Přepeře v duelu o třetí místo rozdrtily 5:1 Čáslav

27.05.2019 22:22:45 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

K utkání o třetí místo v tabulce přijela v sobotu dopoledne do Přepeř Čáslav. Postavení v tabulce se ovšem v zápase neprojevilo a téměř celý měli převahu domácí, kteří si nakonec připsali přesvědčivou výhru 5:1.

FK Přepeře - FK Čáslav 5:1 (2:0)

Domácí Přepeře od počátku zatlačily hosty a již ve 3. minutě vystřelil těsně vedle Marek Sedláček po centru Bíny. V 7. minutě vystihl chybnou rozehrávku hostujícího Kořínka Synek, navedl si míč na vápno, obstřelil obránce Mráze a brankář na jeho střelu k tyči nedosáhl - 1:0. V 9. minutě našel Jarosz přihrávkou na přes celé pokutové území P. Novotného, ten chvilku zaváhal a brankář jeho střelu stihl nohou vyrazit na rohový kop. O minutu později po dalším Bínově centru z pravé strany střílel z voleje opět P. Novotný, brankář Kubát u tyčky vyrazil na roh. Ve 12. minutě po Bínově prostrčení do vápna střílel Synek, brankář Kubát vyrazil na již šestý roh.V 15. minutě se po narážečce s P. Novotným dostal k centru z levé strany hrající trenér Petřík. Jeho pokus olízl břevno a Synek se k dorážce již nedostal. V 18. minutě hosté poprvé ohrozili v brance Marka Čecha. Trestný kop z 22 metrů zahrával kapitán Vančura, ale Čech prokázal svoje kvality a střelu přes zeď robinzonádou vyrazil na rohový kop. Ve 24. minutě odcentroval z pravé strany Bína, Jaroszovu hlavičku brankář kryl. Bína ve 26. minutě po přihrávce Synka neprostřelil z malého vápna obranu hostí. I v dalších minutách se hrálo stále na jednu branku a byla otázka času, kdy se změní skóre. Ve 40. minutě zahrával Bína rohový kop, nahrál přesně na nohu Marka Sedláčka a jeho prudkou střelu vyrazil brankář Kubát na další, v pořadí dvanáctý roh. Ve 43. minutě se po dlouhém autu Krasnického z pravé strany dostal míč na levé křídlo k P. Novotnému, ten odcentroval, Synek na zadní tyči hlavou vrátil míč na přední tyč a Pavlata rybičkou protrhl střeleckou smůlu a zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase se obraz hry nijak zvlášť nezměnil. Ve 46. minutě se krásné narážečce Pavlaty s Bínou dostal do úniku po pravém křídle Krasnický, ale jeho centr na přední tyči jen o vlásek minul hlavou Synek. O minutu později rychle rozehrál přímý kop Jarosz, Synek hlavou sklepl na Pavlatu, jehož střelu z vápna srazil obránce těsně vedle tyčky. Ve 49. minutě po rohovém kopu Bíny hlavičkoval z malého vápna osamocený Nesvadba těsně vedle pravé tyčky čáslavské branky. V 52. minutě zahrával hostující Vančura trestný kop z pravé strany, na centr si naskočil Jícha. Čech ale předvedl parádní zákrok a hlavičku vyrazil, čímž založil rychlý protiútok. Bínův centr Kubát neudržel v rukavicích, Synek míč doběhl a předložil na malé vápno Jaroszovi, a ten pohodlně skóroval na 3:0. Za tři minuty se skóre opět měnilo. Synek vystihl malou domů Richarda, položil si brankáře a zvýšil na 4:0. V 63. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, Jícha přihrál Hannichovi. Jeho střelu Čech v brance vyrazil na tyčku. V 71. minutě předvedl fotbalovou parádu Pavlata. Naběhl na milimetrový pas Vojtěcha Novotného z půlky hřiště, zalepil ho na špičce kopačky a lobem překonal vyběhnuvšího Kubáta - 5:0. Zbytek zápasu se více méně jen dohrával, ale hostům se ještě podařilo vstřelit v 80. minutě čestnou branku. To když po rychlém protiútoku přihrál z levé strany Hannich na vápno Jíchovi, a ten prostřelil Čecha v brance 5:1.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Zcela jednoznačné vítězství. Čáslav jsme předčili ve všech směrech a výsledek je ještě milosrdný. Kluci odehráli jeden z nejlepších zápasů. Chtěl bych zároveň poděkovat trenérskému duu Petříků za velice kvalitně odvedenou práci. Oba Josefové totiž po sezóně v Přepeřích končí a odcházejí trénovat do Polska. Petrasové díky!, prozradil čerstvou novinku vedoucí mužstva a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 7. a 56. Synek, 43. a 71. Pavlata, 53. Jarosz - 80. Jícha. Rozhodčí: Rychtár - Svoboda, Šťastný, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Přepeře: Čech - Krasnický (73. Michal Sedláček), Vrabec, Nesvadba, Petřík - Bína (66. V. Novotný), Marek Sedláček, Pavlata, P. Novotný (71. Vébr) - Jarosz (85. Horáček), Synek (77. Ježek).

Na závěr jeden fotbalový tip na prázdniny: 3. 8. 2019 přijede do Přepeř stará garda Slavie Praha. O účasti jednotlivých hráčů se ještě jedná.