Jabloneček v předehrávce divize porazil 2:0 Trutnov

11.10.2013 16:36:40 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V předehrávce desátého kola divize C ve středu na domácím hřišti přivítali fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou taktéž nováčka MFK Trutnov, vítěze přeboru Královéhradeckého kraje. Jablonečtí se po půlhodině ujali vedení, ale dlouho nemohli převahu potvrdit druhou brankou, takže až do konce museli být domácí hráči ve střehu.

Jablonec n. J. - MFK Trutnov 2:0 (1:0)

Prvních deset minut byli pohyblivější hosté a v 7. minutě mohli jít do vedení. Velkou malou domů z poloviny hřiště vyslal Povr, Vilám jeho úmysl přečetl, naštěstí při pokusu o kličku ho o míč připravil gólman Farský. Ve 12. minutě si na rohový kop naskočil Šulák a jen těsně minul branku hostí. Od této chvíle byli lepší domácí a začali si vytvářet množství příležitostí k zakončení. Ve 25 minutě nejprve Šilhán napřáhl z dvaceti metrů a Šťastný jeho jedovku vyrazil, míč se po dvou přihrávkách dostal k Barcuchovi, který vyslal na branku hostí další projektil, který brankář se štěstím vyrazil na roh. Ve 27. minutě Povr obešel dva protihráče a byl ve vápně sražen, rozhodčí ale na značku pokutového kopu neukázal. O minutu na to Povr zakroutil tresný kop přesně na hlavu volného Barcucha, který míč poslal do protipohybu mimo dosah brankáře hostí - 1:0. Jablonec měl míč častěji na kopačkách a kontroloval průběh zápasu. Ve 41. minutě Povr vyslal tvrdou střelu na branku, brankář Šťastný byl ale pozorný.

Po přestávce pokračoval celkem svižný fotbal. Povr začal opět střelou mezi tyče Trutnova, Šťastný znovu míč vytáhl na roh.V 51. minutě domácím zatrnulo. Šulák kolmou přihrávku na Viláma minul a ten pelášil na Farského, útočník hostí ale situaci prováhal a jablonecký gólman a vracející se Šulák ho o míč připravili. V 53. minutě domácí vstřelili branku, asistent Šimek ale viděl ofsajd. O čtyři minuty později hezkou kombinaci zakončil Barcuch vedle. Po hodině hry Sedláček křížným pasem našel nabíhajícího Barcucha, který si míč perfektně v plném běhu převzal do vápna a pohotově zakončil  střelou, která těsně minula tyč. V 62. minutě Šilhán znovu vstřelil gól, znovu ho asistent Šimek zklamal - ofsajd. Hosté pak vycítili šanci na vyrovnání, jelikož Jablonečtí nedokázali stále vstřelit druhou potvrzující branku. Vrhli se do útoku a Holubec v 65. minutě pohotově vystřelil, ale jeho pokus zneškodnil Farský. Kamitz pak v dobré pozici po zpětné přihrávce zakončil mimo branku Jablonce. Největší šanci na vyrovnání měl Čech, jenž se pěkně uvolnil a jeho střelu na bližší tyč zpacifikoval Farský. Jablonec se přeci jen dočkal druhé branky. V 90. minutě Krystan středem prošel až před Šťastného a podél něj zvýšil na konečných dva nula.

„Výsledek odpovídal průběhu zápasu, jen je škoda, že jsme druhý gól nevstřelili dříve. Zbytečně jsme tak soupeře drželi ve hře," poznamenal po zápase vedoucí mužstva Sokola Jablonec David Holman.

Branky: 28. Barcuch, 90. Krystan. Rozhodčí: Dujsík - Šimek, Valenta, ŽK: 0:0. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Farský - Sedláček, Šulák, Karásek, Helm - Povr, Hrbek, Krystan, Barcuch - Rudolf (81. Paldus), Šilhán.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého podzimního kola

Další divizní zástupce Pojizeří: FOTO: Turnovský Bernát oslavil návrat na hřiště gólem Pardubicím