I.B třída: Do čela tabulky jdou po výhře ve Víchové Lučany

10.09.2012 17:59:03 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Ve čtvrtém kole I. B třídy východ se pojizerským týmům dařilo střídavě, když Rokytnice doma porazila rezervu Železného Brodu a Rovensko přivezlo cenné tři body z Velkých Hamrů, ale naopak Víchová doma prohrála s Lučany a Nová Ves v Malé Skále s Kokonínem.

Do čela tabulky se vyšplhaly s 10 body Lučany, čtveřice nejbližších pronásledovatelů má o tři body méně.

Víchová - Lučany 1:3 (0:1)

Jako obvykle nezačala Víchová úplně nejlépe a již ve 13. minutě pustila hosty do vedení. Během první půle mohla ze svých šancí nejen vyrovnat, ale dostat se do velmi slušného vedení. V koncovce jí ale chybělo více přesnosti a špetka štěstí.

Do druhého poločasu šli domácí s odhodláním stav otočit, ale místo toho se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Víchová je ale zatlačila a v 75. minutě se dostala po proměněné penaltě P. Hartigem mladším do kontaktu. V závěru vrhli domácí všechny síly do útoku, ale hosté využili otevřené obrany ke stanovení konečného výsledku.

Branky: 75. P. Hartig ml.z penalty - 15. a 82. Maňák, 65. J. Dítě. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 3:3. Diváků: 50. Víchová: Pivoňka - Hanč (80. Krause), Jakeš, Hamáček, Vrhel - Špidlen, P. Hartig st., Bujárek, Z. Hartig (46. Tuže) - Kobr, P. Hartig ml. Lučany: Novák - Vít, Vokuš, Killian, Svozil (61. Šindelář) - Horký (76. Patočka), M.Dítě, Svoboda, Brož - Maňák, J.Dítě (88. Vokatý).

Rokytnice - Železný Brod B 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté podali zřejmě zatím nejlepší výkon na podzim. Obrana v čele se Sedláčkem v brance byla spolehlivá, přesto se hosté do několika šancí dostali. Domácí po první rychlé brance Havlíčka, který využil přihrávku Brože, nemohli dlouho přidat z mnoha šancí další branku. Až v závěru pojistil jejich výhru střídající Halíř, který se prokličkoval až do pokutového území a prostřelil brankáře hostů.

Branky: 9. Havlíček, 90. Halíř. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 0:3. Diváků: 70. Rokytnice: Sedláček - Málek, Havrda (46. Bareš), Kuřina, Pičman - Štěpánek, Tulka, Brož - Zahradník, Škoda, Havlíček (70. Halíř).

Kokonín - Nová Ves 2:0 (0:0)

Na krásném hřišti v Malé Skále byl Kokonín fotbalovějším týmem a připsal si po zásluze tři body. Domácí častěji drželi míč na svých kopačkách, ale hosté si vypracovali více šancí. Bohužel opět doplatili na nedůraz a nepřesnost v zakončení. Navíc je trápí také rozsáhlá marodka a několik hráčů mělo pracovní povinnosti, tudíž chybělo sedm stabilních hráčů. V brance musel zaskočit Roman Svoboda, který přestože není "povoláním" brankář, tak ze začátku tým podržel. V průběhu prvního poločasu se z pracovních povinností stihla vrátit Novovesská brankářská jednička Víťa Čapek, který naskočil do zápasu ve 25. minutě. V posledních 15 minutách převzali hosté iniciativu a dostali soupeře pod tlak. Bohužel se jim nepodařilo tento tlak zúročit také brankově.

„Přes prohru našim klukům patří dík, že bojovali až do konce. Soupeři gratulujeme a těšíme se na další zápasy," poznamenal hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: 58. Volf, 66. M. Šilhán. Rozhodčí: Jirák - Rakouš, Horáček. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Kokonín: Spanilý - Doubek, Kumstát, J. Šilhán, Chuchla - Mrklas, Mokráň, Duštíra, Volf - Maixner (90. Růžička), J. Šilhán. Nová Ves: Svoboda (25. Čapek) - Nožička, Moravec, Hadač, Jíra -Fejfar, Huráň, Zajíc, Vojta Máka -Fedor (65. Golis), Salyga (78. Fišar).

Velké Hamry B - Rovensko 3:4 (0:1)

Hosté byli takřka po celý zápas gólově vždy o krok napřed. Hamry přitlačily na pilu až ve druhé půli, to už ale bylo na body pozdě. Rovensko se ujalo vedení v 16. minutě, kdy se Hanzlova nepovedená střela proměnila v přihrávku do prázdně branky a tam už na svém místě úřadoval v zápase poprvé Pařík. To mohli domácí ještě děkovat, že Blahna do poločasu bravurně chytil trestný kop Davida Malého a v závěru poločasu vychytal jeho samostatný nájezd.

Na druhém poločase si musel fotbalový fajnšmekr pochutnat. Gólový účet načali opět hosté, když Pařík krásnou střelou přeloboval povystoupivšího Blahnu. Za chvilku však hlavou snížil Kříž po centru Urbance. V 60. minutě srazil Blahna ve vápně Paříka a s penaltou naložil střídající Brunclík tak, jak se sluší a patří. V minutě 74. to bylo opět jen o gól. Horváthův přesný balón uklidil hlavou za Vrabce Prousek starší. Za stavu 2:3 spálil obrovskou šanci David Miček, který si perfektně v malém vápně odstavil svého strážce, jenže svůj pokus namířil přesně do míst, kde stál brankář Vrabec. Poté trefil po krásně fotbalové akci Horváth břevno.

Vítěznou branku vstřelil v 83. minutě David Malý poté, co svým raketovým zrychlením jako blesk rozčísl prostředek hřiště a s přehledem zakončil. Jiskru naděje ještě čtyři minuty před koncem vykřesal Prousek mladší po spolupráci se svým otcem. Jeho branka už gólové hody ukončila. V závěru po vzájemné strkanici byli ještě vyloučeni hamrovský Titlbach a hostující Brunclík. V posledních vteřinách se domácí dožadovali penalty po ruce jednoho z obránců, ale píšťalka sudí Kovářové zůstala v klidu, a tak Rovensko odváží velice cenné tři body.

Branky: 60. Kříž, 74. Prousek Vl. st., 86. Prousek Vl. ml. - 16. a 47. Pařík, 60. Brunclík z penalty, 83. D. Malý. Rozhodčí: Kovářová - Nádeník, Vrtal. ŽK: 4:2. ČK: 1:1 (89. Titlbach - 89. Brunclík). Diváků: 120. Rovensko: Vrabec - Maruška, Houška (Čmelík), Rympler, Mencl - L. Malý, D. Malý, Vydra, Hanzl - Vondráček, Pařík.

Plavy - Ruprechtice 0:3 (0:3)

Do Plavů přijel soupeř, který měl dosud pouhé tři body a domácí hráči ho zřejmě podcenili, protože začali bez důrazu a chyběla jim bojovnost. Přesně opačně hráli hosté a do půlhodiny se dvěma slepenými góly ujali vedení 2:0. Pak se Plavy vzchopily a zdálo se, že neprodají svoji kůži lacino. To však trvalo pouze několik minut, protože do poločasu ještě náskok zvýšily na 3:0. Trenér Tomíček o poločase nechtěl ani do kabiny, což komentoval slovy: „Stejně si dělají co chtějí, každý si hraje co chce." Ve druhé části sice hru zlepšili, ale vše již bylo marné. Pouze dva hráči byli na hřišti vidět, a to Pitro a Sitarčík.

Branky: 27. Vrzal, 29. Antoš, 38. Kusebauch. Rozhodčí: Jacík. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Plavy: Benda - Horák, Černý, Votoček, Korotvička - Jón, Pitro, Šimerda, Kouřil - Sitarčík, Kafka (46. Balatka).

Zásada - Jenišovice 3:1 (1:0)

Domácí nastupovali do utkání s velkým respektem ne jen k soupeři, kterému patřilo první místo v tabulce, ale především k tomu, že se v kabině sešlo pouhých jedenáct hráčů. Během prvních 15 minut měli přesto domácí tři stoprocentní šance. Bohužel využita byla jediná, když rohový kop Čecha usměrnil do sítě hlavou kapitán Fišer. Paradoxně domácí do konce poločasu iniciativu přepustili hostům, ale ti své šance nevyužili. Na začátku druhé půle hosté vyrovnali Víchem. Od této chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou, vyložené šance však žádný z týmů nedokázal využít. Uklidnění na stranu domácích přinesl vedoucí gól Sameše, který uklidil odražený míč po tresném kopu do branky hostí. V samotném závěru utkání pečetil domácí výhru Michal Kopal, který zužitkoval gólovou přihrávku Fišera.

Branky: 8. Fišer, 62. Sameš, 90. Mich. Kopal - 47. Vích. Rozhodčí: Diringer - Lihart, Hnětynka. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Kubát, Bělina, Topinka - Sameš, Srbek (90. Kotyza), Mich. Kopal, Čech - Gregor (86. Kochánek ), Fišer. Jenišovice: Sucharda - Laušman, Bubák, Vaněček, Pekař - Kočí, Vích, Holeček, Hradecký - Fiala, Skalický (56. Prkno).

Držkov - Mšeno B 2:2 (0:1)

Od začátku se hrálo poměrně vyhrocené utkání, kde nebyla nouze o ostřejší zákroky či slovní výměny. V prvním poločase si domácí vypracovali několik slibných šancí, ale brankou neskončila žádná. Naopak hosté byli ve hře dopředu více aktivní a často hrozili rychlými průniky za obranu. Do vedení hosty poslal teprve Plný těsně před koncem první půle. Do druhého poločasu vstoupili daleko více aktivněji domácí. Několik velice slibných šancí domácí promarnili, ale nakonec jejich snahu korunoval Machula a srovnal skóre. Domácí dále hrozili především ze standardních situací, ale i přes výškovou převahu je brankově nevyužili. Naopak hosté navýšili stav o další branku. Hráči z Držkova vsadili veškerou svou sílu do ofenzivy, která v 92. minutě byla zúročena brankou Řičici, který tak vystřelil pro domácí zasloužený bod za remízu.

Branky: 92. Řičica, 65. Machula - 39.Plný, 76.Petr. Rozhodčí: Mikule - Ditrt, Přikryl. ŽK: 2:2. Diváků: 50 Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Hruška, Pa. Prousek - Habr, Pe. Prousek, Just, Vaníček - Řičica, Machula. Mšeno B: Zounek - Škvor (57. Koudelka), Demín, Bistiak, Pavlata - Hadidi (78. Petr), Hall, Petrtýl, Plný - Novotný, Kohout (85. Jirků).

1. Lučany               4   3   1   0   10:5   10
2. Držkov               4   2   1   1   14:6    7
3. Jeníšovice          4   2   1   1   10:8    7
4. Zásada               4   2   1   1     9:7    7
5. Kokonín              4   2   1   1     6:4    7
6. Rokytnice           4   1   3   0     8:6    6
7. Nová Ves            4   2   0   2     8:7    6
8. Ž. Brod B            4   2   0   2     9:9    6