Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně

27.10.2022 11:19:37 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně

Muži TJ Turnov nestačili na Panthers Praha a přivezli si domů další porážku. Pro béčko pokračovala sezona dalším turnajem v Jablonci. Další turnaje absolvovalo dorostenecké áčko i béčko. Mladší žáci rozdávali florbalovou radost na domácím turnaji. Starší žákyně vstoupily do sezony turnajem v Liberci. Juniorky mají z víkendu prohru a výhru.

Národní liga mužů

Panthers Praha - TJ Turnov 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Proti kvalitnímu soupeři se Turnovákům poměrně dařilo dostávat se do šancí a po pohledné akci první formace se dostali do vedení. Soupeř ovšem trestal nedůslednost a pomalost na obranné polovině a ještě do konce první třetiny dokázal odskočit do dvoubrankového vedení.

Ve druhé části hosté znovu nevyužili několik dobrých šancí a neproměnili ani trestné střílení. Soupeř dělal starosti svojí aktivní hrou, ale nakonec padla na obou stranách pouze jedna další branka.

Ve třetí části následovaly tradičně neproměněné turnovské přesilovky a labutí píseň v podobě neschopnosti se prosadit, ani při ve hře 6 na 5. Domácí si závěr pohlídali a přidali ještě dva góly do prázdné branky.

Branky a asistence: 5. Janoušek J. (Matěcha), 35. Reczai (Hejduk E.). Sestava Turnova: Horáček (Starý) - Plíšek, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Hejduk E., Iltis - Hejduk M., Ptáčník, Reczai, Hanuš, Novotný.

Šanci na nápravu budou mít turnovští muži v neděli 30. 10. na domácí palubovce od 15:00 proti Královu Dvoru.

Regionální liga mužů

FBC Panthers Liberec B - TJ Turnov 8:3
TJ Turnov - Florbal Jablonec 1:9

Mužům rezervy se na druhém letošním turnaji bohužel nepodařilo získat ani bod, přestože v prvním zápase to dlouho vypadalo, že mají nad svým soupeřem navrch. Ve druhém utkání už zřetelně tahali za kratší konec provazu a nakonec vysoko prohráli.

1. liga dorostenců

Florbal T. K. S. - Olymp Florbal 0:8
Orka - Florbal T. K. S. 4:1

Do obou zápasů turnovští kluci nastoupili s obrovskou vervou. Bohužel produktivita je na velmi nízkém až nulovém bodu a musí s tím už něco udělat. 1. liga dorostu je opravdu těžká soutěž, kde jste za každou neproměněnou šanci řádně potrestáni! Na oba zápasy si trenéři s hráči domluvili určité cíle, které byly vcelku splněny. Ale pokud netrefíte branku, nemůžete vyhrát... A nastřelená konstrukce branky se také bohužel nepočítá.

„Věřím, že kluci nepoleví v tréninku a že do dalších zápasů chytneme i trochu toho štěstíčka, které se nám zatím vyhýbá a zabodujeme. Já osobně zápas od zápasu vidím u kluků progres a to je velmi důležité! Takže se pojďme řídit tímto citátem: „Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte." A pojďme makat! Čeká nás dlouhá cesta," hodnotil zápas trenér Tomáš Fabián.

2. liga dorostenců

Florbal T. K. S. B - 1. FBC DDM Děčín IV 0:22
FBC Šluknovsko Česká Lípa B - Florbal T. K. S. B 5:5

Dorostenecké béčko nejprve utrpělo debakl proti velice kvalitnímu soupeři z Děčína a poté remizovalo ve vyrovnaném zápase se Šluknovskem.

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 10:3
FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa - TJ Turnov 2:12

Mladší žáci rozdávali florbalovou radost na domácím turnaji. Proti soupeřům z Koberov a z Mimoně si připsali dvě zcela jednoznačné výhry, přičemž v obou zápasech jasně dominovali.

Přebor starších žákyň

FBC Liberec - TJ Turnov 5:10
TJ Turnov - ASK Lovosice 8:5
FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:6

První turnaj v sezoně absolvovaly stržky, a to v nedalekém Liberci. Nastoupili jsme v krásném počtu 9+1. Postupně jsme hráli s týmy Liberce, Lovosic a České Lípy. Holky k zápasům přistoupily velice zodpovědně a plnily všechny úkoly, které po nich trenéři chtěli, aby dělaly. Výsledkem byly tři výhry a děvčata ukázala, že mají dobrou partu, že je to baví a že se neustále chtějí zlepšovat. Už nyní se těší na další turnaj a některé z nich se dokonce představí už příští víkend za dorostenky.

1. liga juniorek

FBC Liberec - FBS Olomouc 0:4
FBC Liberec - Sklo Bohemia Světlá n/S 7:3

Tento víkend sehrály juniorky dva velice těžké zápasy. V sobotu vyzvaly na domácí palubovce první tym soutěže Olomouc. Děvčata Olomouce byla velice dobře fyzicky připravená a od první minuty jsme čelili velice vysokému tempu. Přesto jsme se s tím dokázali vyrovnat. Bohužel kvalita a zkušenost soupeře se během zápasu natolik projevila, že si nakonec Olomouc odváží zasloužení vítězství. Nutno však říci, že naše děvčata předvedla opravdu kvalitní výkon za hranicí jejich možnosti.

V neděli jsme pak změřili síly s velice zkušeným týmem ze Světlé nad Sázavou. Od začátku to byl bojovný a vyrovnaný zápas, který jsme v závěrečné třetině zvládli lépe a rychlými góly rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT