Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

01.09.2019 11:46:35 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

Získání nové inspirace, sdílení zkušeností i navázání obchodních kontaktů. Takové byly cíle cesty zástupců libereckého podnikatelského inkubátoru Lipo.ink a jeho klientů do partnerského regionu Libereckého kraje, švýcarského kantonu St. Gallen. Tam funguje obdobný inkubátor, který nese jméno Startfeld.

„Spolu s ředitelem inkubátoru Lipo.ink Philippem Rodenem jsme měli možnost švýcarský inkubátor navštívit již v loňském roce. Už v té době se zrodila myšlenka do Švýcarska zavítat znovu, tentokrát s celým týmem Lipo.ink. Když se začaly řešit podrobnosti cesty, vznikl nápad přivézt s sebou i naše klienty," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro rezort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „Jsem ráda, že s myšlenkou inkubátor Lipo.ink založit přišel můj rezort. Věda, výzkum a inovace jsou totiž nejdůležitějším kapitálem pro budoucnost."

Klienti libereckého inkubátoru, kteří se na cestu spolu s jeho pracovníky vydali, tvořili pestrou společnost. Byli to například Daniel Šuška, který se zabývá zdravotním a funkčním tréninkem a momentálně pracuje na aplikaci pro trenéry a Petr Klokočník, autor programu Statotest, který hlídá statiku budov, mostů nebo třeba skalních bloků.

Spolu s nimi se do St. Gallenu vypravili také Samuel Nagy, jehož značka Onyx Vision se zabývá výrobou tištěných brýlí, které vyrobí přímo na míru pomoci 3D skenu hlavy zákazníka, Michal Čermák, pracující spolu s Lipo na vývoji softwaru a vhodném obchodním modelu, který zásadně zefektivní práci robotických linek a Karel Bartůněk, tvůrce projektu Voucherino jenž zjednoduší a profesionalizuje prodej a správu dárkových voucherů. „Dalším účastníkem byl zástupce vizuálního studia Stroy, které sice nepatří mezi naše klienty, ale je důležitou součástí Lipo.ink ekosystému. Vyslaný byl Petr Hostaš, který se zabývá hlavně postprodukcí videí, ale i samotnému natáčení, prací s drony nebo grafikou," doplnila radní.

Program ve Švýcarsku byl různorodý. Účastníci si prohlédli, jak inkubátor Startfeld funguje a prohlédli si celou budovu, která svojí velikostí a obsahem dost připomíná budoucí útočiště Lipo.ink v budově bývalého Výzkumného ústavu textilních strojů, které se bude v Liberci otevírat příští rok.

„Klienti Lipo.ink též absolvovali schůzky s firmami ze svých oborů. Hlavním cílem bylo nejen sdílení zkušeností, ale také navázání obchodních kontaktů a v některých případech i budoucí spolupráce," dodala Radka Loučková Kotasová. Tým inkubátoru pak ve Startfeldu diskutoval o možné spolupráci firem z Libereckého kraje s firmami kolem St.Gallenu a také plánoval návštěvu švýcarských kolegů v Liberci.

O Švýcarsku se říká, že šlape téměř tak perfektně, jako jejich slavné hodinky. „Všechno je přesné a precizní. To je určitě oblast, ze které bychom si mohli něco vzít. I Česká republika ale má co nabídnout. Jsou oblasti, ve kterých jsou naše technologie minimálně na stejné úrovni, možná i lepší, navíc můžeme vyniknout naší flexibilitou a schopností reagovat na změny. Vzájemná inspirace je rozhodně přínosem pro obě strany," uzavřela radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Ohrazenicích probíhají opravy vodovodů i obnova komunikací
Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT