Okresní přebor: Mříčná si spravedlivě posvítila na Stružinec i Libštát

29.10.2013 09:53:49 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Nečekané rozuzlení měla tajenka o tom, kdo bude králem podzimní části okresního fotbalového přeboru. Nejprve v sobotu Mříčná vyhrála ve Stružinci a domácí se už smiřovali s tím, že je po dohrávce předstihne Libštát, ale v pondělí Mříčná vyhrála i v Libštátě!

Stružinec tak zůstal v tabulce na prvním místě. Libštátským nepomohlo ani heroické sobotní vítězství na Lomnicí B. Skvělé třetí místo si udržela Bělá, která i přes prohraný poločas, a velký tlak hostů v závěru, dokázala porazit rezervu Košťálova

V dalších utkáních Horní Branná B po prohraném poločase dokázala otočit utkání proti Víchové. Bozkov B udržel výhru nad Novou vsí i přes zlepšení hostů ve druhé části. Ve Studeneci nestačilo domácím k výhře nad Malou Skálou ani vedení 2:0, protože hosté využili hrubé chyby v domácí obraně k překvapivému vyrovnání. Vysoké zdolalo Roztoky až díky dvěma povedeným brejkům ve druhém poločase.

Stružinec - Mříčná 1:4 (0:3)

Podle papírových předpokladů to měla být jednoznačná záležitost domácích, jenže opak byl pravdou. Domácím chybělo pět hráčů základní sestavy: Martinec, M. Láska, Hloušek, Schreyer a L. Stránský. Mužstvo proto posílil zkušený Merta. I přes oslabení kádru chtěli Stružinečtí získat tři body a zakončit vítězně vydařený podzim. Ovšem domácí hráči absolutně nezachytili první půlhodinu utkání, kdy třikrát inkasovali. V 19. minutě rohový kop Kučery mířil na přední tyč, Skála nejprve trefil tyč a potom z dorážky vsítil úvodní branku zápasu. Ve 22. minutě po centru do vápna hlavičkoval přesně T. Holec. Za další dvě minuty opět T. Holec po samostatném úniku ze 35 metrů zvýšil již na 0:3. Ve 26. minutě nastoupil do hry Votoček, který nedohrál minulý zápas kvůli zranění. Hned byl na hřišti vidět a ve 31. minutě byl v šanci sražen gólmanem Farským v pokutovém území. Rozhodčí Liška ale podle domácích nepochopitelně nechal pokračovat ve hře. Ve 38. minutě záložník Vágner svedl důrazný souboj se zkušeným Skálou. Liška faul Vágnera neodpískal, a tak došlo k dohrání souboje vzájemnou potyčkou, kterou vyřešil hlavní rozhodčí vyloučením obou kohoutů.

Druhý poločas byl ze strany Stružince herně lepší, ovšem kontaktní branka dlouho nepřicházela. Mříčná hrozila rychlými kontry, na jejímž konci byl většinou kanonýr T. Holec.  Domácí gólman Škopán chvílemi čaroval. Na druhé straně se překonával Farský, který je za normálních okolností stoper. V 72. minutě zázračně vyrazil střelu Ševců do šibenice na roh. V 77. minutě Škopán skvěle zasáhl proti dvěma střelám hostujících útočníků. V 81. minutě Votoček padáčkem překvapil Mříčnou, když  trefil břevno. V 83. minutě domácí snížili. Ševců centroval z trestného kopu na Vágenknechta, který hlavou korigoval na 1:3. Ve druhé minutě nastavení ovšem T. Holec po úniku zkompletoval hattrick a pojistil vítězství pro svůj tým. Ještě byl následně vyloučen Merta po druhé žluté kartě.

Branky: 83. Vágenknecht - 19. Skála, 22., 24., 92. T. Holec. Rozhodčí: Liška, ŽK: 3:2, ČK: 2:1 (Vágner, Merta - Skála). Diváků: 150. Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Vágenknecht, Merta, D. Bláha (26. Votoček) - Matěja, Ševců, Vágner, Bajgar (75. O. Bláha) - Sehnoutek, Kohout.

Libštát - Lomnice B 4:3 (2:0)

Okresní fotbalový přebor, utkání Jiskra Libštát - FC Lomnice n. P.<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí si v prvním poločase vypracovali dvoubrankový náskok a vypadalo na jejich lehké vítězství. Mladé mužstvo rezervy Lomnice ale ve druhé části zapnulo na plné obrátky a dokázalo otočit třemi brankami utkání ve svůj prospěch. Poté ale zbytky sil našli i zkušení domácí hráči a dvěma góly v poslední čtvrthodině otočili zápas ve svoje vítězství. Udrželi si tak šanci na podzimního mistra v případě úspěchu v pondělí dohrávce...

Branky: Janata, T. Koldovský, A. Koldovský, Fiedler - P. Kraus, Houžvička, Morávek. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 1:3. Diváků: 80. Fotogalerie z utkání

Další utkání 12. kola (13. hrané):

Horní Branná B - Víchová 5:3 (1:2)
Branky: Mečíř 2, Jón 2, J. Paulů - Šablatura, Z.Hartig, Boukal. Rozhodčí: Drahoňovský, ŽK: 2:2. Diváků: 140.

Bozkov B - Nová Ves 4:3 (4:2)
Branky: Havel 2, Zeman, Kubán - Tomášek 2, Fejfar. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 0:2. Diváků: 120.

Studenec - Malá Skála 2:2 (2:1)
Branky: Václav Korotvička 2 - Kopecký 2. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 0:0. Diváků: 100.

Vysoké - Roztoky 3:1 (1:1)
Branky: M. Šikola, Burgermeister, Vedral - Nýdrle. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 2:3. ČK: 1:0. Diváků: 70.

Bělá - Košťálov B 3:2 (1:2)
Branky: Kalenda, Patz, Kukučka - M. Janata 2. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:0. Diváků: 90.

Dohrávka:

Libštát - Mříčná 3:4(1:2)
Pondělní dohrávku sledovalo pěkných 200 diváků, kteří byli zvědaví na oslavu posunu domácích do čela tabulky. To se ale nakonec nestalo, protože hosté potvrdili zlepšenou formu a po výhře na trávníku prvního Stružince dokázali po dvou dnech porazit i druhý Libštát! Hosté už v průběhu zápasu dokonce vedli 1:3. Domácí zabrali a ještě dokázali vyrovnat na 3:3, ale hráčům Mříčné ještě zbyly síly na vstřelení rozhodující čtvrté branky.

Branky: O. Vejnar 2, Janata - T. Holec, J. Jaroš, Metelka, Jiřišta. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 3:2. Diváků: 200.