Divizní týmy vstoupily do sezony předkolem poháru

19.07.2015 21:15:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily,Turnov

Divizní zástupci natvrdo vstoupili do přípravy zápasy předkola Poháru FAČR. Dva ze tří přitom postupují do prvního kola. Jabloneček v sobotu na penalty vyřadil Kratonohy a Semily v neděli otočily zápas s Ústím nad Orlicí. Pouze Turnov prohrál s Olympií Hradec Králové.

Kratonohy - Jablonec n. J. 1:1 (1:1), 4:5 na penalty

Hosté měli velký problém se sestavou, jelikož juniorka Jablonce hrála přípravu a dorost končil soustředění, takže nebyl k dispozici nikdo kromě kmenových hráčů, navíc chyběli Karásek, Šilhán a Štěpánek. Začátek zápasu přesto patřil hostům. V 9. minutě Linka našel Štemberka, kterého domácí zastavili jen za cenu faulu, nařízenou penaltu bezpečně proměnil Krejčík. Pak se začali osmělovat i domácí, kteří na novou sezonu dobře posílili a chtějí atakovat postupovou pozici. Šance si vypracovala obě mužstva, ale úspěšné byly jen Kratonohy. Ve 30. minutě totiž zblízka vyrovnal Mládek.

I ve druhém poločase měly šance oba týmy, Jablonečtí v gólovkách netrefili branku, na druhé straně brankář Farský po roční pauze ze svého umu nic nezapomněl. Své kvality prokázal v 66. minutě, kdy po ruce Kozla zlikvidoval domácím penaltu. Poslední příležitost promarnili domácí v poslední minutě a po nerozhodném výsledku musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm Farský zlikvidoval pokus Štěpánka a protože jablonečtí střelci byli stoprocentně úspěšní, postup do prvního kola vybojoval Jablonec. V prvním kole díky tomu přivítá v sobotu 25. července od 17 hodin na jabloneckém hřišti třetiligovou Čáslav.

Branky: 30. Mládek - 9. Krejčík z penalty. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Halama, Ďoubalík, Kozel - Štemberk, Hrbek, Krejčík, Linka - Povr, Chropůvka (79. Zonyga).

Semily - Ústí nad Orlicí 5:2 (1:2)

Domácí více tvořili hru, ale branky v první části stříleli z protiútoků hosté a vedli už 0:2. Důležité bylo snížení Sukem ještě před přestávkou ve 38. minutě na 1:2. Ve druhém poločase už hráli prakticky jen domácí a vyjádřili to i brankově. Vyrovnal Suk, Bína z penalty poprvé poslal domácí do vedení a krásným gólem s odrazem míče od horní tyče dokončil převrat v utkání Rumler. Pátou domácí branku ještě přidal Bína.

Předkolo Poháru FAČR, utkání SK Semily - Ústí nad Orlicí<br />Autor: Petr Ježek Sestava domácích nebyla jistá ještě před utkáním kvůli některým zraněním a dovoleným, nakonec se do hry zapojilo pět nových hráčů - brankář Josef Zachoval přichází na hostování z SK Jičín, ale naposledy působil v Liberci, Marek Linhart bude hostovat z Frýdlantu, David Boško z Dobrovice a Jakub Kordík a Lukáš Suk ze Slovanu Liberec.

V přípravných utkáních Semily podlehly ve středu 15. července 1:6 juniorce Jablonce a v sobotu 2:3 dorostu Liberce. Nejbližšími utkáními jsou zápas prvního kola poháru v sobotu 25. července doma od 17 hodin proti Dobrovici a poté v neděli 26. července v Mnichově Hradišti s místním týmem.

Branky: 38. a 56. Suk, 66. Bína z penalty, 75. Rumler, 78. Bína - 16. Brabec, 27. Kopecký. Semily: Zachoval - Kordík, Linhart, Nesvadba, Kočí - Bína, Vlach - Močkovský (75. Hradecký), Rumler, Boško (80. Maleček) - Suk (84. Kázmer). Fotografie z utkání

Olympia Hradec Králové - FKP Turnov 2:0 (1:0)

Po úvodní Tvrdého střele na druhé straně Rolko orazítkoval tyč Hykovi branky. Po šanci Turnova se domácí ve 27. minutě ujali vedení brankou Krejčíka. Ve 33. minutě Hyka vyrazil nebezpečnou domácí střelu. Ve 47. minutě Tvrdý našel Papouška, jeho střelu ale chytil domácí gólman. V 55. minutě Turnov vstřelil gól, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. Papouškova bomba byla vyražena na roh a Novotný poté pálil nad. V 90. minutě domácí potvrdili svůj postup druhou brankou Korby.

Hráči FK Pěnčín-Turnov zahájili herní přípravu před týdnem s Novým Borem, kterému podlehli 2:1. Nejbližší přípravná utkání jsou ve středu 22. července se Slovanem Liberec A v Liberci a v sobotu v Jičíně s místním týmem.

Branky: 27. Krejčík, 90. Korba. FKP Turnov: Hyka - Šimek (75. Korček), Novotný, Matoušek, Kratochvíl - Tvrdý (69. Krejčí), Beníšek, Kunst (46. Dlouhý), Randák - Papoušek, Drahoňovský (65. Bárta).