Sedmihorky rozebraly Košťálov, Lomnice a Bozkov těsně prohrály

09.05.2016 16:54:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Další kolo krajského přeboru svedlo dohromady mužstva Sedmihorek a Košťálova. Domácí si po vyrovnaném poločase nakonec připsali jasnou výhru 6:0. Po shodných výsledcích 1:2 doma ztratily body Lomnice a Bozkov. Hejničtí přitom v Lomnici vstřelili vítěznou branku až v nastavení.

Do Bozkova už ve středu v 17.30 zavítají Sedmihorky, obě mužstva spolu totiž sehrají 2. kolo krajského fotbalového poháru.

Sedmihorky - Košťálov 6:0 (1:0)

Ve 20. minutě se domácí ujali vedení, když se Marek dostal po standardní situaci k zakončení, balon mířil do rukavic Věrného, ovšem ještě před ním míč hlavou přizvedl do vlastní sítě Poledník - 1:0. Ve 24. minutě hostující Cerman zahrával přímý kop ze za vápna a jeho pokus jen těsně minul branku.

Ve 46. minutě se domácí hráč se objevil zcela sám před brankářem Věrným, který jeho pokus vyrazil a následnou dorážku odvrátil Mečíř na roh. V 59. minutě si na rohový kop ve vápně naskočil Marek a hlavou zvýšil na 2:0. V 62. minutě se do slibné pozice dostal košťálovský Sádek, ale neproměnil. V 65. minutě rozhodčí zapískal pokutový kop po faulu Poledníka, a ten následně ještě dostal druhou žlutou kartu a zamířil předčasně pod sprchy. Pokutový kop s přehledem proměnil Dvořák. V 71. minutě domácí vstřelili další branku, kdy na konci krásné akce byl Kodr - 4:0. V 75. minutě přízemní centr prošel celým vápnem až na zadní tyč, kde byl Mach, který dal už na 5:0. V 79. minutě domácí získali výhodu dalšího pokutového kopu, kdy se tentokrát provinil Fejfar a penaltu proměnil opět Dvořák - 6:0.

„Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a do 60. minuty se nám to celkem dařilo, ale poté jsme dostali červenou kartu a domácí pak už jasně dominovali. Největší ztrátou pro nás je vyloučení Poledníka, který bude chybět příští zápas," doplnil k utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 20. a 59. Marek, 66. a 80. Dvořák (obě z penalty), 71. Kodr, 75. Mach. Rozhodčí: Bahník - Havel, Nešněra, ŽK: 0:4, ČK: 0:1 (64. Poledník). Diváků: 78. Sedmihorky: Martin Špína - Mach (84. Čermák), M. Marek, Petrlák, Kroupa, Vaníček, Marcel Špína (46. Kodr), P. Dvořák, Pařízek, Kratochvíl (71. Feurich). Košťálov: Věrný - Grafek, Piry, Klazar (71. Fejfar), Mečíř (79. R. Baudyš) - K. Janata, Poledník, Klaban, Sádek - Cerman, Holovič (79. Kosina).

Lomnice - Hejnice 1:2 (0:1)

Na začátku měli domácí více ze hry - šance měli Drahoňovský i Gaubman, ale nedali. Zatímco na druhé straně bez kompromisů otevřel skóre pro hosty Neumann. Vyrovnat mohli Drahoňovský, znovu Gaubman a hlavičkou i Janata, ovšem žádná ze šancí se neujala.

Ve druhém poločase ovlivnilo hru vyloučení Nechanského po zmaření jasné brankové příležitosti držením protihráče zhruba 5 metrů před pokutovým územím. Přesto dokázali domácí vyrovnat, když penaltu za faul na Heřmanského proměnil Gaubman. Poté měli několik šancí hosté i znovu domácí. V jejich zahazování opět exceloval Gaubman, který kvůli zranění v obličeji přece jen nemohl dávat takovou sílu do hlaviček. V samotném závěru Zboroň našel Drahoňovského, který ale mířil pouze do gólmana. Hosté využili bleskový protiútok, ten ještě domácí odvrátili na rohový kop, z nějž poté rozhodl celé utkání Malinský.

„Zkomplikovali jsme si hodně situaci v boji o záchranu, to dobře víme a mrzí nás to, ale musíme hrát dál a bojovat," doplnil k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 58. Gaubman z penalty - 8. Neumann, 91. Malinský. Rozhodčí: Horák - Nádeník, Frýda, ŽK: 0:3, ČK: 1:0 (48. Nechanský). Diváků: 60. Lomnice: Zachoval - Šteffan (64. Doležal), Nechanský, Košťák, Hrnčíř - Janata, Gaubman, Drusan, Heřmanský - Fedorko (58. Zboroň), Drahoňovský.

Bozkov - Skalice 1:2 (0:0)

Domácí, povzbuzení úspěchem z Košťálova, za krásného a teplého sobotního odpoledne nezačali vůbec špatně. Už ve 3. minutě střílel na branku z levé strany Kobrle, jeho střela ale letěla mírně nad branku a skončila za sítí brankáře, dokonce některé fanoušky to zmátlo a už oslavovali branku. Domácí se snažili nepouštět hosty do šancí, ti si ale občas nějakou vytvořili, ale útočník Skalice Osumanu Ali střílel či hlavičkoval nepřesně. V 5. minutě z krásné pozice na okraji velkého vápna střílel Havel, ale opět mino branku. Hra se přelévala doslova z jedné půlky na druhou. V 10. minutě měl slibnou šanci skalický Osumanu, který dorážel prudkou střelu spoluhráče, kterou brankář Králíček vyrazil před sebe. Ve 28. minutě hosté kopali rohový kop a při jeho bránění měli domácí co dělat, ale ubránili se. Domácí kopali ve 38. minutě rohový kop, ale brankář opět vyrazil a za půl minuty musel vyrážet další střelu. Poslední rohový kop v prvním poločase měli hosté, ale jejich šanci Králíček skvěle chytil a po odhozu zazněla píšťalka.

Druhý poločas domácí začali hrát tvrději než v prvním poločase a výsledkem bylo pět žlutých karet. V 50. minutě první vážnější šanci Králíček chytil. Za dvě minuty kopali hosté přímý kop po faulu domácích a krásná střela letěla naštěstí nad břevno. V 58. minutě měli Bozkovští velkou šanci, kdy skoro z malého vápna střílel Plátek, bohužel prováhal nejlepší moment a trefil jen tyč. Pak přišel klíčový moment hry, kdy v 64. minutě Bejda nešťastně zfauloval hráče Skalice a kopal se přímý kop kousek od velkého vápna. Lebruška mířil přesně a rovnou k levé tyči - 0:1. V 68. minutě zaspala obrana a přišla druhá branka hostů. Kdo čekal, že domácí se z toho sesypou, tak se mýlil. Dvě minuty na to Vrchovský běžel sám na branku zprava, nahrál před branku, kde už dobíhal čerstvě střídající Prousek, a ten snížil na 1:2. Tímto gólem dal naději domácím a ti rázem ožili a měli i převahu. V 75. minutě Bejda kopal přímý kop z levé strany přímo před branku. V 79. minutě kopali domácí další přímý kop a další velká šance a opět pouze skončila tyčí. V 85. minutě opět skvělý Králíček vyrazil šanci hostů z rohového kopu ale i přes neutuchající snahu o vyrovnání se už skóre nezměnilo.

„Vyrovnaný zápas plný šancí na obou stranách. Myslím, že remíza by byla zasloužená a že alespoň jeden bod bychom si za tento výkon zasloužili. Kluci hráli obětavě a nic nevypouštěli a pochválit musím i diváky, kteří i za stavu 0:2 svůj tým silně podporovali, a dodávali jim sílu a odhodlání," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 70. Prousek - 64. Lebruška, 68. Kliment. Rozhodčí: Bačo - Svoboda, Šmíd, ŽK: 6:2. Diváků: 100. Bozkov: Králíček - Musil, Bém, Tuma, Kobrle (72. Liďák), Bejda, Červený, Mazánek, Vrchovský, Havel (68. Prousek), Plátek.