Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

05.06.2019 19:15:21 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

Město Lomnice nad Popelkou pořádalo pod názvem Já mám koně v sobotu 1. června již 15. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje. Akce se konala v lomnickém Tyršově parku a přilehlém okolí. Přinášíme rozsáhlou fotogalerii a video Lubomíra Fejfara.

Hlavní program začal v 9.30 slavnostním průvod městem s ukázkou jízdy králů z Kunovic s folklorním doprovodem souboru Horal z Vrchlabí, Selské jízdy z Českého ráje a spřežení chladnokrevných hřebců ze Zemského hřebčince v Tlumačově. Následovalo defilé všech účastníků v parku, přivítání a zahájení, i žehnání koním. Představili se čtyřspřeží vraníků z Národního hřebčína Kladruby, středisko Slatiňany, Miloslav Simandl s westernovou show, Vendula Šponarová a Denisa Budáková s frískými hřebci - dvě ukázky černé agentky a žhavé Španělsko, vystoupení chladnokrevných hřebců v zápřahu ze Zemského hřebčince v Tlumačově.


Následovaly ukázky sportovních spřežení, selské zápřahy a kočárové zápřahy v podání pánů Jiráska, Nývlta, Vydry, Fialy, Paříka a dalších. Ukázky mistrovské práce s bičem a lasem Pavla Votápka Bičaře, dále diváci viděli dámské sedlo a vozatajské dovednosti. Představil se také koňský fotbal a čtverylka v podání fjordských koní ze stáje Stará Paka. Dále nechybělo westernové ježdění a ukázky plemen amerických koní, těžký tah s chladnokrevnými koňmi, soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbat.

Krajský den koně v Lomnici nad Popelkou 2019<br />Autor: Lubomír Fejfar Doprovodný program přinesl atrakce, soutěže a aktivity pro děti o ceny, projížďky v kočáře a pod sedlem, fotografování s účastníky. Nechybělo bohaté občerstvení, Lomnické pivo, oceněné regionální potraviny, stánkový prodej s tématikou koní. Ve 13.30 odstartoval 12. ročník drezurních závodů o Pohár Českého ráje.

Pořadatelem akce bylo město Lomnice nad Popelkou za finanční podpory Libereckého kraje a dalších partnerů; s podporou Regionální agrární rady Libereckého kraje; organizační výpomoc poskytla stáj Mira Hnanice u Turnova a veterinární služba Veterinární kliniky Lomnice nad Popelkou.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2018: Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne

2017: Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 114 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT