Hyka chytil penaltu a rezerva Turnova brala alespoň bod

27.05.2013 15:12:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Turnov

V nedělních zápasech krajského přeboru si připsala bod za remízu pouze rezerva FKP Turnov, která nedokázala vstřelit branku Doksům. Košťálovští už zřejmě rezignovali na záchranu a s libereckým Rapidem si připsali jednoznačný debakl.

V sobotním zápase si fotbalisté Jablonečku zajistili výhrou v Sedmihorkách titul v krajském přeboru. (Podrobnosti k sobotnímu zápasu)

FKP Turnov B - Doksy 0:0

Konečný výsledek je sice bezbrankový, ale ke gólu měla obě mužstva blízko hned několikrát. Domácí nastřelili dvakrát břevno - jednou to byl Zdražil z trestného kopu, podruhé po závaru před pokutovým územím. Hosté zase zahrávali ve 20. minutě penaltu za kontakt Šteffana s útočníkem. Hyka ale střelce Doks vychytal!

Ve druhém poločase mohli pro domácí rozhodnout v šancích Vavřich, Matoušek, Korček i střídající Randák, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl.

„Bylo to vyrovnané, bojovné utkání. Mnoho šancí jsme nevyužili, na druhou stranu kdyby hosté proměnili penaltu, tak bychom těžko zápas obraceli," řekl trenér turnovské rezervy Josef Petřík.

Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:2. Diváků: 50. FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nahodil, Tvrdý - Bezzemek (76. D. Škréta), J. Škréta, Korček, Jaček (66. Randák) - Zdražil, Vavřich.

VTJ Rapid Liberec - Košťálov 5:0 (0:0)

V 10. minutě přišla obrovská chyba domácího stopera, který dával malou domů brankáři, ale míče se zmocnil Zboroň, který mohl postupovat zcela sám na brankáře, v koncovce ale tentokrát selhal. To byla jediná výraznější šance prvního poločasu, který nabídl hodně nepřesností.

V 54. minutě se domácí dostali do vedení, když se trefil Halama z přímého kopu. V 65. standardní situaci zahrával domácí Landyš, který našel ve vápně úplně volného Uzla, a ten hlavou zvyšoval na 2:0. V 75. minutě domácí hráč prošel přes tři hráče a poté míč předložil Landyšovi, který zcela sám neměl problém překonat Průchu - 3:0. V 79. minutě přišel další propadák FK Košťálov, kdy střílený centr Jíchy si do branky srazil Kašpar. V 86. minutě dlouhý aut domácího hráče našel ve vápně Poživila, který hlavou upravil konečné skóre na 5:0.

„V prvním poločase jsme byli důstojným soupeřem. Ten druhý poločas to byla jedná velká katastrofa. Na hráčích je vidět, že sezonu už jen dohrávají z povinnosti," komentoval utkání asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 54. Halama, 65.Uzel, 75. Landyš, 79. Jícha, 86. Poživil. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Košťálov: Průcha - Grafek, Kašpar, Piry, Kmínek - K. Janata, Jung, Cerman, Sádek - Zboroň (84. Balatka), Otmar (68. A. Koldovský).