FOTO: Nádraží v Semilech se už skví v opravené kráse
01.01.2020 09:23:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
K otevření semilského nádraží sice dojde až během ledna 2020, ale už v prosinci bylo patrné, že se rekonstrukce hlavní budovy blíží ke svému závěru. Oprava probíhala od října 2018, nyní zbývá už jen pár posledních věcí, aby mohla být otevřena čekárna a další prostory pro cestující.
Vzhled se má blížit původnímu stavu z roku 1858, kdy brněnská stavební firma bratří Kleinů a Vojtěcha Lanny nádraží postavila pro Jihoseveroněmecké spojovací dráhy.
Prostor nádraží se v budoucnu znovu změní, když hned vedle se má budovat dopravní terminál i pro autobusovou dopravu.
Rozsáhlou fotogalerii z průběhu stavby připravujeme.
Související články
Dopravce Arriva neplní podmínky smlouvy, kraj chce vymáhat sankce
Arriva má od nástupu problémy, zajímá se o ni už i drážní úřad
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě
Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Železniční lokálka Martinice - Rokytnice oslavila 120 let
FOTO: Vlak Siemens Desiro projížděl poprvé Pojizeřím
FOTO: Železniční trať Horka u Staré Paky – Turnov slavila 160 let
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu
Turnovské nádraží dostalo zvláštní ocenění
Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu
FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Nejčtenější články
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
19.03.: Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
20.03.: Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.