Okresní přebor: Derby Stružince s Lomnicí B skončilo remízou 3:3

14.10.2014 19:35:57 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V desátém kole okresního přeboru bylo na programu tradiční derby Stružince a Lomnice B. Hosté vyhráli první poločas, ale domácí dokázali v závěru srovnat. Stejným výsledkem skončil i zápas vedoucích Roztok s Mříčnou, zatímco druhé Přepeře jasně porazily Víchovou.

V dalších utkáních Bělá trochu šťastně zdolala Novou Ves a drží se na třetím místě. Košťálov B porazil dvěma brankami Bozkov. Jilemnice B vyhrála nad Studencem i se šesti dorostenci v sestavě. Hostům odešla forma ze začátku podzimu. Libštát si s chutí zastřílel a konto brankáře Horní Branné B zatížil celkem šesti zásahy.

Stružinec - Lomnice B 3:3 (0:2)

Na stružineckém hřišti se odehrálo tradiční sousedské derby mezi Stružincem a rezervou Lomnice. Domácí mohli již počítat s Martinkem, ale mají dál několik hráčů na marodce. Hosté přijeli pouze s hráči B týmu, jelikož áčko hrálo také v sobotu. První poločas domácím vůbec nevyšel. Hosté se prezentovali dobrým pohybem a kombinací. Úvodní gól vstřelil v 15. minutě Jurčo, který skóroval po samostatné akci a obejití několika protihráčů včetně gólmana Kohouta. Ve 20. minutě přidal druhou branku exstružinecký kapitán Sedlák střelou k tyči - 0:2.

Do druhého poločasu vystřídal zraněného domácího Martinka (kotník) Bajgar. Stružinec se zlepšil, ovšem kontaktní branka stále nepřicházela. Povedlo se to až Votočkovi v 70. minutě po centru Ševců. Místo vyrovnání však přišel faul domácího beka D. Bláhy v pokutovém území na Vojtíška. Penaltu proměnil střídající Kos - 1:3. Stružinečtí nesložili zbraně a v 80. minutě Sehnoutek s pomocí zad jednoho z obránců snížil znovu na rozdíl jedné branky. Stružinec vrhl všechny síly do útoku a podařilo se mu v 87. minutě vyrovnat na 3:3, když centr Ševců nekompromisně poslal pod břevno Matěja.

Utkání před pěknou diváckou kulisou se muselo fanouškům líbit. Stínem tohoto derby jsou však čtyři zranění hráči, po dvou na obou stranách. Pro dva lomnické hráče dokonce musely přijet záchranky. Věřme, že zranění žeber Dana Krause a vyhozené rameno Filipa Majera nebudou vážná a brzy se vrátí na hřiště.

Branky: 70. Votoček, 80. Sehnoutek, 87. Matěja - 15. Jurčo, 20. Sedlák, 76. Kos z penalty. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Stružinec: Kohout - D. Bláha, Škopán, Hamáček, Schreyer -  Matěja, Ševců, Martinek (46. Bajgar), Sehnoutek (86. O. Bláha) - Votoček, Böhm. Lomnice B: Regimon - Novotný Lukáš, Novotný Jan, Havrda, D. Kraus - Cerman, Sedlák, Jurčo, Starý - Vojtíšek, Medlík. Střídali: Majer, Košťák.

Roztoky - Mříčná 3:3 (3:3)

První poločas se hrál útočný fotbal, kdy se šance střídaly na obou stranách a diváci viděli celkem 6 branek. Začalo to už v 5. minutě, kdy hosté rozehráli trestný kop. První střela trefila zeď, ale odražený míč útočník hostů trefil do sítě - 0:1. V 10. minutě centroval Illner z levé strany, na míč si naběhl Tuláček, ale hlavou střílel vedle. V 16. minutě našel skulinu mezi obránci Jakub Nýdrle, přihrál Illnerovi, který vyrovnal. V 17. minutě došlo k nedorozumění domácí obrany s brankářem a Mříčná šla opět do vedení 1:2. Ve 20. minutě přišla asi nejhezčí akce utkání, kdy se po kombinaci ve středu hřiště dostal míč k Jar. Nýdrlemu, který našel přesným centrem Tuláčka, a ten hlavou srovnal na 2:2. O dvě minuty později házel Tuláček dlouhý aut, míč se dostal až na zadní tyč, kde už byl připraven Mečíř a domácí vedli 3:2. Ve 25. minutě nahrával Illner Kupkárovi, který postupoval sám na brankáře, ale branku netrefil. Ve 30. minutě následoval opět dlouhý aut Tuláčka, ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientoval Jakub Nýdrle, jeho střelu už všichni viděli v brance, ale obránce Mříčné ji v poslední chvíli stačil odkopnout. Poté dvakrát zahrozili hosté ze standardních situací. Ve 32. minutě už byli úspěšní, když dobře hrající Holec utekl po pravé straně, míč ideálně naservíroval pod sebe, kde jeho spoluhráč neměl problém zavěsit a srovnat na 3:3.

Druhý poločas byl úrovní hodně dole, v určitých pasážích si domácí vytvořili tlak, ale k pořádnému zakončení se nedostali. Mříčná hrála na jednoho útočníka a soustředila se na defenzivu. Hru kouskovala, zdržovala a jednu chvíli to vypadalo, že se za světla nedohraje. Žádnou gólovou šanci se nevypracovala a s bodem byla evidentně spokojena. Dvě čisté gólovky Mečíře a Tuláčka brankou neskončili, takže si domácí s Mříčnou rozdělili po bodu.

Branky: Illner, Tuláček, Mečíř - Podzimek, Hanč, Kubelka. Rozhodčí: Liška, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Sestava Roztok: Hujer - Mečíř, Hornig, O.David, Jarda Nýdrle, Kužel, Illner, Baytalon (68. Kopáček) - Jakub Nýdrle,Tuláček, Kupkár (85. L. Mikolášek).

Přepeře  - Víchová 3:0 (2:0)

V 1. minutě sice hosté vystrašili favorita rohovým kopem, ale kapitán domácích Kupka šanci skluzem zlikvidoval a poté už Přepeře na hřišti kralovaly. Domácí si vypracovali nejméně 13 vyložených šancí, proměněny ale byly pouze tři - dvakrát se trefil Tokan a jednou Císař. Největšími spalovači šancí před prázdnou brankou byli Císař, Trč a Tokan. Soupeř se dostal na dostřel branky už pouze dvakrát za celý zápas a z toho jednou nastřelil tyč.

„Pokud budou naši hráči hrát takhle zodpovědně, tak se nemusíme bát žádného soupeře z okresu," poznamenal po utkání vedoucí mužstva Přepeř Vladislav Bým.

Branky: Tokan 2, Císař. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (73. P. Hanč). Diváků: 50. Přepeře: Negru - Kvapil (80. Beneš), Kupka, Kubáček (80. Kopečný), Tušer - Trč (80. Víšek), Rohacký, Pěnička, Horák - Tokan, Císař.

Další utkání 10. kola:

Bělá - Nová Ves 2:1 (1:0)
Branky: Vorel, Zemánek - Hloušek. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:0. Diváků: 120.

Košťálov B  - Bozkov B 2:0 (2:0)
Branky: Jakubičko, Mach. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Jilemnice B - Studenec 1:0 (1:0)
Branka: J. Malý z penalty. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 1:0, ČK: 0:1. Diváků: 100.

Libštát - Horní Branná B 6:1 (3:1)
Branky: D. Kobrle 2, L. Kobrle, Šafář, Sirotek, Palounek - L. Svoboda. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:0. Diváků: 80.