I.A třída: Bělá a Semily vyhrály, bodoval i Košťálov

07.10.2021 16:55:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

V 10. kole I.A třídy všichni tři pojizerští zástupci bodovali. Bělá doma porazila 4:2 Bílý Kostel a je třetí v tabulce. Semily vyhrály 2:1 v Mimoni a Košťálov/ Libštát remizoval 3:3 v Rynolticích.

Bělá - Bílý Kostel 4:2 (2:1)

Sobotní zápas začal pěkně svižně a už ve 3. minutě měli šanci hosté. Hlavička jejich hráče ale skončila vedle branky. V 8. minutě už domácí zvedali ruce nad hlavu. Nakonec ale předčasně, protože Militký trefil pouze boční síť. O dvě minuty později už Bělá ale vedla. Grebeníček našel volného Militkého, a ten poslal Bělou do vedení. Ve 22. minutě mohli domácí vést o dvě branky. Nařízený pokutový kop ovšem Motejlek neproměnil. Ve 33. minutě Liška zahrával trestný kop a k brance nechybělo mnoho. Vše ale napravil ve 39. minutě a Bělá vedla 2:0. Když už se domácí viděli v kabinách, tak je nemile překvapil hostující Vacek, když se mu po rohu povedlo hlavou snížit na 2:1.

Na začátku druhé půle se to samé povedlo domácímu Brožkovi a domácí vedli opět o dvě branky 3:1. V 51. minutě střílel nad Grebeníček. O tři minuty později bylo opět veselo. Na 4:1 zvýšil opět Militký a nic nenaznačovalo tomu, že by se domácí měli o výsledek bát. O deset minut později ale hosté snížili na 4:2 a poté měli ještě několik šancí na další úpravu výsledku. V 71. minutě Rypl vykopával balón snad z brankové čáry, v 76. a 78. minutě hosté trefili dvakrát tyč. Do konce zápasu se ale výsledek nezměnil a další tři body zůstali opět doma.

„Dnes to byl zápas dvou různých poločasů a jsme velice rádi, že při nás stálo i štěstí. Výhru jsme si sice zasloužili, ale vše mohlo dopadnout i jinak. Opět jsme museli improvizovat se sestavou, když byl zraněn Jakubičko a k marodům přibyl ještě Vrba. V tomto si to letos vyžíráme až do dna. Klukům ale za bojovnost patří velké díky," hodnotil zápas za Jívan bělá Milan Poličanský.

Branky: 10. a 54. Militký, 39. Liška, 47. Brožek - 44. Vacek, 64. Vik. Rozhodčí: Vachek - Brož, Plátková, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Bělá: M. Hanč - Rypl, Motejlek, Janů (55 D. Hanč), Brožek, Beran, Liška, Grebeníček, Vorel, Militký, Vrba (78. Matula). Bílý Kostel: Ulrich - Vik, Janáček Libor, Strnad, Vacek, Resl (20. Mizera), Beňo, Gazquez Joaquín, Janáček Leoš, Ďuriš, Studnička.

Mimoň - Semily 1:2 (1:0)

Domácí se ujali vedení brankou Hřebena ve 31. minutě. Semilští hráči ale potvrdili, že se jim více daří venku, ve druhém poločase už měli znatelně více sil, a potvrdili to dvěma góly Jaroslava Peškara, jednoho z nařízené penalty, čímž otočili zápas ve svůj prospěch. V příštím zápase je doma čekají nevyzpytatelné Rynoltice.

Branky: 31. Hřeben - 75. a 77. Peškar (druhá z pen.) Rozhodčí: Hnětynka - Balatka, Svoboda, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Semily: Zamastil - Chlupáč, M. Hradecký, Peškar, Mazánek (90. O. Hradecký), Káňa, Lukeš, Podzimek, Frolík, K. Klíma (89. Vávra), Reichl.

Rynoltice - Košťálov/ Libštát 3:3 (1:2)

Lepší začátek měli hosté a vedli po gólech Houžvičky a Piryho 0:2. ještě před přestávkou ale domácí snížili Bláhou z nařízené penalty. Na začátku druhé půle pak otočili domácí až na 3:2, ale Houžvička vyrovnal za hosty na 3:3. Další branka už poté nepadla, a mužstva se tak o body rozdělila.

Branky: 46. a 58. Vacek, 41. Bláha z pen. - 13. a 60. Houžvička, 20. Piry. Rozhodčí: Šůma - Kutílek, Nagy, ŽK: 3:2. Diváků: 110. Košťálov/ Libštát: Věrný - Kosina, Vancl, Piry, Klaban, Holovič, Houžvička, Sádek (89. Fejfar), Koldovský, Šafář, M. Janata (81. Lukeš).