První turnovský schoolmatch a komentář Tomáše Jiránka

27.10.2023 18:47:38 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

První turnovský schoolmatch a komentář Tomáše Jiránka

V turnovské hale TJ se v pátek 20. října odehrál historicky první Schoolmatch. Účastnily se děti, učitelky a učitelé ze všech tří turnovských základních škol, tedy ZŠ Skálova, ZŠ Žižkova a ZŠ 28. října, kterým florbalový klub děkuje za spolupráci. Soupeřem byl tým Florbal Jablonec, kterému také náleží poděkování za to, že do toho šli a byli ochotní odehrát zápas v pátek od 10 hodin.

Nejdříve krátké vysvětlení, co to vlastně Schoolmatch je. Jedná se klasické soutěžní utkání, které je ovšem odehráno ve všední den dopoledne tak, aby se ho mohli jako diváci účastnit děti z místních základních škol. Vlastně se dá říct, že stejně jako děti chodí na školní představení do divadla a do kina, tak jdou fandit na opravdový florbalový zápas.

Diváků bylo v malé turnovské hale více než 200, přičemž téměř všichni fandili a vytvořili opravdu elektrizující atmosféru - kdo se účastnil, určitě na to bude dlouho vzpomínat.

Samotný průběh utkání byl zpočátku pro domácí hodně nepříznivý a na konci druhé třetiny prohrávali už o pět branek, krása florbalu ovšem spočívá mimo jiné v tom, že ani takovýto rozdíl nemusí být rozhodující. Šimon Janoušek zavelel k obratu a nakonec z toho byla smolná těsná prohra o gól, 6:7.

„Myslím, že to byla, až na výsledek, skvělá akce a doufám, že ji příští rok zase zopakujeme. Já osobně se už teď těším," shrnul akci manažer oddílu František Záleský. Na hodnocení jsme se ptali i trenéra turnovských florbalistů Tomáše Jiránka.

Tome, zápas po dramatickém závěru dopadl 6:7 v neprospěch domácích. Jak hodnotíš herní projev tvého týmu?

Zápas byl jako den a noc. V první třetině jsme se všichni teprve dostávali do tempa a bylo vidět, jak nám zejména začátek zápasu svazoval ruce. Málokdo z našeho týmu zažil podobnou atmosféru, zvlášť na domácím hřišti. V prostřední části hry bohužel přišla hromada nepřesností a individuálních chyb, které neměl Jablonec problém trestat. Když výsledková tabule ukazovala skóre 1:6, tak jsem se upřímně bál, aby náš první zápas pro školáky nedopadl spíše noční můrou než oslavou florbalu. Naštěstí jsme ve třetím dějství zapnuli motory na 100 %, zjednodušili hru a postupným tlakem jsme se dostali na kontakt jednoho gólu. Bohužel se nám ale nepodařilo skóre srovnat, a Jablonec tak se štěstím odvezl všechny tři body.

Co říkáš na úžasnou atmosféru, kterou školy vytvořily? V hale bylo 230 lidí, to muselo být pořádně znát.

Šílený. Neskutečný. Nepopsatelný. Nic takového jsem v Turnově neviděl. Naposledy byl takový počet diváků v turnovské TJ před osmi lety, ale ani to se nevyrovnalo atmosféře při našem vstřeleném gólu během schoolmatche. Čekal jsem, že nás čeká velký zápas, ale že až v takovém měřítku, to se mi ani nezdálo. Sluší se poděkovat všem zúčastněným školám, které se s námi zapojily do této v našem městě jedinečné akce. Děkujeme i všem školákům, kteří si doufejme užili páteční netradiční výuku našeho sportu a že je třeba někdy uvidíme opět v turnovské hale a v poslední řadě musím pogratulovat i pořadatelům a organizátorům, kteří zvládli velký nápor a připravili vše na hladký průběh této akce.

Bylo těžké sehnat všechny hráče na netradiční pátek v deset hodin dopoledne?

Bylo více než obvykle. Naštěstí máme mladý kádr, který je většinově na vysokých školách a je tak jednodušší si vzít volno. I tak jsme o jednoho-dva hráče přišli. Na druhou stranu to hráči musí brát tak, že si zahrají utkání, na které budou dlouhou dobu vzpomínat a volno za to stojí.

Jak se tým na tento zápas těšil?

Jak jsem již psal, byla to pro většinu kluků zcela nový typ zápasu. Těšili jsme se všichni. V zápase si každý chtěl dát branku, aby cítil tu sílu z tribun a mohl z toho načerpat nové síly. Mrzí nás, že jsme nakonec výsledek nezvrátili. Na druhou stranu je to dobře, protože kdyby otočka nastala, tribuny by se pravděpodobně propadly?

Zaregistroval jsi už nějaké ohlasy na toto utkání?

Pár hovorů jsem na téma Schoolmatch už měl, v drtivé většině byly ohlasy pozitivní. Máme ale i pár poznatků, na čem bychom mohli v dalším ročníku zapracovat a v čem se máme zlepšit. S týmem se v příštím schoolmatchi polepšíme a vyhrajeme, to školákům z letošního ročníku dlužíme.

Líbil by se ti takový formát i v dalších sezonách?

Samozřejmě. S vedením máme v tomto jasno. Je to pro nás velká akce, která může přilákat děti ke sportu a konkrétně florbalu. Komu se schoolmatch líbil, tak má v našem oddílu vždy dveře otevřené a rádi přivítáme mezi sebe nové členy. Jsme prvním sportovním klubem v Turnově, který dokázal uspořádat takovou sportovní akci ve všední den. Cítím, že je zde daleko větší potenciál než si myslíme. Pro letošní sezónu to byla tato akce poslední, v příští sezoně to ale rádi zopakujeme, pokud do toho s námi školy opět šlápnou. Další významný zápas pro nás bude v prosinci, kde půjde o daleko víc než sport. Nechte se překvapit a buďte v kontaktu s naším oddílem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži odehráli historický zápas před turnovskými školáky
Florbal Turnov: Muži si připsali dvě výhry, v akci také týmy mládeže
Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky
Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov
Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT