Adventní akce na hradech a zámcích

29.11.2013 17:40:20 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Liberecký kraj

Adventní akce na hradech a zámcích

Ačkoliv již skončila návštěvnická sezóna 2013, správy hradů a zámků si přesto na adventní čas nachystaly řadu kulturních akcí, kterými chtějí návštěvníkům zpříjemnit předvánoční i vánoční období.

Těšit se můžete na předvánoční jarmarky, koncerty, ale také na prohlídky vánočně nazdobenými interiéry, kde bude výklad obohacen právě o povídání o vánočních zvycích na panských sídlech. Trvale otevřeným zámkem zůstává Sychrov a právě tento víkend zde můžete navštívit vánoční trhy.

SZ Sychrov

Zámek je pro veřejnost otevřen denně včetně pondělí, v měsících prosinec - březen denně 10.00 - 14.00 hodin, přičemž začátky prohlídek jsou vypsány na časy: 10:30, 11:30, 13:00 a 14:00 hodin. (zavřeno bude 24., 25. a 26. 12.)

30. 11. - 1. 12. Vánoční trhy na čestném dvoře zámku, 9:00 - 16:00 hod. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží. V bohatém programu se představí divadlo Studna, potulné loutkové divadlo „Já to jsem" a žongléř Vojta Vrtek. Pro děti je připravena tvůrčí čertovská dílnička. Vstupné: dospělí: 50 Kč, děti: 30 Kč.

7. 12. 2013 Adventní koncert s Musicou Fortunou - od 18:00 hod. Předvánoční koncert v zámecké galerii, kde turnovský smíšený sbor předvede nové i staré vánoční koledy a písně.

15. 12. 2013 Předvánoční koncert folklorního souboru Horačky a dětí Základní školy v Radostně - od 15.00 hod. v zámecké kapli

26. 12. Vánoční koncert, od 16:00 a 18.30 hod. - Vánoce s Vlastimilem Harapesem
Slavnostní večer s českým hercem, tanečníkem, režisérem, tanečním mistrem, choreografem, pedagogem, dlouholetým členem a sólistou baletu Národního divadla v Praze. Večer, jehož program je dramaturgicky zaměřen na Vánoce, večer, ve kterém bude Vlastimil Harapes hovořit i zpívat společně s excelentní operní pěvkyní Emou Hubáčkovou ( sólové skladby i dueta ) a za doprovodu klavírního virtuosa, zasl. umělce Ukrajiny prof. Vladimíra Župana. Pořad je moderován Danielem Rumpíkem - ředitelem rádia Blaník. Zazní například šansony l´important c´est la rose, Je suis malade, muzikálové Zpívání v dešti, Píseň pro Kristinku, jedna z nejslavnějších vánočních písniček Purpura a další. Účinkují Vlastimil Harapes, český herec, tanečník a režisér, Ema Hubáčková, operní pěvkyně (dramatický soprán), Vladimír Župan, klavírní virtuos, zasl. umělec Ukrajiny, Daniel Rumpík, ředitel Rádia Blaník.

27. 12. 2013 - 5. 1. 2014, Prohlídky vánočně vyzdobeným zámkem - každý den v 10:30, 11:30, 13:00 a 14:00. Prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů, doplněné o původní historické betlémy a vánoční stromečky s originálními ručně malovanými ozdobami. Pod stromečky budou k vidění hračky rohanských dětí. Pro každého návštěvníka je připraven malý dárek. Menší skupiny bez rezervace ve výše uvedené časy, skupiny nad 10 osob, rezervace nutná na telefonu 482 416 011 (10:00 - 14:00).

SH Grabštejn

7. 12. Vánoce na Grabštejně - vánoční zvyky, pohádky a řemesla. Akce pro rodiny i jednotlivce. Akce potrvá od 11.00 do 16.00 hod., navazuje výroční mše.

7. 12. Svatá Barbora - výroční mše svatá ku poctě sv. Barbory a setkání přátel hradu Grabštejna

SZ Hrubý Rohozec

26. 12. - 1. 1. 2014 Vánoční prohlídky - prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů, výklad doplněn o povídání o tom, jak poslední majitelé zámku slavili Vánoce, jak se stolovalo, jaké byly obvyklé dárky pod stromečkem apod.

SZ Zákupy

30. 11. - 1. 12. Adventní prohlídky vánočně vyzdobených interiérů zámku Zákupy s povídáním o vánočních zvycích a šlechtických Vánocích
Začátky prohlídek: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hod. Koná se ve stejných časech i 7. - 8. 12., 14. - 15. 12. a 21. - 22. 12.

21. 12. Slavnostní fanfáry trombónového kvarteta ze ZUŠ Česká Lípa na nádvoří zámku, 15:45 hod.

21. 12. Živý betlém na nádvoří zámku v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy, 16:00 hod.

21. 12. Adventní koncert v podání žáků ZUŠ Česká Lípa v koncertním salonu v přízemí zámku, 17:00 hod. Vstupné 50 Kč.

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Jak probíhala rozsvícení vánočních stromků v Pojizeří

Přehled prosincových akcí Kulturního centra Golf Semily

Přehled prosincových kulturních akcí v Turnově

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Program semilského muzea v prosinci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT