I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

22.09.2020 20:30:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Naplno bodovala Bělá, která i přes oslabení získala velkou posilu ve veteránovi Tomáši Janů, jenž jeden gól proti Doubí vstřelil a další branky a šance pro spoluhráče připravil, takže výsledkem byla výhra 5:2. Lomnice vyhrála 2:0 v Mimoni a dál pokračuje jediná s rezervou Hamrů bez ztráty bodu. Nebodoval pouze Košťálov, přitom proti Bílému Kostelu doma vedl, ale nakonec prohrál 1:3.

Bělá - Doubí 5:2 (3:1)

Do sobotního utkání vstoupili Bělští skvěle a s chutí. Ač je tým stále hodně oslabený, tak tentokrát to moc vidět nebylo. V 5. minutě první šanci chytil Otmarovi gólman. V 8. minutě vysunul Vácha Kázmera, a ten byl ve vápně sražen. Pokutový kop proměnil Motejlek - 1:0. V 11. minutě trefil po pěkné akci Beran břevno, ale ve 13. minutě střela Janů rozvlnila síť hostů podruhé. V 17. minutě po akci Kázmera a Janů zvýšil Vácha na 3:0. Mezi 16. - 30. minutou se do tří šancí dostali i hosté. Dvakrát mířili vedle, jednou zasáhl Jakubičko. Ale gólu se hosté přeci jenom dočkali. Ve 37. minutě snížil Zeman na 3:1. Ve 40. minutě mohlo být pro domácí ještě hůře. Sólo hostů ale Jakubičko zneškodnil. Těsně před koncem první půle byl ve velké šanci Janů. Stav se ale do poločasu nezměnil a Bělá šla do kabiny spokojenější.

Na začátku druhé půle domácí fanoušky uklidnil Beran. Po přihrávce Janů byl důrazný a zvýšil na 4:1. V 55. minutě utekl po křídle hostující Zeman a tvrdou střelou z úhlu pod víko, snížil na 4:2. To všichni fanoušci koukali, jak je to jednoduché. V 57. minutě skvěle hrající Janů našel volného Váchu, který ale střílel nad. O pět minut později vedli domácí už 5:2. To se při třetím rohu ve skrumáži zorientoval Vitvar, a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 65. minutě se mohl opět radovat Beran. Jeho tutovku hlavou, ale gólman zázračně vyrazil. V 80. minutě se opět mluvilo o Beranovi. Po jeho sólu se totiž kopala druhá penalta. A opět ji kopal Motejlek. Bohužel gólman trefil stranu a balón vyrazil. V 85. minutě ještě hosté trefili břevno, ale výsledek už se nezměnil.

Trenér Bělé David Grebeníček<br />Autor: Archiv SK Jívan Bělá „Ač opět v provizorní sestavě, tak konečně vítězně. Klukům patří velké díky. Potěšili jistě sami sebe, ale potěšili i nás, fanoušky. Všichni bychom za týden na tento výsledek a zlepšení ve hře rádi navázali," hodnotil zápas za Bělou Milan Poličanský.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli, bylo to pro nás velmi důležité utkání. Musím poděkovat všem hráčům za to, jak utkání odehráli, stálo je to spoustu energie. Máme šest zraněných a lepíme to, jak se dá. Příští utkání jdem opět pro tři body!," dodal ještě trenér Bělé David Grebeníček.

Branky: 8. Motejlek z pen., 17. Janů, 13. Vácha, 48. Beran, 62. Brožek - 37. a 55. Zeman. Rozhodčí: Brož - Klement, Neugebauer, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Brožek, Vitvar, Otmar, Navrátil, Janů, Motejlek, Berna, Kázmer (44. Vorel), Vácha, D. Hanč.

Mimoň - Lomnice n. P. 0:2 (0:1)

Domácí zahráli dobrý zápas a favorizované Lomnici se zpočátku nedařilo. V 8. minutě měli domácí šanci, ale obránci Lomnice včas míč odkopli. Ve 30. minutě Morávek vysunul Topiče, který střelou k tyči otevřel skóre. Vzápětí odražený míč před domácí brankou nedorazil Drahoňovský. Při šanci Mimoně až těsně před brankou vykopli Lomničtí balon. Poté mířil nad T. Veg a domácí nájezd na branku vychytal gólman Přibyl.

Ve 47. minutě domácí natřikrát nedokázali usměrnit míč do branky. Poté T. Veg nevyužil svou šanci. V 52. minutě po ose Portyk, Morávek, Lábek zvýšili hosté na 0:2. V 55. minutě Lábek z trestného kopu trefil tyč. Vzápětí Lábek vysunul Drahoňovského, tomu ale míč utekl. V 71. minutě střídající Kalenda nahrál Lábkovi, ale ten mířil jen do domácího gólmana. Podobně si vedl o deset minut později i Žabokrtský po nahrávce Morávka, takže skóre se už neměnilo.

Branky: 30. Topič, 52. Lábek. Rozhodčí: Šubrt - Lebeda, Hruška, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Lábek, Drusan, Horáček - Portyk, Topič (75. Žabokrtský), Gaubman, T. Veg (57. Majer) - Drahoňovský (68. Kalenda), Morávek.

Košťálov/ Libštát - Bílý Kostel 1:3 (1:0)

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, hned v 5. minutě postupoval Holovič sám na brankáře, ale toho nepřekonal. V 18. minutě Fejfar krásnou přihrávkou mezi obránce vyslal Holoviče, a tentokrát už brankáře překonal - 1:0. V prvním dějství byli domácí aktivnější a po zásluze šli do kabin s vedením.

Fotbalové utkání I.A třídy Košťálov/ Libštát - Bílý Kostel<br />Autor: Zdeněk Matura Do druhé půle se misky vah začaly přehupovat na druhou stranu. Hosté hráli aktivněji. V 58. minutě se Ďuriš zjevil sám před brankářem Klazarem, ale ten skvělým zákrokem domácí podržel. V 61. minutě se domácí Houžvička na polovině hřiště nechal obrat lehce o míč a hosté šli do rychlého brejku, který zakončil brankou na 1:1 Lochman.

V 77. minutě hosté nastřelili tyč, za minutu domácí hráč poslal krásný centr do vápna, kde byl úplně volný na malém vápně Šafář. Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale Šafář branku přestřelil. A tak přišel trest! V 87. minutě, kdy balón ztratil Lukeš, se hostující Lochman s ničím nepáral a vystřelil ze za vápna. Balón přitom smolně prošel pod tělem Klazara do sítě na 1:2 V 90. minutě se domácí brankář Klazar vydal podpořit útok, branka zůstala prázdná a následný brejk zakončil Ďuriš na konečných 1:3.

Branky: 18. Holovič - 61. a 87. Lochman, 90. Ďuriš. Rozhodčí: Lukes - Žerovnický, Sukhan, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (85. Gazquez). Diváků: 120. Košťálov/ Libštát: Klazar - Fejfar, Koldovský, Klaban, Piry, Frolík, Holovič, Vancl (46. Šafář), Houžvička (71. M. Janata), Sádek (65. Lukeš), K. Janata (89. Rosenberg).