FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

03.11.2011 20:54:53 | Autor: ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriál

Je dobojováno, třetí ročník seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country 2011 v sobotu ve Sklenařicích skončil. Skvěle a profesionálně připravená závěrečná trať měřila zhruba 8 kilometrů a její zdolání trvalo kolem 14 minut.

Trať vedla po pastvinách, část lesním úsekem, nebyly na ní žádné umělé technické překážky, jen dva kopce hlíny a mezi nimi jáma. Tato překážka byla umístěna na startovací louce hned vedle tankovacího depa, aby si diváci přišli na své. První díl seriálu se jel na jaře v Chuchelně, druhý díl v Košťálově, třetí v Jilemnici, čtvrtý před dvěma týdny v Bozkově a závěr patřil, stejně jako loni Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který sklenařické závody organizuje.

Závody opět zahájily děti

První závod patřil už tradičně dětem, a i zde se urputně bojovalo o poslední body do závěrečného pořadí seriálu. Děti to neměly na těžké blátivé trati jednoduché, snad jim pomohl páteční trénink, který jim organizátoři umožnili, ale všechny děti odvedly profesionální výkon.

V kategorii slabších motocyklů zvítězil Robert Friedrich z Enduro Příchovice, v kategorii do 65 ccm byl nejrychlejší Lukáš Pajer. Hned po skončení závodu dětí se konalo slavnostní  vyhlášení výsledků, předání cen a slavnostní ukončení dětské části seriálu. Většina dětí tak šla na stupně vítězů hned dvakrát, jednou za sobotní závody a znovu pak za celkové pořadí. Dětem předával ceny za celkové vítězství bývalý mistr světa v motokrosu Jiří Churavý, nejlepším třem oblékl originální seriálové dresy a po právu pyšní vítězové pak chodili oblečeni v dresech až do pozdního odpoledne, aby každý viděl, jak úspěšní letos byli.  

Startovalo se nezvykle dříve

S půlhodinovým předstihem, než je zvykem během celé sezony, odstartoval dopolední závod, v němž se poměřily dvě kategorie licenčních jezdců, veteráni a motocykly s nejslabší kubaturou. Hned po prvním průjezdu trati bylo poznat, že závodníci se potýkají s pořádným blátem.

Martin Šťastný z SMX Racing Teamu nenechal v kategorii Licence B nikoho na pochybách, že sobotní vítězství i celkové vítězství v seriálu mu po právu patří. Předvedl skvělý výkon, za ním skončil mladý Jiří Hádek z Motosportu Bozkov a to opět jak v sobotu, tak i v celkovém pořadí. V elitní třídě Licence A se stal celkovým vítězem Milan Engel, zde závodící za MotoHora a hned za ním dojel Jakub Šerf ze Solarco Czech Enduro Teamu, oba účastníci Šestidenní, kteří obsadili i stejné pozice v celkovém pořadí.

Závod veteránů sliboval už předem pořádný příval emocí pro diváky, sledující boj Milanů Kurfiřta a Kotrče, kteří oba startovali do posledního závodu se stejným počtem bodů ze třetí příčky v celkovém pořadí. Nakonec byl úspěšnější Milan Kurfiřt z Motosportu Bozkov, Milan Kotrč (Enduro klub Semily) se potýkal s nedoléčenou nemocí, a tak jeho výkon stačil v sobotu jen na šesté místo, čímž skončil celkově čtvrtý. Ani první Miroslav Hanč z Motosportu Bozkov ale neměl své seriálové vítězství jednoduché. V sobotním závodě mu vypadla benzínová hadička, záhy mu došel benzin a aby mohl dokončit závod, nechal motorku na trati a utíkal do tankovacího depa pro pohonné hmoty. Do závodu se vrátil, dohnal co mohl a dojel na osmém místě.

V nejslabší kubatuře vládla Lhotka

FOTO: Sklenařický závod uzavřel pětidílný enduro seriálNejslabší kubatura opět patřila jezdcům z Motosportu Lhotka. Ti zvítězili i v soutěži týmů, která probíhala během celého letošního ročníku a s přehledem udrželi náskok před druhým týmem v pořadí, kterým je Enduro Martinice. Sobotní vítězství opět obhájil letos nepřekonaný Pavel Melichar, jak jinak než ze Lhotky, který se stal i celkovým vítězem seriálu, jelikož nasbíral největší počet bodů. Získal pochopitelně jen symbolickou cenu, výkony v různých kategoriích jsou sice obdivuhodné, ale nejsou srovnatelné.

Odpolední závod odstartoval o půl druhé, zde se představily kategorie hobby jezdců E1, E2 a E3. Kategorie E2 byla doplněna o soutěž, v níž si diváci mohli tipnout, který z jezdců bude mít nejrychlejší průjezd prvního kola. Tipů se sešlo dost, ale vítěze prvního kola nakonec nikdo neuhádl. Překvapivě byl totiž nejrychlejší domácí Ondřej Josífek z Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který nakonec obsadil  v závodě druhé místo.

První nakonec dojel také domácí Pavel Zelinka, který obsadil i první místo v celkovém pořadí. V kategorii E2 se vůbec skvěle vedlo Motoklubu Vysoké nad Jizerou. Prvního i druhého jsme již zmínili, třetí byl Aleš Kučera, čtvrtý ředitel sobotních závodů Josef Nosek a místo páté patřilo Janu Noskovi, závodícímu sice za AMK Krakonoš Jilemnice, ale jinak je to sklenařický domorodec a trať mu vedla přímo u garáže. Na stupních vítězů se zelenaly vysocké dresy a domácí publikum se mohlo utleskat.

Vítěz E1 si zkusil účast v licencích

Kategorie E1 tentokrát postrádala prvního v pořadí Josefa Novotku z Enduro Martinice, jehož vítězství v seriálu už mu nemohl nikdo sebrat a proto se rozhodl vyzkoušet své jezdecké umění v licenční kategorii, kde dojel na pěkném pátém místě. Vítězství v sobotním závodě vybojoval jeho týmový kolega Lubor Kraus, ten se umístil na celkovém třetím místě. Celkově v seriálu skončil druhý Matěj Hanuš z AMK Krakonoš Jilemnice.

Kategorii E3 opět kraloval Jan Balaš z Motosportu Lhotka, ale na vítězství mu to nestačilo. Celkově první místo obsadil Aleš Vondrák, startující za Dr.K Racing Team, který se po závodě svěřil, že tak špatně jako v sobotu se mu už dloho nejelo, ale přesto zabojoval, skončil třetí a celkové vítězství mu neuteklo. První dva nejúspěšnější jezdci ze všech tří hobby kategorií pojedou na výlet do továrny KTM do rakouského Mattighofenu, což je jedna z cen, kterou pro ně organizátoři připravili.

Seriál vyvrcholil slavnostním vyhlášením

Následovalo rychlé dopočítání výsledků a pak už vyvrcholení celého třetího ročníku seriálu volných enduro závodů zakončilo předávání cen. Nejprve za sobotu a poté za celkové pořadí. Celý slavnostní ceremoniál trval bezmála hodinu. Jiří Churavý opět oblékal první tři nejúspěšnější jezdce do seriálových dresů, předávaly se poháry, věcné ceny, sud piva a špunty od šampusu mohly začít létat. Třetí ročník seriálu tak slavnostně skončil a organizátoři by rádi pokračovali i příští rok.

Výsledky Sklenařice:

Sobota 29. října:

Licence A: 1. Engel (Moto Hora), 2. Šefr (Solarco), 3. Hušek (EnC racing.cz).
Licence B: 1. Štastný (SMX racing team), 2. Mühlfait (Enduro klub Semily), 3. Hádek (Motosport Bozkov).
Veteráni: 1. Holý (O.K Motoracing team), 2. Kurfiřt (Motosport Bozkov), 3. Lupoměský (Enduro Trial klub).
E1:
1. Kraus (Enduro Martinice), 2. Hanuš (AMK Krakonoš Jilemnice), 3. Láska (Enduro Český ráj).
E2: 1. Zelinka, 2. Josífek, 3. Kučera (všichni tři Motoklub Vysoké n. J.).
E3: 1. Balaš (Motosport Lhotka), 2. Pabiška (Motoklub Chrastava), 3. Vondrák (Dr. K Racing team).
Do 125 ccm  4 T, 85 ccm 2T: 1. Melichar, 2. Duchoslav, 3. Kupka (všichni tři Motosport Lhotka).
Děti do 50 ccm:
1. Friedrich (Enduro Příchovice), 2. Koucký (FK), 3. Balatka (Haratice).
Děti do 65 ccm: 1. Pajer, 2. Budina (Enduro Martinice), 3. Šrytr (AMK Krakonoš Jilemnice).

Konečné pořadí seriálu MG Sport UFO KTM ECC 2011:

(výsledky jsou neoficiální, protože pořadatelé ještě řešili dodatečné protesty)

Licence A: 1. Engel Martin 165, 2. 3. Šefr Jakub 150, 3. Hádek Lukáš 119.
Licence B:
1. Šťastný Martin 159, 2. Hádek Jiří 150, 3. Škaloud Miroslav 135.
Veteráni:
1. Hanč Miroslav 149, 2. Lupoměský Jiří 137, 3. Kurfiřt Milan 132.
E1: 1. Novotka Josef 164, 2. Hanuš Matěj 145, 3. Kraus Lubor 107.
E2:
1. Zelinka Pavel 164, 2. Buriánek Michal 147, 3. Kučera Aleš 143.
E3:
1. Vondrák Aleš 157,  2. Balaš Jan 150, 3. Jirka David 129.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Melichar Pavel 200,  2. Kupka Jan 156, 3. Šabata Václav 131.
Děti do 50 ccm: 1. Friedrich Robert 122, 2. Koucký Filip 98, 3. Hlůže Matěj 94.
Děti do 65 ccm: 1. Pajer Lukáš 122, 2. Šmíd Jaroslav 89, 3. Budina Matěj 81.
Soutěž týmů:
1. Motosport Lhotka, 2. Enduro Martinice, 3. Motosport Bozkov I.

Kompletní výsledky najdete ke stažení pod článkem.

Kompletní servis k enduro seriálu na Našem Pojizeří:

Ve Sklenařicích uplácí Krakonoše, aby ještě pozdržel sněhovou nadílku

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

FOTO: Čtvrtého závodu enduro seriálu v Bozkově se účastnilo 308 jezdců

Seriál UFO enduro cross country pokračuje čtvrtým závodem v Bozkově

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

FOTO: Na enduru v Jilemnici jezdci zdolávali především bahno

Jilemničtí pořadatelé Nývltova memoriálu jsou připraveni

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

FOTO: Druhý díl enduro seriálu se jel o víkendu v Košťálově

V Košťálově opět zaburácí motocykly

Jaroslav David vypráví kde a jak se narodil „Košťálov"

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

Rozhovor s Janem Kudrnáčem, pořadatelem prvního závodu v Chuchelně

Po roce opět startuje motocyklový seriál UFO cross country

Více endura a motosportu v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Sklenařice 2011 | Konečné pořadí seriálu v kategoriích licence A a B, veteráni | Konečné pořadí seriálu v kategoriích E1, E2, E3 a do 85 ccm | Konečné pořadí seriálu v dětských kategoriích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT