Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

01.09.2019 11:46:35 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

Získání nové inspirace, sdílení zkušeností i navázání obchodních kontaktů. Takové byly cíle cesty zástupců libereckého podnikatelského inkubátoru Lipo.ink a jeho klientů do partnerského regionu Libereckého kraje, švýcarského kantonu St. Gallen. Tam funguje obdobný inkubátor, který nese jméno Startfeld.

„Spolu s ředitelem inkubátoru Lipo.ink Philippem Rodenem jsme měli možnost švýcarský inkubátor navštívit již v loňském roce. Už v té době se zrodila myšlenka do Švýcarska zavítat znovu, tentokrát s celým týmem Lipo.ink. Když se začaly řešit podrobnosti cesty, vznikl nápad přivézt s sebou i naše klienty," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro rezort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „Jsem ráda, že s myšlenkou inkubátor Lipo.ink založit přišel můj rezort. Věda, výzkum a inovace jsou totiž nejdůležitějším kapitálem pro budoucnost."

Klienti libereckého inkubátoru, kteří se na cestu spolu s jeho pracovníky vydali, tvořili pestrou společnost. Byli to například Daniel Šuška, který se zabývá zdravotním a funkčním tréninkem a momentálně pracuje na aplikaci pro trenéry a Petr Klokočník, autor programu Statotest, který hlídá statiku budov, mostů nebo třeba skalních bloků.

Spolu s nimi se do St. Gallenu vypravili také Samuel Nagy, jehož značka Onyx Vision se zabývá výrobou tištěných brýlí, které vyrobí přímo na míru pomoci 3D skenu hlavy zákazníka, Michal Čermák, pracující spolu s Lipo na vývoji softwaru a vhodném obchodním modelu, který zásadně zefektivní práci robotických linek a Karel Bartůněk, tvůrce projektu Voucherino jenž zjednoduší a profesionalizuje prodej a správu dárkových voucherů. „Dalším účastníkem byl zástupce vizuálního studia Stroy, které sice nepatří mezi naše klienty, ale je důležitou součástí Lipo.ink ekosystému. Vyslaný byl Petr Hostaš, který se zabývá hlavně postprodukcí videí, ale i samotnému natáčení, prací s drony nebo grafikou," doplnila radní.

Program ve Švýcarsku byl různorodý. Účastníci si prohlédli, jak inkubátor Startfeld funguje a prohlédli si celou budovu, která svojí velikostí a obsahem dost připomíná budoucí útočiště Lipo.ink v budově bývalého Výzkumného ústavu textilních strojů, které se bude v Liberci otevírat příští rok.

„Klienti Lipo.ink též absolvovali schůzky s firmami ze svých oborů. Hlavním cílem bylo nejen sdílení zkušeností, ale také navázání obchodních kontaktů a v některých případech i budoucí spolupráce," dodala Radka Loučková Kotasová. Tým inkubátoru pak ve Startfeldu diskutoval o možné spolupráci firem z Libereckého kraje s firmami kolem St.Gallenu a také plánoval návštěvu švýcarských kolegů v Liberci.

O Švýcarsku se říká, že šlape téměř tak perfektně, jako jejich slavné hodinky. „Všechno je přesné a precizní. To je určitě oblast, ze které bychom si mohli něco vzít. I Česká republika ale má co nabídnout. Jsou oblasti, ve kterých jsou naše technologie minimálně na stejné úrovni, možná i lepší, navíc můžeme vyniknout naší flexibilitou a schopností reagovat na změny. Vzájemná inspirace je rozhodně přínosem pro obě strany," uzavřela radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Výšince dojde k rekonstrukci teplovodu
V semilském muzeu připomenou 100. výročí narození Lubo Králíčka
Turnovská Špéra a Polpur spojily síly a vznikla mísa Opulens
Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Krkonošské louky mohou dál rozkvétat

Nejčtenější články

25.04.: Turnovská Špéra a Polpur spojily síly a vznikla mísa Opulens
24.04.: Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT