Bezchybná střelba vynesla Jessicu Jislovou na páté místo!

19.12.2021 17:20:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Bezchybná střelba vynesla Jessicu Jislovou na páté místo!

Vynikající výsledek si připsala v prvním hromadném závodě kariéry ve světovém poháru biatlonistka SKP Jablonex Jessica Jislová. Ve francouzském Annecy v neděli jako jediná ze všech závodnic na střelnici ani jednou nechybovala a vyjela si páté místo, což je zatím nejlepší výsledek její kariéry.

Od začátku se Jessica držela v první polovině pole, vždy se posunula rychlou a bezchybnou střelbou dopředu. Po poslední čtvrté střelbě ve stoje odjížděla Češka po chybách soupeřek senzačně na prvním místě. Rychle ji sice předjela jedna z nejlepších běžkyň v pelotonu Elvira Öbergová, ale dlouho se za ní držela na druhém místě, ač favoritky se pomalu přibližovaly.

Za jasně vítěznou Švédkou Öbergovou svedly čtyři biatlonistky obrovský souboj o místa na rozšířeném pódiu. Domácí fanoušci dohnali hlasitým jásotem ke stříbru svou krajanku Simonovou, ve finiši bronz sebrala Ruska Rezcovová a čtvrtá příčka nemusí mrzet Italku Wiererovou, jejíž forma před olympijskými hrami stoupá. Těsně za ní dojela pátá zcela vyčerpaná Jislová, pro niž to je nejlepší výsledek v kariéře. Navíc ji mohlo těšit, že se s třemi favoritkami udržela až do finiše a dokonce za sebou udržela výbornou Norku Olsbuovou - Röiselandovou, jenž vede průběžné celkové pořadí světového poháru.

„Musím říct, že se mi jelo strašně, proto jsem se snažila co nejvíc pomoct střelbou, a to vyšlo úplně skvěle. Jsem šťastná. Vůbec nevím, co říkat, super. Teď chci tak měsíc odpočinku. Trošku mě mrzí, že jsem neměla víc sil, abych mohla bojovat o lepší pozici ve finiši, ale třeba to vyjde příště," byla v cíli šťastná Jessica Jislová v rozhovoru pro Českou televizi.

Další Češka Markéta Davidová se také prodrala do první desítky a skončila osmá, dobrý závod jí mírně pokazily dvě chyby na střelnici. Na trati zaznamenala pátý běžecký čas a zlepšila si náladu po hodně nepovedeném sprintu, ve kterém se nevešla mezi nejlepších šedesát. „Přijde mi to, že je to jako na houpačce, ale dneska to bylo na podium blízko. Těším se už domů na pauzu," řekla těsně po doběhu Markéta Davidová.

SP v biatlonu v Le Grand-Bornand (Francie) - závod s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. E. Öbergová (Švéd.) 35:21,7 (2 tr. okruhy), 2. Simonová (Fr.) -10,7 (2), 3. Rezcovová (Rus.) -12,1 (2), 4. Wiererová (It.) -13,3 (1), 5. Jislová (Česko) -13,9 (0), 6. Röiselandová (Nor.) -19,3 (2), 7. Nigmatullinová (Rus.) -28,2 (1), 8. Davidová (Česko) -30,1 (2), 9. Hauserová (Rak.) -31,1 (1), 10. H. Öbergová (Švéd.) -40,4 (4).

Pořadí SP (po 9 z 22 závodů): 1. Röiselandová 417, 2. E. Öbergová 387, 3. Alimbekavová (Běl.) 327, 4. Hauserová 321, 5. Solová (Běl.) 320, 6. H. Öbergová 318, ...11. Davidová 227, 21. Jislová 157, 48. Puskarčíková 30, 58. Charvátová 21, 69. Vinklárková (všechny Česko) 12.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Michal Krčmář vybojoval ve stíhačce v Östersundu čtvrté místo
Markéta Davidová zahájila biatlonovou sezonu famózním vítězstvím
Ve Studenci oslavili nové kabiny mnoha zápasy, výkop měly biatlonistky
Markéta Davidová mistryní světa v biatlonu!
Stříbrný návrat na biatlonové tratě Michala Krčmáře
Veronika Vítková má dceru Elišku
FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce
Veronika Vítková končí sportovní kariéru. Očekává radostnou událost
Veronika Vítková: Motivaci mám, na jaře si sedneme a řekneme, co dál
Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu
Čeští biatlonisté vstoupili do MS senzačním bronzem
Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
Deštivý sprint přinesl Markétě Davidové bronz

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT