Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

05.06.2019 19:15:21 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

Město Lomnice nad Popelkou pořádalo pod názvem Já mám koně v sobotu 1. června již 15. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje. Akce se konala v lomnickém Tyršově parku a přilehlém okolí. Přinášíme rozsáhlou fotogalerii a video Lubomíra Fejfara.

Hlavní program začal v 9.30 slavnostním průvod městem s ukázkou jízdy králů z Kunovic s folklorním doprovodem souboru Horal z Vrchlabí, Selské jízdy z Českého ráje a spřežení chladnokrevných hřebců ze Zemského hřebčince v Tlumačově. Následovalo defilé všech účastníků v parku, přivítání a zahájení, i žehnání koním. Představili se čtyřspřeží vraníků z Národního hřebčína Kladruby, středisko Slatiňany, Miloslav Simandl s westernovou show, Vendula Šponarová a Denisa Budáková s frískými hřebci - dvě ukázky černé agentky a žhavé Španělsko, vystoupení chladnokrevných hřebců v zápřahu ze Zemského hřebčince v Tlumačově.


Následovaly ukázky sportovních spřežení, selské zápřahy a kočárové zápřahy v podání pánů Jiráska, Nývlta, Vydry, Fialy, Paříka a dalších. Ukázky mistrovské práce s bičem a lasem Pavla Votápka Bičaře, dále diváci viděli dámské sedlo a vozatajské dovednosti. Představil se také koňský fotbal a čtverylka v podání fjordských koní ze stáje Stará Paka. Dále nechybělo westernové ježdění a ukázky plemen amerických koní, těžký tah s chladnokrevnými koňmi, soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbat.

Krajský den koně v Lomnici nad Popelkou 2019<br />Autor: Lubomír Fejfar Doprovodný program přinesl atrakce, soutěže a aktivity pro děti o ceny, projížďky v kočáře a pod sedlem, fotografování s účastníky. Nechybělo bohaté občerstvení, Lomnické pivo, oceněné regionální potraviny, stánkový prodej s tématikou koní. Ve 13.30 odstartoval 12. ročník drezurních závodů o Pohár Českého ráje.

Pořadatelem akce bylo město Lomnice nad Popelkou za finanční podpory Libereckého kraje a dalších partnerů; s podporou Regionální agrární rady Libereckého kraje; organizační výpomoc poskytla stáj Mira Hnanice u Turnova a veterinární služba Veterinární kliniky Lomnice nad Popelkou.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2018: Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne

2017: Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 114 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT