Sáloví fotbalisté Jilemnice si výhrou nad Novým Borem zajistili play off

27.01.2014 15:10:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

V jilemnické sportovní hale probíhalo další kolo Celostátní ligy v sálovém fotbale. Domácí futsalisté nejprve zdolali oslabený Nový Bor, ale pak podlehli favorizovanému Chemcomexu Praha. Play off už jilemnickým hráčům neuteče, ale o jejich čtvrtfinálovém soupeři rozhodne až poslední kolo.

To se bude hrát Ve Vysokém Mýtě a Jilemničtí sehrají pouze jediný zápas s Poličkou. Nejpravděpodobnějším scénářem se zdá být, že pořadí v tabulce už zůstane a Jilemničtí se utkají s druhým Brnem.

SK Sico SC Jilemnice - FK Adria Nový Bor 4:2 (1:0)

Mužstvo Adrie dorazilo na turnaj do Jilemnice pouze v šesti lidech. Hrálo se převážně na polovině hostů, ale domácí dlouho nemohli vstřelit branku. Na konci prvního poločasu měl velké šance Nový Bor, ale až těsně před přestávkou otevřel skóre zápasu z přímého kopu jilemnický Kraus. Hosté i ve druhé  části důsledně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům, rozhodnutí přinesla až 35. minuta, kdy domácí Vašek vstřelil během jedné minuty dvě branky. Pak za hosty snížil Slavík, ale za minutu navýšil domácí náskok opět Kraus. Poslední slovo v zápase měli hosté, když Slavík po individuální akci uzavřel skóre na konečných 4:2.

„Na našem čtvrtečním tréninku měl ošklivý úraz - otevřenou zlomeninu kotníku Zdeněk Karel, a to nás poznamenalo i pro sobotní turnaj. Hráči měli událost v hlavách a dlouho nemohli překonat obranu hostů. Elitní střelec Marek Srkal hrál například se zdravotními problémy. Nebylo to pro nás lehké, ale nakonec jsme povinnost splnili a získali tři body," poznamenal po zápase prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 20. a 38. Kraus, 35.a 35. Vašek - 37. a 38. Slavík. Rozhodčí: Povolný, Sazima, ŽK: 1:1.

SK Sico SC Jilemnice - Chemcomex Praha 1:7 (1:3)

Domácím se povedl začátek, když ve 4. minutě Kraus mířil přesně - 1:0. Vedení ale netrvalo dlouho, hosté vyrovnali už v 6. minutě. Poté byl zápas vyrovnaný do 16. minuty, kdy fauloval domácí Kraus a Havrda proměnil devítku 1:2. Po další chybě Krause zvýšil Rott už na 1:3. Ve druhém poločase už se favorit ujal otěží zápasu a přidal další čtyři branky. Při té poslední z nich domácí brankář Puš odkopl míč, který doputoval až k brankáři hostí Krajčovi. Ten se podíval a nečekaně překopl celé hřiště, takže vsítil do prázdné branky gól na konečných 1:7.

„Do 16. minuty jsme drželi vyrovnanou partii, ale nastřádané fauly znamenaly nařízení devítimetrového kopu. Překvapením je, že dvakrát zbytečně chyboval právě zkušený Pavel Kraus. Po poločase už bylo jasné, že si Chemcomex nenechá výhru utéct. Musíme utkání pustit z hlavy a soustředit se na poslední utkání i poté na play off," dodal Milan Szabo.

Branky: 4. Kraus - 6. Blabla, 17. Havrda, 20. Rott, 22. Šafránek, 25. Kamas, 30. Holeček, 38. Krajč. Rozhodčí: Nepraš, Povolný, ŽK: 1:1. Sestava Jilemnice na turnaji: Puš - Vašek, Hradecký, Šnorbert, Machát, Brádle, Vavrinec, Srkal, Skála, Kraus, Porkert.

Další utkání 19. a 20. kola: Slavičín - Větřní 2:7, Brno - Větřní 7:1, Polička - Stonava 2:3, Vysoké Mýto - Stonava 1:3, Polička - Zlín 6:4, Vysoké Mýto - Zlín 2:8.