FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

29.08.2011 22:14:20 | Autor: Roman Kalkus a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mříčná,Jilemnice

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

O víkendu se v Mříčné u Jilemnice jel třetí díl 3. ročníku seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country 2011. Náročné dvoudenní závody za pořadatelství Autoklubu Krakonoš Jilemnice přilákaly celkem více než 200 jezdců.

Nejprve se v sobotu jezdilo ve vedru, ale po odpoledním dešti připomínal sobotní závod, a hlavně druhý den ten nedělní, místy spíše bahenní boj, ve kterém se trápili jezdci i motorky.

Sobotní den zahájily závody dětí

V sobotu závodníky hned ráno uvítalo vražedné vedro, zřejmě poslední záchvěv léta. První ranní závod, patřil již tradičně dětské kategorii. Mezi dětmi panuje obrovská rivalita, jedci bojují, povzbuzováni svými tatínky, jako lvi, mnohdy je to i na hraně fair play. Některé děti mají již nějaké jezdecké zkušenosti, jiné jedou třeba svůj první závod a tak jsou rozdíly viditelné na první pohled.

V kategorii slabších motocyklů do 50 ccm3 zvítězil už potřetí v sezoně Robert Friedrich z Enduro Příchovice, v silnější kategorii do 65 ccm3 opět tradičně na nejvyšším stupni stanul Lukáš Pajer. Překvapením závodů v této silnější dětské  kategorii v Jilemnici byl dosud v seriálu nestartující Petr Rathouský (Dr.K Racing Team), který obsadil třetí místo.

Enduroklub Semily zlobily motorky

 Po vyhlášení dětské kategorie a předání cen, pohárů a medailí startoval první závod, ve kterém se na startovní čáru seřadily všechny hobby kategorie - E1, E2 a E3, rozděleny podle kubatur motocyklů. Závod byl plný dramatických zvratů, skvěle odstartoval třeba jezdec Enduroklubu Semily David Maleček, již v prvním kole měl obrovský náskok, ale nevydržela mu motorka a ze závodu musel odstoupit.

Dalším závodníkem z tohoto týmu, kterého postihla smůla byl Tomáš Zuzánek, opět nevydržel motocykl, ačkoli jezdec si vedl víc než skvěle. Ani v neděli se nedařilo, tentokrát motocykl zklamal Milana Kottka. Týmovou smůlu ale vyvážilo sobotní první místo licenčního Davida Mühlfaita a stejný úspěch Milana Kotrče v kategorii veteránů, dojel na prvním místě a porazil v neděli i zdánlivě neporazitelného Miroslava Hanče z Motosportu Bozkov.

Enduro JilemniceV sobotních závodech se kolem poledne se dramaticky změnilo počasí a po čtvrté hodině odpolední začalo i pršet.

V druhém závodě, ve kterém bojovali licenční jezdci, veteráni a nejslabší kubatura do 85 ccm3 tak už závodníky netrápilo vedro, ale pořádně zmokli. Zde exceloval Lukáš Hádek z Motosportu Bozkov, který vyděsil přítomné diváky parakotoulem na překážce z klád, po němž závod ukončil, protože poškodil motocykl.

Druhý den ale tento jezdec přestal létat vzduchem, létal po trati a dolétl si s přehledem na první místo. Sobotním vítězem licenční kategorie se stal Milan Engel, startující za MotoHora, který se stejně jako výše jmenovaný Lukáš Hádek se před 14 dni vrátil z finské motocyklové šestidenní.

V nedělním bahně jezdci překonávali sami sebe

Nedělního závodu se zúčastnilo více než 80 jezdců, kteří svedli krutý boj s blátem a těžkým terénem. „Ze soboty na neděli hodně pršelo a na trati to bylo znát. Pohár pro vítěze si zasloužil každý z těch, kteří závod dokončili. Takhle si ti, na něž se místo na stupních vítězů nebo těsně pod nimi nedostalo, odvezli aspoň pocit, že překonali sami sebe," uvedl ředitel závodu Josef Bažant.

Speciální cenu ředitele závodu udělil Josef Bažant dvanáctiletému Romanu Vydrovi, nejmladšímu účastníkovi nedělního bahnozávodu. Sobotní speciální cena putovala do Motosportu Bozkov Milanu Kouckému, který bez ohledu na časovou ztrátu během závodu pomohl zraněnému jezdci.

Kategorii E1 v průběžném pořadí seriálu vede Josef Novotka z Enduro Martinice, který letos pokaždé zvítězil. Po pádu na trati v neděli ale první místo získal Matěj Hanuš z pořádajícího Autoklubu Krakonoš Jilemnice, pro něhož to byl historický úspěch.

V bahně se v neděli nejelo dobře ani sobotnímu vítězi kategorie E3 Aleši Vondrákovi z Dr. K Racing Teamu a zlato putovalo do Martinic k Robertu Vanclovi. Pak už ale kategorie E3 patřila Dr. K Racingu a na novém stroji skvěle bojujícímu Petru Balatkovi z Motosportu Bozkov. Nepodařilo se mu odstartovat, na novém stroji ještě vychytává mouchy, ale minutovou ztrátu dohnal už po dvou kolech a stříbrná příčka byla jeho.

Nedělní závod v licenční kategorii se stal doménou domácího závodníka Lukáše Kučery, který tím potěšil všechny organizátory a místní diváky. Dařilo se i Motoklubu Vysoké nad Jizerou, jeho jezdci Pavel Zelinka, Josef  a David Noskovi, Aleš Kučera a Ondřej Josífek se postarali o pořádnou nadílku bodů do seriálové soutěže týmů.

Další díl enduro seriálu se pojede 15. a 16. října v Bozkově, kde je organizátorem zdejší Motosport Bozkov.

Výsledky Jilemnice:

Sobota 27. 7.:

Licence A: 1. Engel Martin (Moto Hora), 2. Šefr Jakub (Solarco Czech Enduro) Junior Team), 3. Hendrych Jiří (Enduro Martinice).
Licence B:
1. Mühlfait David (Enduro klub Semily), 2. Škaloud Miroslav (AMK Krakonoš Jilemnice), 3. Šťastný Martin (SMX Racing Team).
Veteráni:
1. Hanč Miroslav, 2. Kurfiřt Milan (oba Motosport Bozkov), 3. Hora Zdeněk (Moto Hora).
E1: 1. Novotka Josef, 2. Kraus Lubor (oba Enduro Martinice), 3. Kouble Kryštof (Motosport Bozkov).
E2: 1. Havel Jiří (Motoklub Vysoké nad Jizerou), 2. Bačík Petr (Auto A1 Enduro Team), 3. Buriánek Michal (Motorsport Chuchelna).
E3:
1.  Vondrák Aleš (Dr. K. Racing Team), 2. Kryl Matouš (Barbars), 3. Jirka David (RMK Vrchlabí).
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T:
1. Melichar Pavel (Motosport Lhotka), 2. Košťák Filip (SMS Endura Jablonec nad Nisou), 3. Šabata Václav (Enduro Martinice).
Děti do 50 ccm: 1. Friedrich Robert (Enduro Příchovice), 2. Hlůže Matěj (Enduro Martinice), 3. Koucký Filip (FK).
Děti do 65 ccm:
1. Pajer Lukáš, 2. Hubálovský Jiří (Enduro Martinice), 3. Rathouský Petr (Dr. K. Racing Team).

Neděle 28. 7.:

Licence A: 1. Hádek Lukáš (Motosport Bozkov), 2. Šourek Zdeněk (Enduro klub Semily), 3. Hroneš Jakub (SMX - bonmoto.cz Racing).
Licence B: 1. Kučera Lukáš (AMK Krakonoš Jilemnice), 2. Šťastný Martin (SMX Racing Team), 3. Škaloud Miroslav (AMK Krakonoš Jilemnice).
Veteráni: 1. Kotrč Milan (Enduro klub Semily), 2. Hanč Miroslav, 3. Kurfiřt Milan (oba Motosport Bozkov).
E1: 1 Hanuš Matěj (AMK Krakonoš Jilemnice), 2. Novotka Josef, 3. Kraus Lubor (oba Enduro Martinice).
E2: 1. Zelinka Pavel, 2. Kučera Aleš (oba Motoklub Vysoké nad Jizerou), 3. Nosek Jan (AMK Krakonoš Jilemnice).
E3:
1. Vancl Robert (Enduro Martinice), 2. Balatka Petr (Motosport Bozkov), 3. Dolenský Josef (Dr. K Racing Team).
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Melichar Pavel (Motosport Lhotka), 2. Kulhánek Luděk (Mototiger Team Miletín), 3. Šabata Václav (Enduro Martinice).

Průběžné pořadí seriálu:

Licence A: 1. Engel Martin 90, 2. Hušek Petr 89, 3. Šefr Jakub 84.
Licence B:
1. Škaloud Miroslav 92, 2. Hádek Jiří 88, 3. Šťastný Martin 87.
Veteráni:
1. Hanč Miroslav 116, 2. Lupoměský Jiří 76, 3. Kurfiřt Milan 74.
E1: 1. Novotka Josef 122, 2. Hanuš Matěj 87, 3. Kraus Lubor 82.
E2:
1. Zelinka Pavel 97, 2. Kučera Aleš 92, 3. Buriánek Michal 85.
E3:
1. Vondrák Aleš 97,  2. Jirka David 82, 3. Mazánek Rostislav 77.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Melichar Pavel 125,  2. Kupka Jan 96, 3. Šabata Václav 85. Děti do 50 ccm: 1. Friedrich Robert 75, 2. Hlůže Matěj 60, 3. Koucký Filip 56.
Děti do 65 ccm: 1. Pajer Lukáš 75, 2. Šmíd Jaroslav 53, 3. Kottek Jiří 38.

Kompletní výsledky najdete ke stažení pod článkem

Kompletní rozsáhlou fotogalerii Karla Čermáka ze závodu hledejte zde

Související články:

Jilemničtí pořadatelé Nývltova memoriálu jsou připraveni

Účast Motosportu Bozkov na Šestidenní pohledem Standy Doubka

FOTO: V Loukově hřměly motory

FOTO: V Loukově hřměly motory

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Po roce opět startuje motocyklový seriál UFO cross country

Závody loňského enduro seriálu na portále Naše Pojizeří:

FOTO: Povedený pátý podnik završil letošní enduro seriál

Závod dvojic v Příkrém vyhráli Kubík se Šípem

FOTO: Třetí díl enduro série proběhl v Jilemnici

Více zpráv z motorsportu najdete v rubrice Motorismus

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky Jilemnice sobota | Výsledky Jilemnice neděle | Průběžné celkové pořadí seriálu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci
Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
Turnov 750 let aktuálně v prosinci
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT