Prázdninový program Turnovské léto 2016

16.07.2016 14:50:50 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Prázdninový program Turnovské léto 2016

Turnov s označením Srdce Českého ráje je navštěvovaným místem. Pro turisty a pro kulturně založené turnovské obyvatele je i letos připraven přehledný program na každý prázdninový den.

V minulosti působila na Turnovsku roztříštěná nabídka prázdninového programu. Vedení města se dlouhodobě snaží domlouvat se všemi aktéry v cestovním ruchu a dalšími poskytovali kulturních a dalších služeb, jak letní program přehledně a srozumitelně prezentovat.

Dříve působily tři hlavní samostatné programy, které se skládaly z aktivit nabízeními Turnovskými památkami a cestovním ruchem respektive Regionálním informačním střediskem Turnov, dále z nabídky Turnovského kulturního léta připravovaného Kulturním centrem Turnov a samozřejmě také kamenářskou nabídkou. Ta byla složena z různých aktivit například Muzea Českého ráje, ale také pořádanou letní akcí Kámen a šperk v Českém ráji. V současnosti jsou všechny nabízené programy sloučené v jednu přehlednou nabídku. Pro spolupracující aktéry je nabídka výhodná v přirozeném rozdělení návštěvníků bez zbytečného konkurování a tříštění pozornosti.

Celá prázdninová nabídka je představena plakátem a brožurou, kde je program zobrazen na každý den. Na programu se společně s městem Turnov podílelo šest hlavních organizací, kterými byly Kulturní centrum Turnov, Turnovské památky a cestovní ruch p. o., Městská knihovna Antonína Marka Turnov, Muzeum Českého ráje p. o., B&B Art Turnov a d. u. v. Granát.

Podrobný přehled prázdninových akcí v Turnově 2016:

Pondělí:

Prohlídky turnovských kostelů a centra města Turnova
Kostel Narození Panny Marie, sv. Františka z Assisi a sv. Mikuláše s průvodcem
Sraz je před RTIC na náměstí Českého ráje v 14:00 hodin. Vstupné je 50 korun a dětské je za 30 korun.

Úterý:

Den s mineralogem
Každé úterý se v Muzeu Českého ráje konají různé aktivity od 9:00 do 17:00 hodin.
• 5. července - Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry. Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 12. července - Skrytá krása hornin - zkoumání výbrusů hornin pod mikroskopem s komentářem mineraloga a geologa Mgr. Jana Bubala. Krása a lesk minerálů (s ukázkami minerálů) - Přednáška mineraloga a geologa Jana Bubala. Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 19. července - Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 26. července - Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 2. srpna - Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 9. srpna - Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry. Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 16. srpna - Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 23. srpna - Skrytá krása hornin - zkoumání výbrusů hornin pod mikroskopem s komentářem mineraloga a geologa Mgr. Jana Bubala. Krása a lesk minerálů (s ukázkami minerálů) - Přednáška mineraloga a geologa Jana Bubala. Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.
• 30. srpna - Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry. Objevování pokladu - hledání drahých kamenů (rýžování českých granátů pomocí rýžovacích pánví, rýžování olivínu, pyritu, galenitu ze štěrkové drti). Archeologické objevy - objevování kostry dinosaura.

Ukázky ruční výroby Wranovsky Crystal
Firma Wranovsky Crystal je výrobce křišťálových lustrů, skla a bižuterie. Zároveň je držitelem prestižní značky Regionální produkt Český Ráj. Návštěva je možná od 10:00 do 12:00 hodin. Prohlídka je zdarma po domluvě na tel. čísle 481 120 900 mimo celopodnikové dovolené, která bude čerpána v termínu od 25. července do 22. srpna 2016. Firma se nachází v Průmyslové zóně Turnov na Vesecku.

Prohlídka turnovské synagogy, bývalé židovské čtvrti a židovského hřbitova s výkladem
Každé úterý nabízí Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. prohlídku synagogy a dalších židovských památek ve městě. Sraz je vždy v 10:00 a v 14:00 hodin u synagogy v Krajířově ulici. Vstupné je 50 korun. Další informace můžete žádat na tel. čísle 481 366 255.

Prázdninové úterky s řemeslem
I v současné době je řemeslo důležitou součástí našeho života, nemusí to být pouze tvrdá práce, ale i velice kreativní aktivita. Od 15:00 do 19:00 hodin si je mohou všichni malí i velcí vyzkoušet pod vedením odborníkům nejrůznější řemeslné práce. Během léta se v Zahradní restauraci B&Bejby se svými dílnami představí Ludmila Vondrová (Levandulové bylinkování - vázání bylinek), Šárka Bredlerová (Voňavé mýdlování - výroba mýdel, šumivek, balzámů na rty atd.), Veronika Mašková (Hedvábné vyplétání - tvorba dekorativních lapačů snů atd.), Alena Wienerová (Skleněné vyrábění - výroba skleněných přívěšků, náušnic atd.), Marcela Ištvánková (Napínavé drátkování - ozdobné drátkování různých tvarů) a Jaroslav Šálek (Magické kamenování - broušení a leštění kamene). Zahradní restaurace B&Bejby se nachází v Žižkově ulici 544.

Středa:

(S)tvořitelna - výtvarné dílny s informačním bonusem
Výtvarné techniky se zapomenutými přírodními materiály a s věcmi z každodenního života pro tvořivé ruce všeho věku a všech stupňů šikovnosti. Od 14:00 do 18:00 hodin se budou konat každou středu v Městské knihovně Antonína Marka.
• 13. července - Dílna se zaměřením na plstěnou vlnu s lektorkou P. Skálovou.
• 20. července - Práce s přírodními materiály (dřevo, korek, kůra, peří) s lektorkou P. Skálovou a B. Havlátovou.
• 27. července - Využití papíru, malby, knih a pryskyřice s lektorkou B. Havlátovou.
• 3. srpna - Práce s plastovými výrobky s lektorkou B. Havlátovou.
• 10. srpna - Využití textilu a krajek (nášivky, brože, šátky) s lektorkou B. Havlátovou a P. Skálovou.
• 17. srpna - Využití kovu, drátků, zátek od piva s lektorem J. Lode, lektorkou B. Havlátovou a P. Skálovou.
• 24. srpna - Propojení kamene a skla s lektorem J. Lode, lektorkou B. Havlátovou a P. Skálovou.

Čtvrtek:

Galerie Granát
Galerie Granát nabízí každý čtvrtek od 9:00 do 17:00 hodin prohlídku zákaznického centra Granát, d. u. v. Turnov s loutkou krále Granáta. Galerie Granát sídlí na náměstí Českého ráje v Turnově.

Prohlídka hradu Valdštejn s loupeživým rytířem
Každý čtvrtek připravily Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. prohlídky především pro děti, při kterých se budou vydávat hledat poklad v prostorách hradu Valdštejn. Začátky prohlídek jsou vždy v 11:00 a 14:00 hodin.

Pátek:

Večery s hudbou nebo divadlem
Tradiční kulturní akce na prostranství před KC Střelnice opět nabídnou zajímavou směsici koncertů a divadel umělců místních i z daleka. Začátek je vždy od 19:00 hodin.
• 1. července - Víťa Marčík - Princ Bajaja, Kdo miluje, má život věčný. Divadelní představení pro děti i dospělé.
• 8. července - Tangofón Band, Koncert v uvolněném, hravém a pohodovém letním swingování.
• 15. červenec - Poletíme? Koncert v podání skupiny dobře vypadajících mužů, kteří hrají original banju punk future jazz kántry.
• 22. července - Cimbálová muzika Dušana Kotlára, Koncert lidových písní z Moravy, Slovenska i Čech, ale i country a jazzových písní. Samostatná pozvánka
• 29. července - IMPROSHOW Divadelní představení uskupení turnovských nadšenců do improvizace, kteří se představí po roce tréninků a třech víkendových workshopech v té nejlepší formě.
• 5. srpna - BIGBÍTEK Revival koncert českého bigbítu v podání turnovsko-rovenské hudební stálice.
• 12. srpna - Pepa Lábus a SPOL. Koncert známého písničkáře spolu s kapelou, kteří představí to nejlepší ze své tvorby za více než třicet let koncertování.
• 19. srpna - CIRKUS TETY - Bedřich, Nový cirkus plný vzdušné akrobacie bude vyprávět příběh o tom, co se stane, když se dvě paní zamilují do jednoho Bedřicha...

Lucie Vondráčková přiveze své hity i do Turnova • 26. srpna - Lucie Vondráčková a Vokobere. Koncert v rámci exkluzivního akustického MANNER KOUSEK ŠTĚSTÍ TOUR 2016, jediný v širokém okolí, který se bude konat od 20:00 hodin v Letním kině Turnov. Minirozhovor s Lucií Vondráčkovou

Sobota:

Řemeslné dílny v Kamenářském domě
Pestré tvůrčí řemeslnické dílny v Kamenářském domě v areálu Muzea Českého ráje pro vás budou nachystané vždy od 10:00 do 17:00 hodin.
• 2. července - Řezání a broušení drahých kamenů (brusič Tomáš Štefánek), vstupné 40 korun
• 9. července - Sklářská dílna - skleněná kompozice (sklářka a výtvarnice Marcela Ouhrabková), vstupné 60 korun
• 16. července - Olivínový šperk - šperkařská dílna, výroba šperku se vsazeným olivínem (šperkařka a výtvarnice Veronika Gocová), vstupné 40 korun
• 23. července - Smaltoaný šperk - výroba šperku netradiční metodou (šperkařka Marta Švajdová), vstupné 40 korun
• 30. července - Kovářská dílna /umělecký kovář Jaroslav Válek), vstupné 40 korun
• 6. srpna - Sklářská dílna - výroba Skleněné květiny (výtvarnice a sklářka Kamila Parsi Žďárská), vstupné 60 korun
• 13. srpna - Plstěný kámen - výtvarně-řemeslná dílna (výtvarnice a šperkařka Jana Válková Střílková), vstupné 40 korun
• 20. srpna - Řezání a broušení drahých kamenů (brusič Tomáš Štefánek), vstupné 40 korun
• 27. srpna - Montovaná ozdoba - řemeslná dílna s výtvarnicí Marií Peškovou, vstupné 40 korun
Poslechový večer
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Vždy od 19:00 hodin před KC Střelnice.
• 2. července - The Beatles - Revolver (Sedm týdnů na prvním místě žebříčku hitparády ve Velké Británii)
• 9. července - QUEEN - A Night At The Opera (Nejslavnější album legendární britské skupiny)
• 16. července - THE CLASH - London Calling (Deska je považována za jedno z nejlepších hudebních alb vůbec)
• 23. července - AC/DC - Back In Black (Album s jedny z největších hitů jako „Hells Bells" nebo „You Shook Me All Night Long")
• 30. července - PINK FLOYD - Dark Side Of The Moon (Slavné koncepční album, které se zabývá problémy současného světa)
• 6. srpna - LEONARD COHEN - Live in London (Slavný záznam koncertu z roku 2008 v rámci světového turné)
• 13. srpna - U2 - The Joshua Tree (Album oceněné dvěma Grammy za album roku a nejlepší rockový počin roku)
• 20. srpna - BJÖRK - Post (Album dosáhlo na druhou příčku hitparády v britském žebříčku a v USA se stalo platinovým)
• 27. srpna - BOB DYLAN - Time Out of Mind (Třinácté studiové album slavného amerického písničkáře)

Neděle:

Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích
Od 9:00 do 12:00 hodin je kostel zdarma otevřen. Zpřístupnění kostela zajišťuje Římskokatolická farnost, děkanství Turnov.
Loutkáři dětem na Dlaskově statku
Loutkové pohádky pro malé i velké diváky. Začátky představení jsou v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Vstupné na představení je 30 korun a hraje se přímo na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova.
• 3. července - Kašpárek a princezna (hraje BOĎI Jaroměř)
• 10. července - Tři prasátka a vlk (hraje LS Na Židli Turnov)
• 17. července - Žabí princ (hraje LS Maminy Jaroměř)
• 24. července - Červená Karkulka (hraje LS Na Židli Turnov)
• 31. července - Ostrov splněných přání (hraje LS Spojáček Liberec)
• 7. srpna - Pohádky o pejskovi a kočičce (hraje LS Na Židli Turnov)
• 14. srpna - Plechové pohádky (hraje LS Kordula Liberec)
• 21. srpna - Hodinářská pohádka (hraje Divadýlko Matýsek Rynoltice)
• 28. srpna - O slepičce kropenaté (hraje LS Na Židli Turnov)

Mimořádné nabídky:

Prázdninový program na hradě Valdštejn

Hrad Valdštejn

Audience s Albrechtem z Valdštejna
Netradiční prohlídky s osobností vévody Albrechta z Valdštejna jsou ve vybraných termínech vždy od 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. Hrad s vévodou můžete navštívit v úterý 19. července, 2. srpna, 16. srpna a 30. srpna. Noční prohlídka hradu Valdštejn začíná vždy ve 20:00 hodin ve středu 13. července, 27. července, 10. srpna a 24. srpna. Kompletní prázdninová nabídka na Valdštejně

Turnov

Magický Turnov
Noční prohlídka města Turnova, Zákaznické centra Granát, d. u. v. Turnov a Synagogy Turnov za svitu svící. Sraz zájemců je u zvukové tabule na náměstí Českého ráje v 19:30 hodin ve středu 13. července nebo 17. srpna. Vstupné pro dospělé činí 65 korun a pro děti 40 korun.

Parním vlakem Českým rájem a První turnovské železniční loutkové divadlo

Prázdninový parní vlak opět brázdí koleje v Českém ráji

Jízdy historickým parním vlakem na trati Turnov - Rovensko pod Troskami a Turnov - Semily
Ve stanicích Rovensko pod Troskami, Turnov a Semily budou probíhat loutková představení pro děti. Speciální představení si připravili Loutkářský soubor Na Židli, Klub přátel železnic Českého ráje a Kolej - klub z. s. na čtyři prázdninové soboty. 9. července se hraje pohádka Perníková chaloupka. Další sobotu 23. července se představí Pohádka o pejskovi a kočičce. První srpnová sobota bude patřit pohádce Chaloupka k nakousnutí O hubaté Káče a poslední představení bude 27. srpna v podání Červené karkulky. Samostatný článek o jízdách parních vlaků

Samostatné pozvánky k prázdninovým akcím:

Lucie Vondráčková přiveze své hity i do Turnova

Prázdninový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Prázdninový program na hradě Valdštejn

Prázdninový parní vlak opět brázdí koleje v Českém ráji

Provoz hřišť a sportovišť v Turnově o prázdninách

Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016 - kompletní přehled akcí

Prázdninové kulturní akce v Železném Brodě

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Prázdniny přinesou na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro děti

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Turnovské léto 2016

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT