Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy

15.11.2021 22:03:12 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy

Muži TJ Turnov v Národní lize podlehli po dobrém výkonu favoritovi soutěže, Panthers Praha. Junioři dvakrát prohráli o gól. Podobně na tom byli i starší žáci, kteří si připsali tři velice těsné porážky. Elévové absolvovali další turnaj, tentokrát v Jablonci. Ženy v malém počtu dvakrát prohrály. Mladší žákyně ovládly turnaj v Mostě.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Panthers Praha 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

Proti Pantherům podali turnovští florbalisté poměrně dobrý výkon a nemáme se za co stydět, soupeř byl ovšem velice kvalitní a nepřipustil žádné překvapení.

Hosté otevřeli skóre v 7. minutě po menším zmatku v domácí obraně, to by ale ještě nebylo tak hrozné, kdyby chvíli na to nepřišlo vyloučení a soupeřova další branka, na kterou hned navázala třetí, bezprostředně po vhazování. Stačilo dvě a půl minuty a vidina bodů byla téměř ta tam, s tříbrankovou ztrátou se hraje těžko.

Ještě před přestávkou stihla domácí vrátit do zápasu letošní kometa na střeleckém nebi, Lukáš Maršík, a od toho se spoluhráči odrazili do druhé části, ve které měli více ze hry a dokonce se díky dalšímu navrátilci do turnovské sestavy Nezdarovi, šťastně odraženém balonku po dobré práci druhého útoku a Matěchovi, dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky a druhou třetinu tedy končili za nadějného stavu 4:5.

Ve třetí třetině ovšem soupeř znovu ukázal svoji kvalitu, přidal další dva góly a třetím do prázdné branky pečetil výhru. „My se teď musíme soustředit na to, abychom proti papírově slabším soupeřům sbírali body, a pokud možno výhry. Je ale třeba tomu jít naproti, samo se to neudělá," dodal k zápasu za Turnov František Záleský.

Branky a asistence: 20. Maršík, 24. Slavata (vlastní), 31. Nezdara (Hlavnička), 38. Matěcha. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Havlín, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Ptáčník, Švitorka, Hejduk E., Šmída J., Maršík - Primásek, Mellan, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Nezdara.

Další zápas čeká na muže v neděli 21. listopadu od 18:00 proti Královu Dvoru.

2. liga juniorů

SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov 9:8
TJ Turnov - FBC Liberec B 4:5

Junioři absolvovali během nedělního odpoledne a podvečera domácí turnaj, na kterém změřili síly s tradičními regionálními rivaly. Obě utkání byla dost podobná, jenom gólů padalo v tom prvním o poznání více. Hráli jsme převážně na míčku, vytvářeli jsme si tlak a dostávali jsme se do šancí. Hrozně nás ovšem brzdilo neproměňování šancí, střelba do bloků, zbrklost a individuální chyby. Soupeři nás školili z produktivity využívali protiútoky. To mělo za následek dvě těsné prohry, které nás velice mrzí.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 5:7
TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 4:5
Florbal Jablonec blue - TJ Turnov 3:2

Starší žáci se v sobotu zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát v Kadani. Postup do vyššího koše znamenal zároveň náročnější soupeře. Na sérii vítězství z minulých turnajů se nám bohužel nepodařilo navázat. V poměrně vyrovnaných zápasech jsme podlehli postupně Kadani (5:7), Litvínovu (4:5) a Jablonci (2:3). Turnaj nám nicméně ukázal, v čem jsou naše slabiny, takže budeme pracovat na tom, abychom se z odehraných zápasů poučili a nedostatky odstranili.

Liberecká liga elévů

SCC Semily-Lions - TJ Turnov 8:7
TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec Pink 6:16
TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 15:1

Turnovští elévové se v sobotu 13. listopadu vydali ke svému třetímu turnaji, který hostil Jablonec. Zde na ně čekalo měření sil se soupeři ze Semil, Liberce a domácího Jablonce. Sestava se oproti minulým utkáním rozrostla a na hřišti to bylo znát, i když mladé turnovské naděje tu a tam stále zapomínaly na rychlejší pohyb. V celkovém součtu se tak turnovský tým mohl radovat z jedné vysoké výhry a dvou porážek. V tréninku tak mají elévové stále na čem pracovat a získané zápasové zkušenosti jsou dalším důležitým základem jejich dalšího rozvoje. Děkujeme všem rodičům za podporu a za pomoc s dopravou.

1. liga žen

SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 9:5 (3:3, 4:0, 2:2)

Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Veselá L.

Branky a asistence: 1. Vacíková, 8. Štěpánková (Brabcová L.), 11. Brabcová L. (Koubková), 50. Bittnerová, 52. Veselá Š. (Brabcová L.)

Florbal Chomutov - TJ Turnov 18:0 (6:0, 6:0, 6:0)

Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková.

Do obou zápasů jsme bohužel vstoupily ve smutném počtu 8+1. Oba týmy jak Litvínov, tak Chomutov byly připraveny ve 2 nebo 3 pětkách a jednoznačně určovaly tempo.

V sobotu jsme odehrály zápas s Litvínovem, který skončil výsledkem 5:9. Do zápasu jsme nenastoupily namotivovaně, ale i tak 1. třetina skončila poměrem 3:3. Druhá třetina rozhodla celý zápas pro Litvínov, kdy jsme zaspaly a nebyly jsme schopné udržet míček, natož skórovat. V 3. třetině jsme znovu zaply, začaly bojovat, ale s konečným výsledkem už nešlo nic udělat, protože nejsme schopné zakončit jasnou šanci gólem.

V neděli bohužel nedošlo ke změně, hráčky z Chomutova nastoupily do zápasu s jasným cílem vyhrát a my jim 3 body naservírovaly, jak na zlatém podnosu. Jasně nás přehrávaly a bylo vidět, který tým si zaslouží vyhrát. Nemyslím si, že v zápase byla jediná světlá chvilka Turnova. Nešly jsme do soubojů ani do útoku na 100% a soupeři neměli problém jednoduše zakončit gólem. Nezbývá si ze zápasu odnést nic jiného, než že na sobě musíme zapracovat ve všech směrech, aby už se nic takového nemuselo opakovat.

Nicméně se plánujeme vzchopit a vybojovat potřebné body ve středu 17. listopadu, tak nás můžete přijít podpořit na domácí palubovku.

Liga mladších žákyň

Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:6
TJ Turnov - FBK Wings Most 6:6
TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 12:1

V neděli jsme vyrazily s mlžkami do Mostu, tentokrát v netradičním čase v odpoledních hodinách. Holky svedly dva do poslední chvíle napínavé zápasy, kde nebylo jasné na čí stranu se přikloní pomyslné misky vah. První zápas dopadl v náš prospěch 6:5 a druhý, ve kterém jsme v poločase vedly 5:0, nakonec skončil remízou 6:6. Ponaučení pro nás z těchto zápasů je, že žádný zápas není rozhodnutý a ztracený. Poslední zápas se soupeřem, který má také obměněný tým, si holky pěkně zastřílely a zápas s přehledem vyhrály. Za čtrnáct dní vyrážíme do Kadaně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT