Přes darovaný gól v úvodu Přepeře vybojovaly v Pardubicích výhru

06.09.2021 15:15:29 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V šestém kole ČFL B hrály Přepeře v Pardubicích a přes nepříjemný začátek, kdy soupeři darovaly jednoduchý gól, dokázaly vybojovat cennou výhru 3:2.

FK Pardubice B - FK Přepeře 2:3 (1:2)

Sobotní dopolední utkání nezačalo pro přepeřské hráče šťastně. V 10. minutě se pokusil brankář Truksa udělat kličku na hranici vápna domácímu Hufovi, ten mu míč vypíchl a do prázdné branky skóroval. Hosty z Přepeř zbytečně inkasovaná branka nakopla. Hned z rozehry přihrál Bulíř nabíhajícímu Dvořákovi, jeho centr před nabíhajícím Synkem v poslední chvíli odvrátil na malém vápně domácí Řehák. Z následného rohu si na míč naskočil Pavlata a jen pár centimetrů mu chybělo, aby zasáhl míč přesněji. Ve 24. minutě našel Martan uličkou na pravém křídle Bulíře, ten obešel Halásze a od brankové čáry našel na malém vápně nabíhajícího Pavlatu, který střelou do šibenice nedal brankáři Hrnčířovi šanci - 1:1. O dvě minuty později rychlá akce po ose Kventsar, Nesvadba, Novák, který pasem za beky našel rozeběhnutého beka Knejzlíka. Ten z první odcentroval do vápna a nabíhající Synek z malého vápna trefil přesně - 1:2. Ve 28. minutě po Bulířově trestném kopu, zahrávaném za ostrý faul Halásze na Dvořáka, chyběl malý krůček, aby Pavlata rozvlnil síť potřetí. Ve 39. minutě se prodíral do vápna domácí Huf, Truksa včas zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil. Závěr poločasu Přepeře odehrály zkušeně na půlce soupeře.

V úvodních minutách druhého poločasu Přepeře domácím míč často nepůjčovaly a usadily se na polovině domácích. Až v 53. minutě zahrávali domácí trestný kop z pravé strany, ale Nesvadba hlavičkou centr odvrátil. Tentýž hráč stál i u zrodu třetí branky, když v 59. minutě vyhrál důležitý hlavičkový souboj s Hufem na půlce a našel hlavou Martana. Ten milimetrovým obloučkem mezi stopery našel nabíhajícího Dvořáka, který si míč zpracoval na prsa a sám před Hrnčířem nezaváhal - 1:3. V následujících minutách přenechali Přepeřští iniciativu domácím, zatáhli se do hlubšího bloku a čekali na protiútoky. Domácím často nezbývalo než dlouhým nákopem hledat útočníka, ale Nesvadba s Kventsarem byli ve vzduchu pozorní. V 80. minutě se za hranicí vápna uvolni domácí Lee, ale jeho střela šla dva metry nad Truksovu branku. V 82. minutě se ze střední vzdálenosti odhodlal ke střele pardubický Mareš, ale opět mířil nad. V 87. minutě se k odraženému míči za vápnem dostal Huf, zatáhl ho k brankové čáře, pod sebou našel nabíhajícího Štichauera, a ten špičkou překonal Truksu v brance - 2:3. Ve zbývajících minutách Přepeře nepustily domácí ani do náznaku šance a odvažejí si z Pardubic tři body.

„Sice jsme v úvodu domácím darovali branku, ale to nás paradoxně nakoplo a po dvou rychlých akcích jsme do poločasu výsledek otočili. Ve druhé půlce jsme přidali po krásné akci třetí branku a zbytek zápasu jsme už zkušeně dotáhli k zaslouženým třem bodům," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky:10. Huf, 87. Štichauer - 24. Pavlata, 26. Synek, 59. Dvořák. Rozhodčí: Vojtěch - Fišer, Bečvář, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Přepeře: Truksa - Tvaroha, Kvantsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novák - Martan (90. Krasnický), Bulíř (77. Janošík), Dvořák (82. Elbel) - Synek.

V sobotu 11. září hostí v Přepeřích celek Zbuzan. Výkop je již v 10:15 ! Béčko taktéž hostí doma od 14:00 Harrachov.