Volejbalisté Turnova po dalších výhrách vystoupali do čela tabulky

04.11.2013 20:56:50 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším utkání 2. ligy přivítali turnovští volejbalisté na domácí palubovce tým Ervěnic, který sestoupil z 1. ligy. Ervěničtí se však neprezentovali dobrým výkonem, a tak si domácí celkem hladce připsali další dvě vítězství, i když opět nebyli v kompletní sestavě.

Kromě dlouhodobě zraněných Dolejšího a Koláčného chyběl v turnovské sestavě i smečař Melich a blokař Marek. Turnovští ale předvedli zodpovědný výkon, kdy se na hřišti vystřídali všichni hráči ze soupisky. Díky těmto vítězstvím a současném zaváhání Netolic v Chabařovicích se Turnováci usadili na výsluní druholigové tabulky.

TJ Zikuda Turnov - VK Ervěnice Jirkov 3:0 (23, 19, 15)

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v takřka ideální sestavě až na blokaře Marka a od začátku udávali tempo hry. Vytvořili si dvou až tříbodový náskok a pouze zbytečnými chybami za stavu 23:20 si zkomplikovali koncovku setu, kterou však nakonec získali poměrem 25:23. Stejný průběh měl i set druhý, pouze s tím rozdílem, že se domácí vyvarovali zbytečných chyb a set v pohodě získali. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí a tak nebylo za 74 minut o vítězi utkání pochyb.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Kovář (Libero - Vojta). Střídali: Maier, Uhlárik, Novák. Trenér: Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov - VK Ervěnice Jirkov 3:1 (20, 23, -21, 13)

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s třemi změnami v sestavě, kdy se na palubovce objevili Novák s Maierem a Uhlárik a do utkání vstoupili stejně dobře, jako ukončili zápas první. Od úvodu si udržovali mírný náskok a první set bez problému vyhráli. Druhý set přinesl vyrovnaný průběh a rozhodovalo se až v koncovce, kdy výborným podáním rozhodl Uhlárik. Ve třetím setu se hosté zlepšili a i díky polevení koncentrace u turnovských hráčů set získali. Že to byl set jediný bylo jasné hned od úvodu čtvrtého dějství, kdy si domácí vybudovali až desetibodový náskok a utkání dovedli do tříbodového vítězství. Výborně zahrál v celém utkání univerzál Uhlárik, který velmi dobře nahradil Konečného.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Vacík, Uhlárik, Maier, Kovář (Libero - Vojta). Střídali: Lukavec, Konečný, Folprecht, Melich. Trenér: Šimůnek.

V příštím kole zajíždí turnovští hráči 9. 11. 2013 na palubovku pražských Modřan, které se každou sezónu rozjíždějí pomaleji, ale určitě hosty ve stísněných prostorech modřanské sokolovny nečeká nic lehkého.

Další výsledky 7. a 8. kola: Mladá Boleslav - Modřany 3:1 (14, -18, 10, 17), 3:1 (-23, 23, 21, 18), Jablonec nad Nisou - Domažlice 3:1 (15, 19, -23, 15), 2:3 (-20, 27, -18, 17, -11), Sokolov - Liberec   3:0 (11, 19, 20), 3:0 (22, 22, 21),Chabařovice - Netolice 3:2 (-21, 17, 23, -23, 13), 3:0 (23, 23, 23).