Po vyloučeních a prohře Rovenska pořadatel zřejmě napadl rozhodčího

06.05.2019 19:56:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Po vyloučeních a prohře Rovenska pořadatel zřejmě napadl rozhodčího

Oba naši zástupci v krajském přeboru podlehli favorizovaným soupeřům. Sedmihorky 1:0 prohrály na trávníku pátého Nového Boru a Rovensko doma podlehlo 2:3 prvním Doksům. Průběh utkání v Rovensku se sedmi žlutými a dvěma červenými kartami pro domácí i rozhodující penaltě byl podivný. Toho si byl zřejmě vědom i hlavní rozhodčí, který utíkal ze hřiště jako první a kromě polití pivem schytal možná i ránu, ale také minimálně jednu rozdal, což rozzuřilo další diváky...

Nový Bor - Sedmihorky 1:0 (0:0)

Hosté byli na začátku zakřiknutí a domácí si vytvořili hned ve 4. minutě velkou šanci, kterou neproměnili, poté se už hra vyrovnala. Šance byly v zápase na obou stranách, ze sedmihorských hráčů měl gól na hlavě i noze Marek, Špína s Randákem běželi sami na domácího brankáře, ale nedali. Rozhodující branka padla v 82. minutě, kdy novoborský Nosek prošel středem a prostřelil gólmana Koudelku.

„Prohráli jsme opět o gól, hráči bojovali, ale rozhodl trochu smolný závěr. Víc by utkání asi slušela remíza, ztratili jsme tady bod," komentoval utkání asistent trenéra FK Sedmihorky Miloslav Kobrle.

Branky: 82. Nosek. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Dvořák, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Sedmihorky: Koudelka - Novotný (87. Janata), Marek, Holý, Čermák - Hořák, Močkovský, Randák, Kodr, Kroupa (87. Beneš) - Špína (74. Kaiser).

Rovensko p. T. - Doksy 2:3 (0:2)

Hosté byli v prvním poločase lepší, když domácí byli možná i unaveni po středečním poháru. Doksy se tak ujaly vedení po využití centru a trestném kopu 0:2. Vypadalo to na klidný zápas pro favorita, varováním ovšem mohlo být, že domácí už měli v té chvíli pět žlutých karet.

Na začátku druhé půle se dvakrát ukázal rovenský kanonýr Lukáš Malý a v 52. minutě bylo vyrovnáno na 2:2. Pak ale možná chtěl být vidět i hlavní rozhodčí a za komentování výroku bez sprostých slov byl v 63. minutě za druhou žlutou vyloučen Filip Koubek a v 71. minutě i Vítek po druhém „žlutém faulu". V 70. minutě pak byla nařízená přísná penalta po faulu na hranici velkého vápna, kterou proměnil Šimon. I o devíti hráčích ovšem byli domácí lepším týmem a vytvořili si ještě několik příležitostí k vyrovnání.

K pořadatelskému neštěstí ovšem došlo po utkání. Rozhodčí odcházel ze hřiště jako první, i když by měl odcházet později, a kromě lití piva některými diváky se místní pořadatel - nemocný pan Janda, zvaný Orlík, po hlavním rozhodčím rukou ohnal. Rozhodčího podle svědků netrefil, zato ten se v odvetě ohnal a drobného pořadatele pěstí trefil... Pak bylo těžké pro domácí udržet rozzuřené diváky, z nichž tři pronikli přes zábrany do kabiny rozhodčích a zřejmě došlo na strkanice a facky. Dál už se popisy rozcházejí, každopádně pořadatel Janda byl odvezen do turnovské nemocnice a rozhodčí Bohumil Vrtal do liberecké nemocnice. Podle neoficiálních zpráv už je rozhodčí Vrtal doma a bude i pískat další fotbalové kolo, sedmdesátník Janda zatím zůstává v nemocnici.

Případ šetří policie i Liberecký krajský fotbalový svaz. „Na nás je objasnit ve spolupráci s policií, jak k případu přesně došlo. Zatím v pondělí nemáme k dispozici zprávu delegáta utkání. Vyšetřování je v běhu, byli už vyslechnuti zástupci domácích i hostů, bude doplněno vysvětlení asistenta rozhodčího, který zavíral zápis o utkání," vysvětlil za LKFS manažer Jan König. Svaz se podle něj také zabývá otázkou, zda byla obrana rozhodčího před útokem pořadatele přiměřená.

Ve hře je pro Rovensko za jasné nezvládnutí pořadatelské služby především uzavření hřiště a finanční pokuta, a také trest zákazu činnosti pro pořadatele Jandu. Podle manažera svazu se příliš neuvažuje o odečtu bodů nebo přeřazení Sokola Rovenska do nižší soutěže, ani o kontumaci, protože samotné utkání bylo řádně dohráno.

Uškodit Rovensku může to, že k podobnému incidentu došlo na místním hřišti v roce 2011 v utkání se Zásadou v tehdejší I.B třídě východ, kdy byl ve hře s fackou pro rozhodčího i stejný pořadatel Janda (podrobnosti v článku zde). Naopak plusem je, že rovenský oddíl je proslulý dobrou prací s mládeží a pořádá jako malý oddíl také oblíbené mládežnické turnaje a neváhal třeba s postupem do vyšší soutěže, aby dále nekomplikoval svazu práci, když zájem jiných klubů nebyl.

„Pro nás je to neštěstí. Už před utkáním nám chyběli zranění Bangha, Krejčík a Mikule, do branky musel už podruhé záložník Bakeš a příště v pro nás klíčovém utkání v Bílém Kostele nám zřejmě budou chybět i nyní vyloučení Koubek a Vítek, i když na jejich vyloučení jsme podali odvolání," doplnil za rovenskou lavičku Marek Náhlovský.

Branky: 47. a 52. L. Malý - 8. Kouba, 30. Vaňátko, 70. Šimon z penalty. Rozhodčí: Vrtal - Bohata, Jirák, ŽK: 7:0, ČK: 2:0 (63. Koubek, 71. Vítek). Diváků: 80. Rovensko: Bakeš - Mach, Kočí, Vítek, Drahovzal - Valentin (88. Mencl), L. Malý (76. Vágenknecht), M. Pařízek (81. A. Pařízek), Štěpnička, Soukeník - Koubek.

Krajský pohár:

Rovensko - Višňová 4:2 (1:1)

Pohárové utkání se ve středu 1. května rovenským hráčům povedlo, zejména díky hattricku Filipa Koubka dokázali přestřílet Višňovou a postoupit už do semifinále.

Branky: 18., 51. a 65. Koubek, 55. M. Pařízek - 30. Koudelka, 54. Zimák. Rozhodčí: Bahník - Martínek, Chládek, ŽK: 0:0. Diváků: 123. Rovensko: Prokopec - Mach, Drahovzal, Kočí, Vítek (60. Mencl) - A. Pařízek (82. Taibr), M. Pařízek, Soukeník (88. Pecka), Valentin - Malý (46. Mikule), Koubek (68. Švehla).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola

Související články:

Sedmihorky doma podlehly Železnému Brodu

Rovensko zvítězilo ve Frýdlantu a Sedmihorky prohrály v Chrastavě

Derby Sedmihorek s Rovenskem rozhodl jediný gól Marcela Špíny

Rovensko a Sedmihorky shodně remizovaly 2:2

Čtrnáct penalt v Sedmihorkách znamenalo bod a postup v poháru

Remízu s Brodem zachránil Rovensku gólem v nastavení kapitán Vítek

V dohrávkách prvního kola poháru vypadly Přepeře B i Bozkov

Krajský pohár: Do druhého kola postupují jen Rovensko a Sedmihorky

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
Turnovské volejbalistky urvaly cennou výhru v Červeném Kostelci
Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

Nejčtenější články

19.01.: Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
19.01.: Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
17.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT