Turnovské házenkářky dokázaly porazit Cheb

24.04.2017 22:21:09 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do Turnova přicestovalo v sobotu 22. dubna družstvo ze západočeského Chebu. Z podzimního utkání v Chebu si turnovské hráčky přivezly dva body za výhru 24:18, ale při slabší formě Turnova po novém roce se dal očekávat těžký zápas.

TJ Turnov - FK Hvězda Cheb 19:17 (9:6)

Ačkoli byl západočeský celek se sedmi body na předposledním místě druholigové tabulky, nebylo utkání pro domácí z daleka jednoduché a do 9. minuty chebské ženy dokonce v utkání vedly (0:2, 1:3). Až v 10. minutě bylo srovnáno a na ukazateli svítil stav 3:3. Ještě ve 14. minutě bylo vyrovnáno (4:4), ale do konce prvního poločasu se domácím podařilo brankově poodskočit.

Druhý poločas byl herně i gólově vyrovnaný, ale turnovským ženám se dařilo stále si držet dvou až tříbrankové vedení a dotáhly utkání do vítězného konce.

Potěšitelné je, že se do turnovské sestavy po mateřských „povinnostech" vrátila brankářka Veronika Kubcová (Horáčková) i když do tohoto utkání zatím nezasháhla.

Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (8/5), C. Davidová (3), D. Aissi (2), Š. Gahlerová (2), A. Koubková (2), I. Tichá (2), P. Bártová, M. Poláková, V. Ševrová.

Předchozí kolo: Sokol II Kobylisy B - TJ Turnov 19:21 (10:12)

V neděli 9. dubna 2017 odcestovaly do Prahy k utkání s hráčkami pražských Kobylis všechny turnovské hráčky. Lepší vstup do utkání měly turnovské házenkářky, které ve 4. minutě trochu překvapivě vedly 3:0. Ve 14. minutě však bylo srovnáno, na ukazateli svítil stav 5:5. Do konce poločasu byly střelecky úspěšnější hostující hráčky, které získaly dvoubrankové vedení.

Ve druhém poločase nastoupila do brány domácích brankářka Michalská, která v prvoligovém utkání, které předcházelo, vychytala střelkyně prvoligových Otrokovic. Nebyla to ale jediná kobyliská hráčka nastupující ve vyšší soutěži. V sestavě domácích jich proti turnovským ženám nastoupilo dalších šest. Ve 35. minutě svítil na ukazateli opět vyrovnaný stav 13:13, ale v dalších deseti minutách 5x skórovaly házenkářky z Českého ráje a dostaly se do vedení 18:13 ve 45. minutě. Domácí hráčky zápas nevzdaly, ale vítězství už turnovským ženám nevzaly.

Mladší dorostenky - 2. liga

V sobotu 22. dubna 2017 nastoupily v turnovské sportovní hale dorostenky k duelu se soupeřkami z Liberce. Čekal se vyrovnaný zápas a turnovské hráčky měly libereckým co oplácet, neboť v podzimním utkání v Liberci Turnovanky prohrály 22:27.

TJ Turnov - DHK Loko Liberec 27:18 (15:10)

Liberecké družstvo dorazilo v „okleštěné" sestavě, ale ani turnovské dorostenky neměly moc hráček na střídání - musely se obejít bez zraněné Míši Lohinové a bez výpomoci starších žákyň, které ve stejný den absolvovaly turnaj Přeboru Prahy.

Domácí hráčky měly pomalejší rozjezd a v 8. minutě prohrávaly 1:2. To však bylo první a poslední vedení libereckých dorostenek. V 10. minutě bylo srovnáno na 2:2. Pozornou a důslednou obranou získávaly turnovské hráčky vedení na svoji stranu. Domácí hrály soustředěně také v útoku - vyvarovaly se velkému množství technických chyb a dařilo se jim i střelecky. Kromě rychlých protiútoků jim vycházely i nacvičené herní signály a téměř 100% proměnily všechny trestné hody. K již tradiční turnovské střelkyni Žanetě Palounkové se v tomto utkání přidala výborně hrající Eliška Berndtová, v obraně byla výborná Máří Marko a Lucka Cvrčková, herní přehled předváděla Adélka Hrancová...

Pochvalu zaslouží všechny hráčky turnovského družstva - za nasazení, bojovnost a předvedenou kolektivní hru jak v obraně, tak v útoku. Bojovnost a soustředěnost vydržela domácím dorostenkám po celé utkání, které dotáhly do vítězného konce. Mohly se tak radovat z vítězství a slyšet pochvalu trenérů i turnovských fanoušků.

„Za dnešní zápas dávám všechny palce nahoru, nejlepší kolektivní výkon, který jste v této sezóně předvedly. Bojovnost a vůle vyhrát od všech hráček bez rozdílu," uvedl trenér turnovského družstva Marek Novák.

Sestava Turnova (branky): K. Voltnerová, A. Bíbová - Ž. Palounková (9/2), E. Berndtová (8/5), V. Víšková (4), T. Beranová (2), A. Hrancová (2), M. A. Marko (1), M. Švarcová (1), L. Cvrčková.

Předchozí kolo: Sokol II Kobylisy - TJ Turnov 36:20 (15:7)

Kobyliské dorostenky, fyzicky i herně vyspělejší, se v úvodu utkání dostaly do vedení, které neustále v průběhu obou poločasů navyšovaly. Turnovské hráčky hodně chybovaly v útoku, takže soupeřky skórovaly snadno z rychlých protiútoků. Nedařilo se ale ani v obraně. Z turnovských házenkářek byla tentokrát střelecky nejúspěšnější nejmladší ze sestavy - Anežka Vítková.

Sestava Turnova (branky): K. Voltnerová, A. Bíbová - A. Vítková (5), Ž. Palounková (4/1), L. Cvrčková (3), A. Hrancová (2), V. Víšková (2/2), T. Beranová (1), M. A. Marko (1), M. Lohinová (1), M. Švarcová (1).