I.A třída: Na hřištích soupeřů bodovaly Košťálov, Semily i Bělá

01.11.2022 21:35:31 | Autor: Petr Ježek, mp | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Ve 13. kole I.A třídy dokázaly bodovat na hřištích soupeřů fotbalisté Košťálova, kteří těsně vyhráli v Doubí a jsou v tabulce třetí. Semily remizovaly v Krásné Studánce a Bělá vyhrála v Bílém Kostele.

Doubí - Košťálov/ Libštát 1:2 (1:0)

Do utkání Košťálov vstoupil velice dobře, vytvářel si gólové šance, ale přesnost chyběla. K zápasu do Doubí nejeli Houžvička ani Holovič, takže hostům scházela velká síla v útoku, ale další se je snažili zastoupit. Domácí postupně hru vyrovnali a ujali se překvapivě vedení.

Po přestávce Cerman hlavou vyrovnal po rohovém kopu. A v 69. minutě po pěkné akci Sádka a Zajíce zajistil Rosenberg vedoucí branku pro hosty. V závěru si hráči Košťálova taktickou obrannou hrou výsledek pohlídali.

Branky: 25. Flesner - 61. Cerman, 69. Rosenberg. Rozhodčí: Urbánek - Linhart, Havel, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Košťálov/ Libštát: Klazar - Grafek, Kosina, Cerman, Koldovský - Janata, Šafář (89. Šalda), Piry, Sádek, - Zajíc (87. T. Lukeš), Vancl (41. Rosenberg).

Krásná Studánka - Semily 2:2 (1:1)

Semily pokračují v lepších výkonech a sbírání bodů. Do vedení šli už v 6. minutě domácí brankou Suchomela, ale do poločasu vyrovnal semilský matador Vrchovský. Na začátku druhé půle se do vedení dostali naopak hosté brankou Frolíka, ale za domácí Krásnou Studánku srovnal Kulašiak. Další gól už poté nepadl, takže obě mužstva získala po bodu za remízu.

Branky: 6. Suchomel, 67. Kulašiak - 25. Vrchovský, 55. Frolík. Rozhodčí: Marek - Šedina, Zikmund, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Semily: Zamastil - Káňa, M. Hájek, Kohout, Lukeš, Frolík (90. Mazánek), Podzimek, M. Hradecký, Chlupáč, Zelenka, Vrchovský (64. Kaňa).

Bílý Kostel n. N. - Bělá 1:4 (1:2)

V sobotním zápase byla Bělá mírným favoritem a zápas nakonec zvládla. Ač byli domácí o maličko lepší, první branku vstřelili hosté přesně ve 12. minutě, když se trefil střelec posledních zápasů Grebeníček. Ve 41. minutě se domácím podařilo vyrovnat brankou Resla. O minutu později se ale hosté dostali opět do vedení brankou Vrby a o poločase šli do kabin hosté s jednobrankovým rozdílem.

Ve druhé půli převzali hosté taktovku už od začátku a ve 47. minutě Kázmer zvýšil na 1:3. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale buď zasahovala výborně obrana hostů nebo vynikající gólman Jakubičko. Když už to vypadalo že se výsledek nezmění, trefil se ještě jednou Kázmer a pojistil výhru Bělé na 1:4.

Branky: 41. Resl - 12. Grebeníček, 42. Vrba, 47. a 90. Kázmer. Rozhodčí: Lopuszynski - Kořínek, Blažek, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Brožek, Beran, Rypl, Buček (80. D. Hanč), Šmíd, Grebeníček, Motejlek, Kázmer, Vrba (57. Strmiska), Vorel.