Přepeře přišly v Čáslavi hned o dva brankáře a zápas dochytal Vokáček

29.10.2018 21:23:45 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Sobotní odpoledne nezačalo pro přepeřské mužstvo šťastně. Při rozcvičování si na podmáčeném trávníku natáhl třísla brankář Majer, který měl být pro tento zápas jedničkou mezi tyčemi. Zastoupil ho tedy Hyka, jenž byl ale v 18. minutě vyloučen, a tak musel přeci jen do branky kulhající Majer. Během prvního poločasu se mu však zranění natolik zhoršilo, že do druhého dějství nastoupil do branky obránce Vokáček.

FK Čáslav - FK Přepeře 5:1 (3:0)

V úvodu utkání se hrál vyrovnaný fotbal plný osobních soubojů. Ve 4. minutě zahrozily Přepeře z rohového kopu, ale domácí obrana odvrátila míč do bezpečí. V 6. minutě se dostal ke střele z vápna čáslavský Vocel, ale jeho technická střela se mezi tyče nevešla. Následně 18. minuta prakticky rozhodla o osudu utkání. Dlouhý výkop domácího brankáře Kovaříka neodhlavičkoval Nesvadba, k míči se dostal Vančura, jeho střela zasáhla před vápno vyběhnuvšího Hyku do ruky a rozhodčí ho poslal předčasně do sprchy. Do branky se tak musel postavit ne zcela zdravý Majer, který vystřídal Michala Sedláčka. Ve 26. minutě byl kousek před vápnem domácích faulován Vrabec a Přepeře měly výhodu přímého kopu. Vrabcovu střelu však vyhlavičkoval obránce stojící v brance. Ve 37. minutě se k odraženému míči dostal Jícha, navedl si ho před vápno a střelou k tyči otevřel skóre. O dvě minuty později se po narážečce dostal ve vápně ke střele opět Jícha a zvýšil na 2:0. Za další tři minuty zahrávali domácí trestný kop, střelu Majer vyrazil, ale dobíhající Hannich míč uklidil do sítě 3:0.

Do druhého poločasu nahradil v brance zraněného Majera urostlý obránce Vokáček. V 60. minutě napřáhl za vápnem ke střele domácí Mráz, Vokáček v brance jeho prudkou střelu k tyči vyrazil na roh. Na centr od praporku si naskočil Petrů a hlavou zvýšil na 4:0. V 70. minutě se domácí dostali ke střele z deseti metrů, ale Vokáček v brance míč zkrotil. Z rychlého protiútoku se snažil Krasnický najít Synka, ale obránce v poslední chvíli míč skluzem odvrátil. V 73. minutě byl faulován Vaníček, trestný kop zahrával Vrabec, ale před Synkem obránce míč odhlavičkoval na roh. V 81. minutě nahrál Synek míč na rozběhnutého Vaníčka, ten udělal kličku brankáři, který ho stáhl a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Vrabec a snížil na 4:1. V 87. minutě se při jednom ze soubojů objevil Vrabcův loket v obličeji domácího hráče a Přepeře dohrávaly v devíti. V poslední minutě si na přihrávku naběhl domácí Jícha a střelou podél Vokáčka vstřelil svůj třetí gól a stanovil výsledek na konečných 5:1.

„Klasický zápas blbec. Už dlouho jsem nezažil, aby celý poločas musel odchytat hráč z pole. O výsledku rozhodla nepovedená pětiminutovka v první půli. Problém je, kdo za nás bude chytat příští zápas...," uvedl po utkání vedoucí mužstva Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 37., 39. a 89. Jícha, 42. Hannich, 60. Petrů - 81. Vrabec z penalty. Rozhodčí: Plzák - Kyncl, Míč, ŽK: 2:1, ČK: 0:2 (18. Hyka, 87. Vrabec). Diváků: 110. Přepeře: Hyka - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík - Bína (80. Zezulka), Pavlata, Vrabec, Vébr (46. Vaníček) - Michal Sedláček (19. Majer, 46. Vokáček), Synek (84. Peškar).