První porážka florbalistů Turnova a pak senzační postup v poháru

28.09.2018 16:41:37 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

První porážka florbalistů Turnova a pak senzační postup v poháru

Národní liga florbalistů ve zběsilém tempu pokračovala o víkendu svým třetím kolem. V něm si Turnov na horké půdě Jaroměře v sobotu připsal první letošní porážku. Ve středu pak hráči doma nastoupili proti silné České Lípě, ale nakonec dokázali postoupit po výhře 6:5 v prodloužení.

Dařilo se turnovským juniorům, kteří v prvních zápasech sezony porazili oba své soupeře a poskočili do horních pater tabulky. První zápasy sezony mají za sebou také starší žáci, kteří na domácí palubovce ovládli oba své zápasy a vyhoupli se tak do čela soutěže.

Národní liga

TJ Sokol Jaroměř - TJ Turnov 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Před slušnou diváckou návštěvou byli v sobotu 22. září od začátku utkání gólově napřed domácí. Těm vyšla první třetina, ve které se ujali dvoubrankového vedení. Turnovu se podařilo vstřelit kontaktní gól až v závěru úvodní části zásluhou Vojtěcha Palatínuse. Úvod druhé části naopak patřil turnovským florbalistům, kteří nejprve přečkali své oslabení a vzápětí po krásné souhře Matěchy a Palatínuse vyrovnali. Následně oba týmy přitvrdily a hra se v rychlém sledu přelévala z jedné strany hřiště na druhou. To vyhovovalo více domácím, kteří se těsně po polovině utkání vrátili zpět do vedení. Přestávková změna v sestavě Turnova přinesla své ovoce hned po čtyřech minutách třetí části. Antonín Palatínus po individuální akci připravil vyrovnávací branku pro svého mladšího bratra Vojtěcha, a skóre tak bylo znovu vyrovnané. Turnov sice následně více tlačil svého soupeře, ale byla to právě Jaroměř, která díky dvěma slepeným gólům v rozmezí 50. a 52. minuty rozhodla o svém konečném vítězství. V 55. minutě byl navíc nepříjemně zraněn turnovský Jan Jaroš a jeho spoluhráči tak místo závěrečného tlaku mysleli spíše na jeho zdravotní stav. Turnovští florbalisté si tak připsali první letošní porážku a klesli na průběžné šesté místo.

Komentář trenéra hostí Antonína Palatínuse: „První třetinu jsme prospali, a mohli jsme být rádi, že soupeř zápas nerozhodl. V šatně jsme si vyříkali chyby a zodpovědně odjezdili zbytek zápasu. Nakonec rozhodl čtvrtý gól, který jsme nemuseli dostat. Musíme dál makat. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání a přejeme Jarymu brzké uzdravení."

Komentář trenéra domácích Martina Klapky: „Těžce upracované utkání. Kdy jsme se těžko střelecky prosazovali. Během celého zápasu jsme dokázali udržet disciplínu. Děkujeme soupeři a Janu Jarošovi přejeme, aby byl brzy fit!"

Branky: 11. Kopecký, 13. Hofman, 34. Haž, 50. Výborný, 52. Škola - 19. V. Palatínus, 24. Matěcha, 44. V. Palatínus. Rozhodčí: Houserek - Lešák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0. Diváků: 123. Zásahy brankářů: Veinfurter 11 - Švec 21

Pohár České pojišťovny

Ve čtvrtém kole Poháru České pojišťovny narazili turnovští florbalisté ve středu 26. září na účastníka nejvyšší domácí soutěže z České Lípy. Na turnovské palubovce tak mohli diváci vidět historicky první měření sil domácích hráčů se zástupci Tipsport superligy. Napínavý zápas, který smazal papírové předpoklady, gradoval v prodloužení, ve kterém Vojtěch Palatínus posunul domácí tým k nečekanému postupu do další fáze soutěže.

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 6:5p (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)

Domácí vstoupili do utkání bez přehnaného respektu a v prvních minutách měli míček častěji na svých holích, soupeř však s přibývajícími minutami začal přebírat aktivitu a byl nebezpečnější. V desáté minutě načal svůj vydařený večer Vojtěch Palatínus, který v pravém rohu vymotal dva své soupeře a přesně zakončil. Stejný hráč se prosadil také o čtyři minuty později na konci přesilové hry a Turnov tak vedl již 2:0. Česká Lípa si také připsala několik nebezpečných šancí, ovšem brankář Horáček si s nimi dokázal poradit. Krátký byl až na střelu ze začátku sedmnácté minuty, která určila výsledek první třetiny.

V úvodu prostřední části nejprve domácí s vypětím všech sil ubránili své oslabení, aby se následně ve dvou slibných šancích ocitl kapitán Matěcha. Hostující brankář Dvořák však byl připraven. V polovině dvacáté sedmé minuty se hostům podařilo využít rychlý protiútok a po dorážce z těsné blízkosti srovnali skóre na 2:2. Domácí ale měli připravenou rychlou odpověď, Matěcha se o čtyři minuty později protáhl podél mantinelu a tečovanou střelou vrátil domácím vedení. Rychlá hra na obou koncích hřiště bavila turnovské publikum, které v závěru druhé třetiny vidělo ještě jednu branku. Po smolném výhozu domácího brankáře a na hranici pravidel se České Lípě podařilo znovu vyrovnat.

O osudu zápasu tak měla rozhodnout třetí třetina, ve které již byla znát větší zkušenost hostů, kteří trpělivě čekali na svoji šanci k závěrečnému obratu skóre ve svůj prospěch. Tyto plány jim nezkazila ani kombinace zpoza branky v podání Matěchy a střílejícího Vojtěcha Palatínuse, který z blízka nedal brankáři šanci. Ve 47. minutě hosté bleskově využili svoji druhou početní výhodu, a oba soupeři tak měli k vítězství opět stejně daleko. Poprvé v zápase šla Česká Lípa do vedení tři minuty před třetí sirénou a zdálo se, že zápas nakonec skončí dle předpokladů. Domácí však po oddechovém čase v sobě našli ještě dost odhodlání a při hře bez brankáře se jim dvě minuty před koncem podařilo jednobrankové manko smazat zásluhou Antonína Palatínuse.

V prodloužení byli lepším týmem domácí florbalisté, kteří mohli několikrát zápas ukončit. Nakonec se hrdinou večera stal po čtyřech minutách Vojtěch Palatínus, který ze vzduchu doklepl míček do branky a odstartoval tak radost celé turnovské haly, která viděla jeden z nejlepších výkonů svého týmu v posledních letech.

Poprvé v historii a symbolicky v roce, ve kterém oddíl florbalu slaví dvacáté narozeniny, postoupil Turnov do pátého kola pohárové soutěže přes zatím nejtěžšího soupeře.

Komentář trenéra TJ Turnov Antonína Palatínuse: „Už včera jsme říkali klukům, že pokud Lípa nepřijede v plné sestavě, tak chceme vyhrát. Samozřejmě jsme věděli, že i tak to bude velice těžké, nicméně kluci podali bezchybný taktický a obětavý výkon a díky tomu si nyní můžeme užívat sladkou výhru nad Superligovým týmem. Děkujeme soupeři za utkání a naším fanouškům za podporu."

Komentář trenérky České Lípy Lenky Bartošové: „Soupeř vyhrál zaslouženě díky své výborné obraně. My jsme neponaučitelní, stále jsme střílei do bloku a když náhodou střela prošla, tak byla velmi nepřesná. Soupeři gratulujeme."

Branky: 10. V. Palatínus, 15. V. Palatínus, 31. Matěcha, 42. V. Palatínus, 58. A. Palatínus, 65. V. Palatínus - 17. Jansa, 27. Jansa, 37. Krajcigr, 47. Štěrba, 57. Štěrba. Rozhodčí: Jelínek - Kusek; vyloučení: 2:1; využití: 1:1. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Horáček 29, Švec 6 - Dvořák 29.

2. liga juniorů

Turnaj Kadaň (sobota 22. září): TJ Turnov - Florbal Teplice 5:2, ASK Lovosice LFP - TJ Turnov 3:4.

Liberecký přebor starších žáků

Turnaj Turnov (neděle 23. září): FBC Liberec C - TJ Turnov 1:7, TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 4:2.

Nejbližší domácí zápasy:

Muži - Národní liga
29. září 19:00 TJ Turnov - FAT PIPE Traverza Mukařov
20. října 19:00 TJ Turnov - FBC Plzeň

Ženy - 1. liga
6. října 17:00 TJ Turnov - Florbal Chomutov
7. října 17:00 TJ Turnov - Rudé dračice Mladých nadějí Týn

Související články:

Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají

Národní florbalová liga v Turnově zůstává!

Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!

Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

FOTO: Při oslavě 20 let florbalisté TJ Turnov ocenili legendy klubu

FOTO: Při oslavě 20 let florbalisté TJ Turnov ocenili legendy klubu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.

Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření takzvaného Akčního plánu Geoinfostrategie. Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky. „Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019
Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží
Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku
Předpremiéru Zkázy Dejvického divadla uvidíte v lomnickém kině
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
15.02.: Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
15.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT