Turnovští volejbalisté vstoupili do play off s Brnem dvěma porážkami

02.02.2016 11:20:26 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve čtvrtfinále play off první ligy mužů čekal na turnovské volejbalisty těžký oříšek v podobě rezervy extraligového týmu Brna. Posílení domácí nakonec byli nad jejich síly, a stav je tak 2:0 pro Brno. Čtvrtfinále pokračuje už tento pátek v Turnově.

Volejbal Brno B - TJ Zikuda Turnov 3:1 (24, 18, -19, 19)

Jelikož mělo Brno odloženo víkendové utkání, bylo jasné, že v sestavě budou všichni dostupní hráči z A týmu. To se také potvrdilo, a tak v domácím dresu nastoupili Licek, Zmrhal, Plešingr, Kubalec a juniorští reprezentanti Handlíř s Neubauerem. Hosté přijeli taktéž kompletní i s libereckými mladíky Zajíčkem a Galabovem, a tak utkání slibovalo kvalitní napínavý volejbal.

Turnovští vstoupili do utkání po dlouhé cestě dobře a nedovolili domácím vytvořit si větší náskok. Brněnští tlačili na podání a především dělové podání Licka a Zmrhala dělalo turnovským velké problémy. Hra byla vyrovnaná, domácí takřka nechybovali a v koncovce se jim podařilo odskočit do vedení 23:20 a 24:22. Hosté dokázali vyrovnat na 24:24, ale následná nepřesnost v souhře hostů znamenala vítězství brněnských. Ve 2. setu hosté trochu vypadli z role, domácím se stále neuvěřitelně dařil servis a tak tato sada byla celkem jasně v režii Brna. Hosté však neskládali zbraně a do 3. setu vstoupili dobře. Brněnští začali konečně trochu chybovat jak na podání, tak i v útoku a hosté naopak svou hru zpřesnili. Po vyrovnaném průběhu setu se dostali turnovští do vedení 18:22 a vedení si již pohlídali. Start čtvrtého setu se však nevyvedl a již za stavu 4:0 přišel oddechový čas. Domácí se podařilo zabrzdit a po chvíli byl stav 7:11. Poté však přišlo několik chyb na příjmu, hosté nebyli schopni zaútočit a domácí zvrátili skóre opět na svoji stranu. Brnu začal bohužel opět fungovat servis ze začátku utkání, turnovští se opět trápili na přihrávce a následně i v útoku a tak Brno postupně zvyšovalo svůj náskok. Výsledkem tak bylo vítězství ve čtvrtém setu, a tím i v celém utkání.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L-Chládek). Střídali: Bäumelt, Peníška, Šén, Nejedlý. Trenér: Šimůnek.

Volejbal Brno B - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-23, 18, 22, -20, 7)

Do sobotního druhého utkání série nastoupili Turnovští odhodlání zvítězit, a splnit tak cíl, se kterým odjížděli, tedy přivézt alespoň jedno vítězství. Oproti prvnímu utkání proběhly v turnovské sestavě dvě změny, kdy Charouska nahradil na smeči Bäumelt a místo Chládka nastoupil na liberu Šén. Domácí nastoupili v totožné sestavě jako v pátek.

Úvod zápasu se Turnovákům vydařil a při podání Bäumelta se dostali do vedení 1:5. A jelikož se domácím v úvodu zápasu nedařilo především na podání tak jako v prvním utkání, dokázali hosté navyšovat svůj náskok a postupně se dostali do vedení 2:9, 5:13 a 13:19. Poté se však začalo více dařit i domácím a turnovský náskok se postupně snižoval. Domácí dokázali velkou bojovností snížit na 23:24, ale závěr patřil hráčům Turnova, kteří nakonec set získali. Druhá sada byla od úvodu vyrovnaná, ale ve střední části se nepodařilo turnovským kvalitně přihrát plachtící podání domácího blokaře a následné útoky končili buď na domácích blocích nebo na jejich připravené obraně. Tento okamžik rozhodl o vítězi druhé sady a stav byl 1:1.

Domácí hráči pokračovali ve zlepšeném výkonu i ve třetí sadě a i přes zlepšení Turnováků se jim podařilo v úvodu setu odskočit na rozdíl 2 až 3 bodů. K tomu přispěli nepřesnými výroky i rozhodčí, kteří otáčeli svá rozhodnutí, a to oboustranně, takže na řadu přišly i karty. Hráčům Turnova se v průběhu setu nedařilo tento náskok zlikvidovat, a tak se šlo do koncovky za stavu 22:18 a 23:19. Turnovským se podařilo dobrými bloky a kvalitní hrou v poli korigovat na 23:22, ale útok do autu za stavu 24:22 znamenal konec nadějí. Hosté však bojovali dál a hned na úvod čtvrtého setu se dostali do vedení 3:7. V tuto chvíli přišlo další sporné rozhodnutí rozhodčích a tak ve zbytečně nervózním utkání byl do konce setu vyloučen domácí Zmrhal. Turnováci však i po této karetní vložce nepolevili a soustředěným výkonem dotáhli set do vítězného konce a celé utkání do páté sady. Tu začal hostující tým výborně a dostal se do vedení 0:3. Domácí však obrovskou bojovností dokázali náskok zlikvidovat a i díky zbytečným chybám turnovských hráčů (nečistá hra, špatný příjem a útok, síť) šli do vedení. Turnovští se ještě snažili stav zvrátit, ale to se bohužel nepodařilo. Po dvou hodinách tak mohli slavit opět domácí volejbalisté.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L - Šén). Střídali: Charousek, Chládek, Peníška, Nejedlý. Trenér: Šimůnek.

„V pátečním utkání zvítězilo Brno zaslouženě, jelikož bylo o kousek lepším týmem. V sobotu se jednalo o naprosto vyrovnané utkání, kdy zvítězil šťastnější tým a je velká škoda, že není stav série 1:1," hodnotil začátek čtvrtfinále trenér Turnova Jan Šimůnek.

Čtvrtfinálová série se tak přesouvá do Turnova, kde bude pokračovat třetím zápasem v pátek 5. února od 19.30 a v případě vítězství domácích hráčů se bude v turnovské hale pokračovat i v sobotu 6. února od 14.30.

Další výsledky čtvrtfinále play - off: Dobřichovice - Choceň 3:1 (-22, 19, 14, 16), Nymburk - České Budějovice 3:1 (19, 25, -23, 19), ČZU Praha B - ČZU Praha C 3:0 (23, 16, 23), Dobřichovice - Choceň 3:1 (-22, 19, 17, 16), Nymburk - České Budějovice 3:0 (23, 22, 20), ČZU Praha C - ČZU Praha B 3:1 (22, 25, -21, 12).

Výsledky finále play - out: MFF Praha - Staré Město 3:2 (-20, -18, 23, 13, 8), Domažlice - Hradec Králové 3:0 (18, 12, 25), MFF Praha - Hradec Králové 3:1 (-23, 24, 20, 20), Domažlice - Staré Město 3:0 (20, 22, 15).