Prázdninový program Kulturního centra Střelnice Turnov

02.07.2016 14:53:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Prázdninový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Program letošního léta bude v Turnově o něco bohatší. Turnovské léto nabídne všem zájemcům nepřeberné množství aktivit - budete moct navštívit zajímavá místa a probádat Turnov a jeho okolí nevšedním způsobem, zúčastnit se rozmanitých výtvarných a rukodělných dílen a podívat se pod ruce šikovným řemeslníkům a umělcům.

V neposlední řadě pro vás v rámci Turnovského léta připravilo bohatý program i Kulturní centrum Turnov. „Opět zveme všechny milovníky kultury na zajímavou směsici koncertů a divadel umělců místních i z daleka a na poslechové večery na zahrádce kavárny KUS. Vstupné na akce před Střelnicí je zdarma," dodalo vedení KC Turnov.

pátek 1. července

VÍŤA MARČÍK - PRINC BAJAJA
Divadlo - Kdo miluje, má život věčný. Pohádková předloha je pro Marčíka jako obvykle pouze nosičem sdělení, že všichni žijeme v jednom společném světě, neboť tématem všech jeho opusů je vztah naplněný láskou a porozuměním, tedy schopnost žít život nejen pro sebe a umět odpouštět. Představení je určené pro děti i dospělé, ale úplně nejvíc funguje, když jsou všichni spolu. Zdarma. Před Střelnicí, začátek od 19 hodin.

sobota 2. července

THE BEATLES - REVOLVER
Poslechový večer - Tohle album se udrželo sedm týdnu na špičce britské hitparády a navíc se stalo prvním albem, že kterého Beatles pro složitost aranží nehráli na koncertech žádnou píseň. Zdarma. Před Střelnicí, začátek od 19 hodin.

pátek 8. července

TRAGOFÓN BAND
Koncert - Uvolněné, hravé a pohodové letní swingování! Zdarma. Před Střelnicí, začátek od 19 hodin.

sobota 9. července

QUEEN - A NIGHT AT THE OPERA
Poslechový večer - Nejslavnější album legendární britské skupiny obsahuje největší hit Bohemian Rhapsody. Zdarma. Před Střelnicí, začátek od 19 hodin.

pátek 15. července

POLETÍME?
Koncert - Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké. Zdarma. Před KC Střelnice, začátek od 19 hodin.

sobota 16. července

THE CLASH - LONDON CALLING
Poslechový večer - Deska je považována za jedno z nejlepších hudebních alb vůbec. Časopis Rolling Stone ho zařadil v roce 2003 na 8. příčku seznamu "500 nejlepších alb všech dob".
Zdarma. Před Střelnicí, začátek od 19 hodin.

Cimbálová muzika Dušana Kotlára zahraje před turnovskou Střelnicí pátek 22. července od 19 hodin

Cimbálová muzika Dušana Kotlára
Koncert - Lidové písně z Moravy, Slovenska i Čech, ale i country a jazz. Představte si vinný sklípek, vínko a lidové písničky. Z těch uvíjí skupina pestrou kytičku pro každé setkání. Samostatná pozvánka

sobota 23. července od 19 hodin

AC/DC - Back in Black
Poslechový večer - Nejúspěšnější album od AC/DC a třetí nejprodávanější album v historii vůbec. Back in Black obsahuje jedny z největších hitů jako Hells Bells nebo You Shook Me All Night Long.

pátek 29. července od 19 hodin

IMPROSHOW
Divadlo - Uskupení turnovských nadšenců do improvizace se představí po roce tréninků a třech víkendových workshopech v té nejlepší formě.

sobota 30. července od 19 hodin

Pink Floyd - Dark Side of The Moon
Poslechový večer - Slavné nihilistické a pesimistické koncepční album, které se zabývá problémy současného života, jako jsou peníze, chamtivost, války a nezastavitelný plynoucí čas.

pátek 5. až neděle 7. srpna

Filmový víkend ČSFD.cz
K letní pohodové náladě v Turnově už bezpochyby patří i Filmový víkend ČSFD.cz, který se letos bude konat o víkendu od 5. do 7. srpna. Dvoudenní maraton a největší filmová akce léta je v Česku unikátem a sjíždí se na ni fanoušci z širokého okolí a dokonce i ze zahraničí. I letos se můžete těšit na dvě tematické noci, z nichž první bude komiksová a druhá tak trochu chlapácká, ale pobaví se na ní určitě i dámy. Letní kino se pro návštěvníky otevře v pátek 5. i v sobotu 6. srpna v 19 hodin a promítat začneme přibližně ve 21.30, přesněji až se setmí. Do letního kina se ale rozhodně vyplatí dorazit včas, projekcím předchází zajímavý program a navíc na vás v areálu čeká spousta dobrého pití a jídla. Jako tradičně připravujeme i doprovodný program přes den. Chybět nebudou výlety na koloběžkách a lodičkách a pro opravdové „geeky" plánujeme ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka workshopy a diskuse se známými sci-fi a fantasy spisovateli a s lidmi z komiksového světa.
Filmový víkend pořádá KC Turnov ve spolupráci s ČSFD.cz. Registrace na ČSFD.cz není pro účastníky Filmového víkendu povinná, je ale potřeba v případě zájmu o ubytování ve stanovém městečku a přináší další výhody.

pátek 5. srpna od 19 hodin

Bigbítek
Koncert - Revival českého bigbítu v podání turnovsko-rovenské hudební stálice.

sobota 6. srpna od 19 hodin

Leonard Cohen - Live in London
Poslechový večer - Slavný záznam koncertu z roku 2008 v rámci světového turné, první záznam živého vystoupení kanadského hudebníka.

pátek 12. srpna od 19 hodin

Pepa Lábus a spol.
Koncert - Kytarista a zpěvák zahájil svou kariéru v roce 1984 jako folkový hudebník, postupně se k němu připojili houslista Slávek Forman a baskytarista Tomáš Nýdrle a začali vystupovat jako trio pod názvem Pepa Lábus a spol.

sobota 13. srpna od 19 hodin

U2 - The Joshua Tree
Poslechový večer - Album oceněné dvěma Grammy za album roku a nejlepší rockový počin roku je považováno za nejlepší album U2 vůbec. Skupina se při jeho natáčení nechala inspirovat americkým folklórem.

pátek 19. srpna od 19 hodin

Cirkus Tety - Bedřich
Divadlo - Nový cirkus plný vzdušné akrobacie bude vyprávět příběh o tom, co se stane, když se dvě paní zamilují do jednoho Bedřicha.

sobota 20. srpna

Björk - Post
Poslechový večer - Album dosáhlo na druhou příčku hitparády v britském žebříčku a v USA se stalo platinovým. Post je elektropopovým zážitkem, který obsahuje mnoho hudebních stylů.

Lucie Vondráčková přiveze své hity i do Turnovapátek 26. srpna od 20 hodin - Letní kino

Lucie Vondráčková a Vokobere
Koncert - Koncert v rámci exkluzivního akustického Manner Kousek štěstí tour 2016, jediný v širokém okolí. Minirozhovor s Lucií Vondráčkovou

sobota 27. srpna od 19 hodin

Bob Dylan - Time Out of Mind
Poslechový večer - Třicáté (!) studiové album slavného amerického písničkáře.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Lucie Vondráčková přiveze své hity i do Turnova

Komiksové odpoledne v knihovně naladí fanoušky na filmový víkend

Prázdninový program Turnovské léto 2016

V Kavárně KUS na Střelnici v Turnově připravili pro návštěvníky novinky

Co jste zmeškali z turnovské kultury v červnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří

Červencová nabídka letního kina v Turnově

Provoz hřišť a sportovišť v Turnově o prázdninách

Program turnovské knihovny Antonína Marka o prázdninách

Prázdninový program na hradě Valdštejn

Prázdninové kulturní akce v Železném Brodě

Přehled akcí KC Golf Semily o prázdninách

Prázdninové akce v Jilemnici 2016

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT