Zkušený Janů načal brankou představení Turnova v Trutnově
20.10.2013 20:15:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Po domácí výhře nad rezervou Pardubic zaznamenali fotbalisté FK Pěnčín-Turnov vítězství i v Trutnově a znovu se posunuli na třetí místo tabulky divizní skupiny C. Na podkrkonošském stadionu jim vyšel výtečně začátek, když po 16 minutách vedli po brankách Janů a Bárty už 0:2.
MFK Trutnov - FKP Turnov 1:3 (0:2)
Hosté vstoupili do nedělního utkání aktivně a v 8. minutě při první vážné akci nebezpečně střílel Kolár. Ve 12. minutě zblokovanou střelu Bárty dorazil do sítě zkušený Janů a hosté se dostali do vedení. O dvě minuty později vyslal další pěknou střelu na domácí branku D. Hurt, ale dobře zasáhl gólman. V 16. minutě už hosté vedli 0:2, když centr Finklára zúročil hlavou Bárta. Největší příležitost v prvním poločase měli domácí ve 35. minutě, ale gólman Kolář zázračně střelu Čecha vyrazil. Před přestávkou ještě vyzkoušel pozornost domácího brankáře turnovský Pimpara.
V 50. minutě viděl střídající Papoušek vyběhnutého gólmana, zkusil ho přehodit dalekonosnou střelou, ale ta jen o centimetry minula branku, takže „gól měsíce" jen těsně nepadl. O šest minut později si to ale Papoušek vynahradil, když po jeho rohovém kopu vstřelil hlavou třetí gól Turnova Novotný. V 77. minutě domácí zaznamenali čestný úspěch, střelcem branky na 1:3 byl Makovský. V 85. a 86. minutě si ještě hosté vytvořili slušné příležitosti při trestných kopech Papouška, ale další branka už nepadla do domácí ani hostující sítě.
Branky: 77. Makovský - 12. Janů, 16. Bárta, 56. Novotný. Rozhodčí: Trska - Šmakal, Šulcová, ŽK: 0:0. Diváků: 200. FKP Turnov: Kolář - D. Hurt, Ginzel, Karišik (60. V. Hurt), Pimpara - Finklár (88. Tvrdý), Janů, Novotný, Bernát (46. Papoušek) - Kolár (80. Kunst), Bárta (90. Randák).
Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek desátého podzimního kola
Další divizní zástupce Pojizeří: Ze souboje s Rapidem veze Jabloneček bod za remízu
Související články o zápasech FKP Turnov:
FOTO: Turnovský Bernát oslavil návrat na hřiště gólem Pardubicím
Turnov schytal v Dobrovici čtyřbrankovou porážku
Turnov utržil s Kutnou Horou první letošní porážku na domácím hřišti
Turnovští fotbalisté nadělili Náchodu sedmičku
Papoušek povedenými trestnými kopy zajistil Turnovu alespoň remízu
Fotbalisté FKP Turnov zklamali v Letohradě
VIDEO: Turnováci rozdrtili 4:1 Ústí a vystoupali na druhou příčku divize
VIDEO: Turnov zdolal Vysoké Mýto, hosté v závěru neproměnili penaltu
VIDEO: Derby divizních týmů skončilo stejně jako v poháru remízou
VIDEO: Turnov i v deseti porazil v pojizerském derby Železný Brod
VIDEO: Pohárové kouzlo Jablonečku pokračuje, na penalty udolal Turnov
Fotbalisté FKP Turnov si hodně slibují od spojení s Libercem
Další aktuální fotbalové informace čtěte v rubrice SPORT - Fotbal
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.