20.09.2021 21:44:30 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Po čtyřech utkáních bez porážky a dvou výhrách se v sobotu dopoledne domácí utkání fotbalistům FK Přepeře nepovedlo. Od začátku byli hosté lepší a první poločas vyhráli 0:3, na zvrat domácí neměli ani ve druhé části.

FK Přepeře - FC Hradec Králové B 0:4 (0:3)

Začátek zápasu patřil přepeřským fotbalistům. Hned na začátku 2. minuty přetlačil Hadaščok hradeckého Klímu, posunul na rozběhnutého Dvořáka. Ten se řítil sám na brankáře Dundu, který jeho střelu vyrazil na roh. Neproměněná šance jako by domácí zabrzdila a od této chvíle byli hosté lepší. V 10. minutě hosté předvedli rychlou akci, ale střela z vápna skončila nad Truksovou brankou. Ve 25. minutě ztratily Přepeře na půlce balón, Hradečtí šli do protiútoku. Firbacher se na vápně uvolnil a hezkou střelou levačkou na zadní tyč nedal Truksovi šanci - 0:1. O čtyři minuty později šli hosté opět do rychlého protiútoku, na jehož konci dostal Kejř přesnou přihrávku do vápna a ze strany překonal podruhé Truksu.

Ve 37. minutě svitla Přepeřím naděje, když Synek převzal na půlce míč od Pavlaty, obtočil se kolem obránce a mezi stopery vysunul Hadaščoka. Ten se řítil na Dundu, obstřelil ho, jenže míč skončil na tyči. Naopak ve 42. minutě udeřili hosté. Po ztrátě míče Přepeř na půlce se ho zmocnil Kejř a své sólo zakončil střelou k tyči - 0:3. V nastaveném čase se ještě ke střele dostal domácí Novák, ale jeho rána z 10 metrů šla těsně vedle.

Do druhé půlky šly Přepeře s tím, aby co nejdříve vstřelily branku a utkání zdramatizovaly. Jenže hned ve 47. minutě se na levém křídle uvolnil Rezek, potáhl míč do vápna a předložil ho na malé vápno Firbacherovi, a ten zblízka vsítil branku na 0:4. V 50. minutě se dostal k centru z levé strany domácí Dvořák, ale Nesvadbova hlavička těsně minula branku Hradce. Ve zbytku zápasu se již nic podstatného nestalo. Hradec v klidu kombinoval a Přepeře neměly sílu s výsledkem něco udělat.

„Dnes se nám vůbec nic nedařilo. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom v 1. minutě proměnili šanci. Ale na kdyby se nehraje. Hradec nás předčil ve všech směrech, hrál opravdu výborně. My jsme pak už neměli ani morální sílu něco s výsledkem udělat," uvedl místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 25. a 47. Firbacher, 29. a 42. Kejř. Rozhodčí: Jansa - Depeš, Šimek, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Přepeře: Truksa - Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Bulíř (58. Tobiaš), Pavlata, Novák (69. Fingerhut), Dvořák (58. Janošík) - Synek, Hadaščok (76. Elbel).

Ve středu 22. září od 15.30 se v RTW Areně v Přepeřích hraje 3. kolo Mol Cupu FK Přepeře - FK Jablonec.