Florbalisté Turnova vzdorovali Pelhřimovu až do pátého utkání

22.03.2019 11:12:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Až páté rozhodující utkání muselo ve středu rozhodnout o postupujícím do semifinále play off Národní ligy. Na horké půdě v Pelhřimově však na turnovské florbalisty čekal těžký úkol, potřetí v sérii porazit loňského účastníka první ligy.

Domácím se podařilo zlomit turnovský odpor především díky začátkům a koncům třetin, ve kterých vstřelili rozhodující branky. Po porážce 9:4 tak pro turnovské florbalisty letošní sezóna skončila a v Národní lize obsadí konečné 5. místo.

Víkend pak patřil především týmům mládeže. V sobotu se na domácí palubovce představili mladší žáci, kteří se museli obejít bez svého trenéra, kterému však i na dálku udělali radost. V neděli pak na turnovskou palubovku vykročil mužský B tým, který zdolal oba své soupeře a udržel tak pátou příčku. Dívčí složku o víkendu úspěšně zastupovaly starší žákyně v Raspenavě a elévky v dalekém Mostu.

Národní liga, čtvrtfinále

5. utkání: Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 9:4 (3:1, 3:1, 3:2)

Do rozhodujícího utkání celé série vkročili lépe domácí, kteří byli po celý zápas o krok napřed. Skóre se poprvé měnilo už v první minutě, ve které se Spartak ujal vedení. Turnov tentokrát ještě stihl rychle odpovědět a už o minutu později tak byl stav, zásluhou Rozkovce, znovu vyrovnaný. Vyrovnaná partie pokračovala do šesté minuty, ve které se k míčku dostal domácí Kocián, který vrátil vedení zpět na stranu Pelhřimova. Možná rozhodující moment celého utkání přišel v 19. minutě, kdy se Pelhřimovu podařilo gólem do šatny přidat třetí přesný zásah.

Ve druhé třetině zvýšil Turnov své tempo a tlačil se do zakončení, v klíčových chvílích mu však chyběla přesnější muška. Naopak v klidu hrající domácí přidali ve druhém dějství další tři branky a i přes snahu turnovských hráčů už málokdo pochyboval od postupu Spartaku.

Také vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe domácím, kteří sedmou brankou definitivně zlomili odpor Turnova a mířili tak za postupem do semifinále. Ve zbytku utkání diváci viděli ještě čtyři branky, po dvou na obou stranách. Konečný a pro Turnov až příliš krutý výsledek 9:4 poslal do dalších bojů Spartak Pelhřimov. Pro omlazený turnovský tým sice sezóna 2018/19 skončila, ale stala se velkým příslibem do dalších let a díky účasti v play off se stala úspěšnou.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: „Podařilo se nám navázat na nedělní výkon v Turnově a díky bojovnosti a nasazení jsme zaslouženě vyhráli tuto těžkou sérii, děkuji soupeřům za férový boj a skvělým divákům za podporu."

Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: „Tuto sérii jsme si neprohráli dnes, ale v zápasech č. 2 a 4. Myslím si, že soupeř byl lepší jen v dnešním utkání, které vyhrál zaslouženě, my jsme se z toho... Je to zklamání, ale kdo by před sezonou nebo sérii řekl, že to dotáhneme až sem. Moc děkuji klukům za sezonu, ve které se nám podařilo naplnit všechny základní cíle. Gratuluji soupeři k postupu a děkujeme fanouškům za famózní podporu!"

Branky: 1. Blažek, 6. Kocián, 19. Kocián, 23. Poduška, 26. Blažek, 40. Blažek, 42. Knězů, 55. Fučík, 57. Zrzavý - 2. Rozkovec, 36. Rozkovec, 52. Sekyra, 58. Sekyra; rozhodčí: Kropáček - Novák; vyloučení: 2:5 + Vitásek 5; využití: 2:1; diváků: 207; zásahy brankářů: Kuchař 20 - Švec 12.

Liberecký přebor mladších žáků

Turnov (sobota 16. března):

Třináct mladších žáků okusilo v sobotu atmosféru domácího turnaje, na kterém se turnovské naděje postupně střetli s Lomnicí, s týmem Semil, České Lípy a Liberce. Přihlížející rodiče mohli vidět vyrovnané zápasy a především další posun svých malých florbalistů, kterým se dařilo předvádět řadu pěkných akcí a střílet i dostatek gólů. Kromě nově získaných zkušeností a radosti ze sportovního zápolení si mladší žáci, jako třešničku na dortu, připsali dvě vítězství.

Liberecká liga mužů

Turnaj Turnov (neděle 17. března): TJ Turnov - FBC Gladiators Česká Lípa 5:4, FBC LOmnice - TJ Turnov 1:7.

Liga starších žákyň

Turnaj Raspenava (neděle 17. března): TJ Turnov - Lišky SFbK Frýdlant 6:4, FBC Česká Lípa white - TJ Turnov 4:3, TJ Turnov - FBC Liberec 10:3, FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 2:5.

Liga elévek

Turnaj elévek v Mostu přiblížila trenérka Lucie Veselá: „V nedělní ráno značně oslabený tým elévek vyrazil do Mostu, kde ho čekala tři utkání proti Mostu, České Lípě a Podbořanům. První zápas byl vyrovnaný nejen herně, ale i počtem hráček, turnovským nadějím se podařilo zvítězit vysoko 9:3. Zápas se odehrál v klidném tempu, nicméně obě gólmanky se rozhodně nenudily. Druhý zápas byl velmi náročný, protože domácí družstvo přijelo v plné sestavě. Elévky ale statečně bojovaly až do konce a odnesly si ze zápasu cenné zkušenosti. Tento zápas sice neskončil turnovskou radostí, ale byl jednoznačně nejlepším a nejvíce vyčerpávajícím zápasem dne, a proto jsme si na třetí zápas museli vypůjčit dvě posily, které nám pomohly k výhře 5:4."