Po vyloučeních a prohře Rovenska pořadatel zřejmě napadl rozhodčího

06.05.2019 19:56:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Oba naši zástupci v krajském přeboru podlehli favorizovaným soupeřům. Sedmihorky 1:0 prohrály na trávníku pátého Nového Boru a Rovensko doma podlehlo 2:3 prvním Doksům. Průběh utkání v Rovensku se sedmi žlutými a dvěma červenými kartami pro domácí i rozhodující penaltě byl podivný. Toho si byl zřejmě vědom i hlavní rozhodčí, který utíkal ze hřiště jako první a kromě polití pivem schytal možná i ránu, ale také minimálně jednu rozdal, což rozzuřilo další diváky...

Nový Bor - Sedmihorky 1:0 (0:0)

Hosté byli na začátku zakřiknutí a domácí si vytvořili hned ve 4. minutě velkou šanci, kterou neproměnili, poté se už hra vyrovnala. Šance byly v zápase na obou stranách, ze sedmihorských hráčů měl gól na hlavě i noze Marek, Špína s Randákem běželi sami na domácího brankáře, ale nedali. Rozhodující branka padla v 82. minutě, kdy novoborský Nosek prošel středem a prostřelil gólmana Koudelku.

„Prohráli jsme opět o gól, hráči bojovali, ale rozhodl trochu smolný závěr. Víc by utkání asi slušela remíza, ztratili jsme tady bod," komentoval utkání asistent trenéra FK Sedmihorky Miloslav Kobrle.

Branky: 82. Nosek. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Dvořák, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Sedmihorky: Koudelka - Novotný (87. Janata), Marek, Holý, Čermák - Hořák, Močkovský, Randák, Kodr, Kroupa (87. Beneš) - Špína (74. Kaiser).

Rovensko p. T. - Doksy 2:3 (0:2)

Hosté byli v prvním poločase lepší, když domácí byli možná i unaveni po středečním poháru. Doksy se tak ujaly vedení po využití centru a trestném kopu 0:2. Vypadalo to na klidný zápas pro favorita, varováním ovšem mohlo být, že domácí už měli v té chvíli pět žlutých karet.

Na začátku druhé půle se dvakrát ukázal rovenský kanonýr Lukáš Malý a v 52. minutě bylo vyrovnáno na 2:2. Pak ale možná chtěl být vidět i hlavní rozhodčí a za komentování výroku bez sprostých slov byl v 63. minutě za druhou žlutou vyloučen Filip Koubek a v 71. minutě i Vítek po druhém „žlutém faulu". V 70. minutě pak byla nařízená přísná penalta po faulu na hranici velkého vápna, kterou proměnil Šimon. I o devíti hráčích ovšem byli domácí lepším týmem a vytvořili si ještě několik příležitostí k vyrovnání.

K pořadatelskému neštěstí ovšem došlo po utkání. Rozhodčí odcházel ze hřiště jako první, i když by měl odcházet později, a kromě lití piva některými diváky se místní pořadatel - nemocný pan Janda, zvaný Orlík, po hlavním rozhodčím rukou ohnal. Rozhodčího podle svědků netrefil, zato ten se v odvetě ohnal a drobného pořadatele pěstí trefil... Pak bylo těžké pro domácí udržet rozzuřené diváky, z nichž tři pronikli přes zábrany do kabiny rozhodčích a zřejmě došlo na strkanice a facky. Dál už se popisy rozcházejí, každopádně pořadatel Janda byl odvezen do turnovské nemocnice a rozhodčí Bohumil Vrtal do liberecké nemocnice. Podle neoficiálních zpráv už je rozhodčí Vrtal doma a bude i pískat další fotbalové kolo, sedmdesátník Janda zatím zůstává v nemocnici.

Případ šetří policie i Liberecký krajský fotbalový svaz. „Na nás je objasnit ve spolupráci s policií, jak k případu přesně došlo. Zatím v pondělí nemáme k dispozici zprávu delegáta utkání. Vyšetřování je v běhu, byli už vyslechnuti zástupci domácích i hostů, bude doplněno vysvětlení asistenta rozhodčího, který zavíral zápis o utkání," vysvětlil za LKFS manažer Jan König. Svaz se podle něj také zabývá otázkou, zda byla obrana rozhodčího před útokem pořadatele přiměřená.

Ve hře je pro Rovensko za jasné nezvládnutí pořadatelské služby především uzavření hřiště a finanční pokuta, a také trest zákazu činnosti pro pořadatele Jandu. Podle manažera svazu se příliš neuvažuje o odečtu bodů nebo přeřazení Sokola Rovenska do nižší soutěže, ani o kontumaci, protože samotné utkání bylo řádně dohráno.

Uškodit Rovensku může to, že k podobnému incidentu došlo na místním hřišti v roce 2011 v utkání se Zásadou v tehdejší I.B třídě východ, kdy byl ve hře s fackou pro rozhodčího i stejný pořadatel Janda (podrobnosti v článku zde). Naopak plusem je, že rovenský oddíl je proslulý dobrou prací s mládeží a pořádá jako malý oddíl také oblíbené mládežnické turnaje a neváhal třeba s postupem do vyšší soutěže, aby dále nekomplikoval svazu práci, když zájem jiných klubů nebyl.

„Pro nás je to neštěstí. Už před utkáním nám chyběli zranění Bangha, Krejčík a Mikule, do branky musel už podruhé záložník Bakeš a příště v pro nás klíčovém utkání v Bílém Kostele nám zřejmě budou chybět i nyní vyloučení Koubek a Vítek, i když na jejich vyloučení jsme podali odvolání," doplnil za rovenskou lavičku Marek Náhlovský.

Branky: 47. a 52. L. Malý - 8. Kouba, 30. Vaňátko, 70. Šimon z penalty. Rozhodčí: Vrtal - Bohata, Jirák, ŽK: 7:0, ČK: 2:0 (63. Koubek, 71. Vítek). Diváků: 80. Rovensko: Bakeš - Mach, Kočí, Vítek, Drahovzal - Valentin (88. Mencl), L. Malý (76. Vágenknecht), M. Pařízek (81. A. Pařízek), Štěpnička, Soukeník - Koubek.

Krajský pohár:

Rovensko - Višňová 4:2 (1:1)

Pohárové utkání se ve středu 1. května rovenským hráčům povedlo, zejména díky hattricku Filipa Koubka dokázali přestřílet Višňovou a postoupit už do semifinále.

Branky: 18., 51. a 65. Koubek, 55. M. Pařízek - 30. Koudelka, 54. Zimák. Rozhodčí: Bahník - Martínek, Chládek, ŽK: 0:0. Diváků: 123. Rovensko: Prokopec - Mach, Drahovzal, Kočí, Vítek (60. Mencl) - A. Pařízek (82. Taibr), M. Pařízek, Soukeník (88. Pecka), Valentin - Malý (46. Mikule), Koubek (68. Švehla).