V Košťálově opět zaburácí motocykly

13.05.2011 09:31:21 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

V Košťálově opět zaburácí motocykly

Enduroklub Semily pořádá ve dnech 14. a 15. května 2011 druhý podnik letošního seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country. Na tradiční, divácky atraktivní trati v okolí košťálovského lomu se představí v devíti kategoriích na třista jezdců z celé ČR.

Závod nejmenších dětí, který se pojede pouze v sobotu, odstartuje již v 9 hodin. V neděli se startuje v 10 hodin. Můžete přijít i jako diváci povzbudit závodníky v čele s vedoucím závodníkem průběžného pořadí letošního Přeboru ČR Milanem Kottkem.

Na několik otázek odpověděl ředitel závodů v Košťálově Jaroslav Bachman, mimo jiné prozradil, jak daleko jsou přípravy a nějaké další zajímavé informace k nejznámější endurové trati v našem regionu.

Jak daleko s přípravami na letošní druhý závod enduro seriálu v Košťálově?     

Už nám zbývá "jen" vyřezat keře, přemístit pár tun materiálu, vykolíkovat trať a natahat pásku a je hotovo. Ale vážně.  V sobotu 30. dubna se konala první brigáda, při níž jsme zvládli vykácet asi půl hektaru náletových stromků, keřů a všeho, co by závodníky tahalo za dresy, dle plánu opravdu přemístit několik tun kamení a hlíny a je v podstatě hotovo.

Máte možnost v rozšiřujícím se těžebním prostoru nějak novelizovat trať ? Dočkáme se nějakých novinek? 

Do těžebního prostoru ze zákona nemůžeme, proto ho  objíždíme a to nás dost limituje. Letos pojedeme v opačném směru a pár novinek se také najde.

Jako každý rok i letos očekáváme, že budete říkat svou oblíbenou větu "letos je to naposledy". Můžete vysvětlit jaké problémy závodění v Košťálově provází a proč je každý rok tak napínavé, zda se pojede či nikoli?

V Košťálově se jelo první CC v roce 1999 a letos budeme závodit pojedenácté.  Postupující těžba i skládková činnost nám ubírají prostor v kterém se dá závodit. Mění se firmy, které vlastní kamenolom a skládku a na jejichž pozemcích převážně trať vede. Spojit závodění, dodržení všech zákonů a předpisů i fungování provozoven není opravdu jednoduché.Tady bych chtěl poděkovat firmě Eurovia Kamenolomy a.s. a vedoucímu provozovny panu Bakešovi a firmě Marius Pedersen a.s. a vedoucímu skládky panu Drábkovi. Tito dva pánové mají obrovskou zásluhu na tom, že můžeme v Košťálově jet. Co bude příští rok teď opravdu nedokážu odhadnout.

Kde najdou diváci zajímavá místa na trati? A pro znalce zdejší trati - jakým směrem se zde pojede?

Jak už jsem řekl, pojedeme v opačném směru. Výjezd v lese nad vlečkou, bláto nad skládkou a pasáž nad startem jsou pro diváky tradičně nejzajímavější. Ale ono je podél celé trati na co koukat.

Plánujete na trati nějaké extrém testy? Teď je hodně moderní jimi prokládat endurové závody, jaký na to máte názor vy?

Klasické extrémy nejsou naše krevní skupina, ty v Košťálově nečekejte, ale zpestření se tady taky najdou. Hlavně jedno - ale to je překvapenení  a necháme ho v tajnosti. Až na něj jezdci na trati narazí, hned poznají, že je to ONO.

Kudy povede dětská trať, jak bude náročná a budou si ji moci děti v pátek vyzkoušet?

Stejně jako loni na louce za viaduktem. A trénink bude - v pátek od 17,00 do 18,30 si mohou děti trať vyzkoušet, ale pochopitelně za doprovodu a dozoru rodičů.

Kompletní přehled sportovních akcí o tomto víkendu

Související články:

Jaroslav David vypráví kde a jak se narodil „Košťálov"

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Po roce opět startuje motocyklový seriál UFO cross country

Rozhovor s Janem Kudrnáčem, pořadatelem prvního závodu v Chuchelně

Závody loňského enduro seriálu na portále Naše Pojizeří:

FOTO: Povedený pátý podnik završil letošní enduro seriál

Závod dvojic v Příkrém vyhráli Kubík se Šípem

FOTO: Třetí díl enduro série proběhl v Jilemnici

Více zpráv z motorsportu najdete v rubrice Motorismus

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT