I.B třída: Derby v Rovensku skončilo cennou remízou pro Jilemnici

04.05.2015 21:36:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Rovensku se v posledních zápasech I.B třídy východ i kvůli několika absencím hráčů moc nedaří. To potvrdil i sobotní zápas proti Jilemnici, který domácí i přes velkou převahu nedokázali vyhrát a utkání skončilo 1:1. Nebodovala Rokytnice v Zásadě, zatímco Horní Branná dokázala doma porazit silnou Smržovku.

Největším překvapením kola jinak bylo vysoké vítězství Držkova na trávníku prvního Pěnčína. Právě Držkov se po dohrávkách dostal na druhé místo tabulky před momentálně tápající Rovensko.

Výsledky středečního dohrávaného kola: Rychnov - Pěnčín 2:3, Smržovka - Držkov 0:1, Zásada - Jenišovice 2:7, Horní Branná - Plavy 1:4. Ve středu 6. 5. se hrají od 17.30 další dohrávky: Rovensko - Držkov a Smržovka - Velké Hamry B.

Zásada - Rokytnice 2:0 (2:0)

Domácí Zásada potřebuje body jako sůl, ale začátek utkání patřil hostům. Domácí obraně utekl Martínek a šel sám na brankáře Růžičku, který jeho střelu zkušeně vyrazil. Od této chvíle domácí vsadili vše na ofenzívu a výsledkem byla v 15 minutě penalta za faul ve vápně, kterou s přehledem proměnil Rimský. Za dvě minuty domácí kopali roh a nádhernou hlavičkou zvýšil Blažek na 2:0. Domácí nepřestávali útočit a do poločasu mohli ještě zvýšit vedení, ale šance neproměnili.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí si vypracovali několik šancí a tu největší měl Vávra, který trefil po úniku pouze tyč hostující branky. S přibývajícím časem domácím začaly ubývat síly a hosté několikrát ohrozili domácího brankáře, který ale udržel čisté konto, a Zásada tak získala tolik potřebné body.

Branky: 15. Rimský z penalty, 17. Blažek. Rozhodčí: Pavlů - Juris, Salač, ŽK: 2:2. Diváků: 40. Zásada: Růžička - Tichý, Lupa, Potůček, Neumann (56. Krejčík), Vávra, Čech, Rimský, Blažek, Janka, Lhota (60. Princ). Rokytnice: Vízek - Havrda, Pičman, Adámek, Martínek (72. Málek) - Zahradník, P. Vrána, Škoda, L. Ditz - Havlíček, M. Ditz.

Rovensko - Jilemnice 1:1 (1:0)

Už ve 2. minutě Koudelka využil nájezd ze strany hřiště a přehodil gólmana Jilemnice - 1:0. Pak se ovšem domácím vůbec nedařilo vedení potvrdit - Mencl trefil tyčku, Koudelka břevno, nevyužité zůstaly i další šance.

V podobném duchu to pokračovalo i ve druhé části, s tím rozdílem, že jilemnickému Metelkovi se podařil brejk, když obstřelil Koubuse, pomalu letící míč do branky jen těsně nestačil vykopnout Vítek a bylo srovnáno na 1:1. Domácí dál útočili, ale vítězství jim nebylo přáno, a Jilemnice tak získala cenný bod.

Branky: 2. Koudelka - 68. Metelka. Rozhodčí: Prinz, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Rovensko: Koubus - Vítek, D. Malý, Kněbort, Náhlovský - J. Mencl, Valentin, Koudelka, Pařízek (75. Špína) - Vávra, Hanzl (87. Pařík). Jilemnice: Tuže - Šťastný, Hadač, Šnorbert, Šimek - Pohořalý, Schauer (77. Hnik), Figura (68. Mašek), Bergemann - Horáček (83. Tonar), Metelka.

Horní Branná - Smržovka 2:1 (0:0)

Hrálo se hodně tvrdé utkání, v prvním poločase ani jedno z mužstev své šance nevyužilo. Ve druhé části začali domácí Smržovku, která přijela pouze ve 12 lidech, přehrávat. Po sražení Šimka v pokutovém území byla v 65. minutě nařízena penalta, kterou proměnil T. Jón. Zanedlouho poté D. Paulů využil nahrávky Šimka a zvýšil na 2:0 pro domácí. Domácí dál byli o trochu lepší, ale třetí branku nepřidali, naopak hosté v závěru snížili na konečných 2:1.

Branky: 65. T. Jón z penalty, 74. D. Paulů - 89. Frydrych. Rozhodčí: Sajewicz, ŽK: 1:2. Diváků: 90. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Kocourek, Jindřišek - Pešina (36. Strmeň), Fiedler, Plecháč - T. Jón, Hendrych (68. J. Paulů) - Šimek, D. Paulů (84. Holman).

Další utkání 22. kola:

Jenišovice - Plavy 2:1 (2:0)

Branky: Vavřich 2 - Sitarčík. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Pěnčín - Držkov 0:5 (0:1)

Branky: Vrabec 2, Just, Vágner, Paldus. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Železný Brod B - Mšeno B 9:3 (7:1)

Branky: Kysela 3, Podstavek 2, Dupač 2, Kovář, Grebeníček - Čech 2, Petr. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Rychnov - Velké Hamry B 0:1 (0:0)

Branky: Průcha. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 5:5. Diváků: 80.