Děsivý víkend v podání hokejistů Lomnice

09.10.2012 15:54:14 | Autor: Petr Ježek a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Hodně nepovedený víkend mají za sebou hokejisté HC Lomnice nad Popelkou. Poprvé během víkendu odehráli zápasy v obou soutěžích, ale oba vysoko prohráli. Skličující byl hlavně sobotní debakl doma s PSK Liberec, nepotěšila ani desítka utržená v neděli se Zbraslaví.

Nejbližší utkání lomnického týmu se hraje v sobotu 13. října, kdy se na zimní stadion v Lomnici nad Popelkou přijede od 18 hodin ukázat mužstvo Žižkova.

Liberecký přebor:

HC Lomnice - Policejní sportovní klub Liberec 1:8 (0:2, 1:2, 0:4)

V sobotu přijel na lomnický stadion teprve první soupeř Lomnice v letošním Libereckém přeboru. Poslední mistry kraje zaskočil rychlým gólem už v 1. minutě Ubry a od toho se odvíjel celý zápas. Domácí se nemohli dostat do ideálního tempa a dalším gólem ještě v první třetině je ztrestal znovu Ubry. Stejně probíhala druhá třetina, když za domácí vstřelil první branku Junek po nahrávce L. Syrovátky až za stavu 0:4. Ve třetí třetině chtěli domácí zápas zdramatizovat, ale stal se pravý opak a gólman Vinklář si vypil kalich hořkosti až do dna, když obdržel ještě další čtyři góly.

Branky a nahrávky: 38. Junek (L. Syrovátka) - 1. Ubry, 9., 25. Kotrč, 36. Baran, 44., 51., 60. Šebesta, 56. Češka. Rozhodčí: Neťuka - Novák ml., Bosák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 90. Střely na branku: 38:29. Lomnice nad Popelkou: Vinklář - Němec, Král, Martinec, Kinčl, Vala, Erlebach - L. Syrovátka, Drahoňovský, Junek - Sehnoutek, Rutkovský, J. Syrovátka - Ješko, Majdič, Blažek - Pivinský. PSK Liberec: Záruba - Vozák, Číž, Vorel, Smetaník, Češka, Kotrč, Šostý, Baran, Francl, Zákoutský, Beníšek, Ubry, Šebesta, Černý, Kapoun.

Další výsledek 2. kola: HC Česká Lípa - HC Frýdlant 7:5.

Přebor Prahy:

TJ Slavoj Zbraslav - HC Lomnice 10:2 (2:1, 4:1, 4:0)

Lomnice byla zpočátku lepší a vytvářela si šance výborným pohybem, ale brankář Altrichter domácí dokázal podržet. Skóre tak otevřel v 9. minutě domácí Manhart. Odpověď Lomnice přišla ve 12. minutě, když se prosadil důrazný Špaček na brankovišti - 1:1. Domácí odpověděli v 15. minutě, kdy Mrázek zblízka strhl vedení na stranu Zbraslavi.

Lomnici se vydařil vstup do druhé části. Ve 25. minutě měli výhodu přesilové hry a Drahoňovský ji dokázal využit tečí nahození Doležala již po 4 sekundách a bylo opět vyrovnáno na 2:2. Blízko vedení byla Lomnice při nájezdu Rudiše, ale ten na Altrichtera nevyzrál. Domácí odpověděli ve 31. minutě, kdy využili zmatku v obraně. Ve 33. minutě domácí zvýšili na rozdíl dvou branek, když byli důraznější v útočném pásmu.

V čase 33:19 putoval na trestnou domácí Manhart a za 5 sekund za ním spěchal Krnavský. Lomnice měla výhodu 1:55 minuty přesilovky 5:3. Hosté roztočili kolotoč okolo branky, ale domácí se statečně bránili a když už byl Altrichter překonán, tak netrefili lomničtí střelci prázdnou branku. Při naskočení vyloučeného hráče zpět do hry domácí využili zaváhání posledního Martince a čtyři na samotného Skákalíka lehce vyzráli - 5:2. Za dalších 20 sekund našel skulinu ve Skákalíkově postoji Houdek a za stavu 6:2 hosté střídali brankáře. Mrázek se musel hned vzápětí předvést a krýt dva nájezdy.

Třetí třetinu domácí kontrolovali hru a svým důrazem v okolí branky dokázali přidat ještě další tři branky. Za stavu 9:2 poslal hlavní rozhodčí v 58. minutě do třech také hosty, zkušený Rambousek zblízka doklepl ránu Toužímského a završil debakl Lomnice na 10:2.

Branky: 10. Manhart, 15. Mrázek, 32. Iterský, 33. Kubišta, 36. Manhart, 36. Houdek, 44. Štrébl, 45. Vostárek, 49. Kubišta, 59. Rambousek - 12. Špaček, 25. Drahoňovský (Doležal) Rozhodčí: Demuth - Hodač, Beránek. Vyloučení: 7:6. Využití:1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 79.  Zbraslav: Altrichter - Toužimský, Švidra, Iterský, Krnavský, Zima, Kasík, Novák, Houdek, Rambousek, Mrázek, Vostárek, Kadaně, Manhart, Martínek, Štrébl, Kubišta, Presheva, Pechar. Lomnice nad Popelkou: Skákalík (37. Mrázek) - Svoboda, Martinec, Doležal, Karásek, Bartoš - Špaček, Rudiš, J. Syrovátka - L. Syrovátka, Drahoňovský, Junek - Rutkovský, Lemfeld, Majdič.

Další výsledky 3. kola: HC Olympik Praha - SK Žižkov Praha 0:3, HC Kobra Praha B - HC Letci Letňany 5:7, TJ Bohemians - HC Hvězda Praha 4:7.

1. TJ Slavoj Zbraslav 3 3 0 0 28:6 6
 2. HC Hvězda Praha 3 2 1 0 18:10 5
 3. TJ Bohemians Praha 3 2 0 1 16:10 4
 4. HC Lomnice nad Popelkou 3 2 0 1 16:12 4
 5. SK Žižkov Praha 3 2 0 1 11: 7 4
 6. HC Kobra Praha B 3 1 1 1 13:13 3
 7. HC Letci Letňany 3 1 0 2 11:17 2
 8. HC Roudnice nad Labem 3 1 0 2 8:16 2