Florbal Turnov: Muži odehráli historický zápas před turnovskými školáky

26.10.2023 08:24:19 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Muži TJ Turnov poprvé zažili school match na domácí palubovce. Junioři trápili favority soutěže. Starší žáci se probojovali do druhého koše. Hrály ale i další turnovské florbalové týmy!

Divize C

T.K.S. TJ Turnov - Florbal Jablonec 6:7

Branky a asistence: 4. Hájek, 40. Janoušek Š. (Šmída O.), 41. Janoušek Š. (Šmída O.), 43. 41. Janoušek Š., 45. Pohl (Zakouřil), 46. Hájek (Hejduk). Sestava Turnova: Horáček (Suchomel) - Primásek, Šmída J., Janoušek J., Šmída O., Janoušek Š. - Mellan, Zakouřil, Hejduk, Pohl, Hájek - Břenek, Dědek.

První turnovský schoolmatch a komentář Tomáše Jiránka Utkání popsal Martin Hejduk:

Sedmé kolo Divize C se neslo v poměrně netradičním duchu. Zápas byl koncipován jako tzv. Školní zápas. Hrálo se tedy v pátek 20. 10., od deseti dopoledne, přičemž tribuny zaplnili žáci turnovských základních škol. Utkání tím získalo skvělou atmosféru plných tribun, během které jsme odehráli utkání se soupeřem Florbal Jablonec. Ten jsme nakonec neporazili, zápas skončil 6:7. První třetina byla již klasicky taková opatrnější a klidnější. Skončila 1:2, když Jablonec dal dvě branky z velkého brankoviště po tečích. Druhá třetina, ta která pravděpodobně rozhodla o výsledku utkání. Prvních deset minut bylo celkem v pořádku, ve druhé polovině se ale něco změnilo a dostali jsme snad všechny možné typy branek. Nedali jsme si jen vlastní branku, jinak dal Jablonec gól ze standardky, z brejku, z napadání atd. Tento útlum v číslech znamenal stav 2:6. Třetí třetina začala velice dobře, Turnovský tým rozhodně nic nevzdal a nastoupil připravený. Do šesté minuty třetí třetiny jsme nasázeli čtyři branky. Jablonec bohužel taky jednu přidal. Od té doby byl stav 6:7 a tak už i zůstal. V poslední třetině jsme si dokázali, že když budeme hrát jednoduše, přímočaře a budeme poslouchat, tak můžeme pomýšlet na bodový zisk. Byl bych ale nerad, aby nás povedená třetina zaslepila. Těch chyb a prostoru pro zlepšení je pořád hrozně moc. Další informace o utkání

2. liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 4:5
FBC Liberec B - T.K.S. TJ Turnov 2:2

Utkání popsal Ondřej Brunclík:

Junioři zavítali na třetí turnaj sezony do nedalekého Liberce, kde poměřili síly s 1. FBC DDM Děčín IV a domácím FBC Liberec B. V prvním zápase se klukům nepodařilo dostat do tempa hned od začátku utkání a proto po prvním dějství prohrávali o dvě branky. Ve druhé třetině přišel budíček a naši borci začali hrát svou hru. I přes velkou snahu a obětavost se nepodařilo skóre dorovnat a již poněkolikáté v této sezóně kluci prohráli o gól v poměru 4:5. Ve druhém zápase s prvním týmem ligy, FBC Liberec B, to však od začátku byla úplně jiná písnička. Kluci nedávali soupeři nic zadarmo a dařilo se jim vytvářet si dostatek šancí. Je potřeba také vyzdvihnout výkon brankáře Ondry Šafáře, který kluky podržel ve spoustě ošemetných situací. Díky týmovému výkonu a skvělému brankáři tak ve velmi vyrovnaném utkání kluci letos jako první obrali lídra ligy o body a remizovali 2:2.

Liga starších žáků

Florbal Jablonec Blue - TJ Turnov 4:8
ASK Lovosice-LFP A Black - TJ Turnov 2:4
FBC Vipers Most - TJ Turnov 3:2

Utkání popsal Dušan Iker:

Poté co jsme se díky poslednímu turnaji dostali ze čtvrtého koše, čekala nás cesta do výrazně bližší destinace, a to Smržovky. Zde nás čekali silnější soupeři než před 14-ti dny.

První zápas s Jabloncem Blue ukázal, že musíme hned od začátku hrát na 100% a plnit pokyny z lavičky. Po pěti minutách bylo skóre 1:3 v náš neprospěch. Od té chvíle ale kluci začali hrát jiný florbal a Špéťova "finta" se ztraceným míčkem půl minuty před koncem první půle znamenala vyrovnání na 3:3. Ve druhé půli jsme již gólově dominovali a konečný stav 8:4 by na začátku nikdo netipoval.

Druhý zápas s ASK Lovosice - LFP „A" Black byl ještě fyzicky náročnější než předchozí duel. Brzy jsme prohrávali, Lovosice dobře eliminovali naše snahy a byli lepší v osobních soubojích. Stav 0:1 se do konce první půle nezměnil. Druhá půle byla již z našeho pohledu opět výrazně lepší a v patnácté minutě se nám během osmi sekund podařilo skóre překlopit na naši stranu. Zápas dále pokračoval mnoha osobními souboji, ale v této fázi jsme již byli silnější než v první polovině. Konečné skóre 4:2 pro nás. Toto vítězství nám již dávalo jistotu postupu do druhého výkonnostního koše.

Třetí zápas s FBC Vipers Most měl být jen potvrzením našeho postupu. Vipers prohráli oba předchozí zápasy, takže jsme si hodně věřili, že i je dokážeme porazit. Možná únava z předchozích zápasů a dvouzápasové volno způsobilo, že nám hodně zvlhl střelný prach. Sice jsme poprvé na turnaji vedli, ale soupeř rychle vyrovnal a naše trápení, kdy jsme nevyužili spousty vyložených šancí, nás sráželo níž a níž. Na gól ze 14. minuty jsme ještě dokázali reagovat vyrovnáním, ale bohužel následovalo nešťastné vyloučení a proměněná přesilová hra Vipers, na kterou jsme již i přes vyložené šance odpovědět nedokázali. Třetí zápas nám ukázal, že je nutné stále pracovat na fyzické kondici, abychom dokázali hrát celý turnaj stále ve stejném tempu a nechyběli nám síly v důležitých činnostech, jako je třeba dostat míček do soupeřovy branky.

Přebor starších žáků

SCC Semily - TJ Turnov B 13:4
TJ Turnov - FBC Lomnice 2:10

Béčko starších bohužel na domácím turnaji na své soupeře nestačilo, ovšem zápasové zkušenosti se klukům budou určitě hodit v jejich dalším florbalovém rozvoji

Starší žákyně

Utkání popsal Jaroslav Pajkrt:

Sobotní den patřil také starším žákyním, které nastoupily jak v týmu FBC Liberec tak i v TULIP Liberec. V obou týmech pravidelně nastupují všechny holky z Turnova. Tým FBC Liberec nastoupil k zápasům v České Lípě, kde holky nastoupily proti týmu z Ústí nad Labem. S ním vybojovaly hladké vítězství 10:0. Po krátké přestávce (holky hrály dva zápasy hned po sobě) je čekal těžší soupeř, a to tým z Chomutova. Vstup do zápasu se povedl a po první třetině bylo skóre 3:0, bohužel ve druhé polovině zápasu holkám začaly docházet síly a soupeři se povedlo vyrovnat na konečných 3:3. Ale přesto s tak těžkým soupeřem, velmi dobrý výsledek. Tým TULIP Liberec vyrazil ke své porci zápasů do Litvínova. Po dlouhé cestě holky nastoupily proti týmům z Podbořan a Teplic. Oba zápasy měly podobný průběh, jen v tom prvním zápase s Podbořany si holky zkomplikovaly cestu za vítězstvím tím, že podcenily předzápasovou přípravu. Jakmile se dostali do tempa, zápas již kontrolovaly a postupně navyšovaly skóre. Oba zápasy hrály proti převážně bránícím týmům, které podnikaly rychlé protiútoky. Konečné výsledky byly jednoznačné 10:0 s Podbořany a 12:0 s týmem z Teplic. Gratulujeme k výsledkům a tímto bych vás chtěl pozvat na další zápas těchto týmů, a to 5. 11. 2023 u nás v Turnově. Jste srdečně zváni.

Liga elévů

TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec blue
TJ Lokomotiva Louny-NUOS - TJ Turnov
TJ Turnov - Florbal Ústí white

Utkání popsal Jan Kovář:

V neděli čekala na turnovské elévy první z letošních delších cest, za svými soupeři tak cestovali až do Krupky. Zde se turnovské naděje dostávali do zápasového tempa postupně. Po první porážce s Libercem tak následovala remíza s týmem Loun a své tažení turnajem zakončili mladí turnovští florbalisté v posledním utkání výhrou nad Ústím n/L. Tým byl znovu doplněn o elévky, které byly znovu výraznou posilou.