Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy

15.11.2021 22:03:12 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy

Muži TJ Turnov v Národní lize podlehli po dobrém výkonu favoritovi soutěže, Panthers Praha. Junioři dvakrát prohráli o gól. Podobně na tom byli i starší žáci, kteří si připsali tři velice těsné porážky. Elévové absolvovali další turnaj, tentokrát v Jablonci. Ženy v malém počtu dvakrát prohrály. Mladší žákyně ovládly turnaj v Mostě.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Panthers Praha 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

Proti Pantherům podali turnovští florbalisté poměrně dobrý výkon a nemáme se za co stydět, soupeř byl ovšem velice kvalitní a nepřipustil žádné překvapení.

Hosté otevřeli skóre v 7. minutě po menším zmatku v domácí obraně, to by ale ještě nebylo tak hrozné, kdyby chvíli na to nepřišlo vyloučení a soupeřova další branka, na kterou hned navázala třetí, bezprostředně po vhazování. Stačilo dvě a půl minuty a vidina bodů byla téměř ta tam, s tříbrankovou ztrátou se hraje těžko.

Ještě před přestávkou stihla domácí vrátit do zápasu letošní kometa na střeleckém nebi, Lukáš Maršík, a od toho se spoluhráči odrazili do druhé části, ve které měli více ze hry a dokonce se díky dalšímu navrátilci do turnovské sestavy Nezdarovi, šťastně odraženém balonku po dobré práci druhého útoku a Matěchovi, dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky a druhou třetinu tedy končili za nadějného stavu 4:5.

Ve třetí třetině ovšem soupeř znovu ukázal svoji kvalitu, přidal další dva góly a třetím do prázdné branky pečetil výhru. „My se teď musíme soustředit na to, abychom proti papírově slabším soupeřům sbírali body, a pokud možno výhry. Je ale třeba tomu jít naproti, samo se to neudělá," dodal k zápasu za Turnov František Záleský.

Branky a asistence: 20. Maršík, 24. Slavata (vlastní), 31. Nezdara (Hlavnička), 38. Matěcha. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Havlín, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Ptáčník, Švitorka, Hejduk E., Šmída J., Maršík - Primásek, Mellan, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Nezdara.

Další zápas čeká na muže v neděli 21. listopadu od 18:00 proti Královu Dvoru.

2. liga juniorů

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 9:8
TJ Turnov - FBC Liberec B 4:5

Junioři absolvovali během nedělního odpoledne a podvečera domácí turnaj, na kterém změřili síly s tradičními regionálními rivaly. Obě utkání byla dost podobná, jenom gólů padalo v tom prvním o poznání více. Hráli jsme převážně na míčku, vytvářeli jsme si tlak a dostávali jsme se do šancí. Hrozně nás ovšem brzdilo neproměňování šancí, střelba do bloků, zbrklost a individuální chyby. Soupeři nás školili z produktivity využívali protiútoky. To mělo za následek dvě těsné prohry, které nás velice mrzí.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 5:7
TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 4:5
Florbal Jablonec blue - TJ Turnov 3:2

Starší žáci se v sobotu zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát v Kadani. Postup do vyššího koše znamenal zároveň náročnější soupeře. Na sérii vítězství z minulých turnajů se nám bohužel nepodařilo navázat. V poměrně vyrovnaných zápasech jsme podlehli postupně Kadani (5:7), Litvínovu (4:5) a Jablonci (2:3). Turnaj nám nicméně ukázal, v čem jsou naše slabiny, takže budeme pracovat na tom, abychom se z odehraných zápasů poučili a nedostatky odstranili.

Liberecká liga elévů

SCC Semily-Lions - TJ Turnov 8:7
TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec Pink 6:16
TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 15:1

Turnovští elévové se v sobotu 13. listopadu vydali ke svému třetímu turnaji, který hostil Jablonec. Zde na ně čekalo měření sil se soupeři ze Semil, Liberce a domácího Jablonce. Sestava se oproti minulým utkáním rozrostla a na hřišti to bylo znát, i když mladé turnovské naděje tu a tam stále zapomínaly na rychlejší pohyb. V celkovém součtu se tak turnovský tým mohl radovat z jedné vysoké výhry a dvou porážek. V tréninku tak mají elévové stále na čem pracovat a získané zápasové zkušenosti jsou dalším důležitým základem jejich dalšího rozvoje. Děkujeme všem rodičům za podporu a za pomoc s dopravou.

1. liga žen

SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 9:5 (3:3, 4:0, 2:2)

Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Veselá L.

Branky a asistence: 1. Vacíková, 8. Štěpánková (Brabcová L.), 11. Brabcová L. (Koubková), 50. Bittnerová, 52. Veselá Š. (Brabcová L.)

Florbal Chomutov - TJ Turnov 18:0 (6:0, 6:0, 6:0)

Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková.

Do obou zápasů jsme bohužel vstoupily ve smutném počtu 8+1. Oba týmy jak Litvínov, tak Chomutov byly připraveny ve 2 nebo 3 pětkách a jednoznačně určovaly tempo.

V sobotu jsme odehrály zápas s Litvínovem, který skončil výsledkem 5:9. Do zápasu jsme nenastoupily namotivovaně, ale i tak 1. třetina skončila poměrem 3:3. Druhá třetina rozhodla celý zápas pro Litvínov, kdy jsme zaspaly a nebyly jsme schopné udržet míček, natož skórovat. V 3. třetině jsme znovu zaply, začaly bojovat, ale s konečným výsledkem už nešlo nic udělat, protože nejsme schopné zakončit jasnou šanci gólem.

V neděli bohužel nedošlo ke změně, hráčky z Chomutova nastoupily do zápasu s jasným cílem vyhrát a my jim 3 body naservírovaly, jak na zlatém podnosu. Jasně nás přehrávaly a bylo vidět, který tým si zaslouží vyhrát. Nemyslím si, že v zápase byla jediná světlá chvilka Turnova. Nešly jsme do soubojů ani do útoku na 100% a soupeři neměli problém jednoduše zakončit gólem. Nezbývá si ze zápasu odnést nic jiného, než že na sobě musíme zapracovat ve všech směrech, aby už se nic takového nemuselo opakovat.

Nicméně se plánujeme vzchopit a vybojovat potřebné body ve středu 17. listopadu, tak nás můžete přijít podpořit na domácí palubovku.

Liga mladších žákyň

Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:6
TJ Turnov - FBK Wings Most 6:6
TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 12:1

V neděli jsme vyrazily s mlžkami do Mostu, tentokrát v netradičním čase v odpoledních hodinách. Holky svedly dva do poslední chvíle napínavé zápasy, kde nebylo jasné na čí stranu se přikloní pomyslné misky vah. První zápas dopadl v náš prospěch 6:5 a druhý, ve kterém jsme v poločase vedly 5:0, nakonec skončil remízou 6:6. Ponaučení pro nás z těchto zápasů je, že žádný zápas není rozhodnutý a ztracený. Poslední zápas se soupeřem, který má také obměněný tým, si holky pěkně zastřílely a zápas s přehledem vyhrály. Za čtrnáct dní vyrážíme do Kadaně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT