Jaká byla návštěvnost informačních center v Českém ráji?

07.11.2021 18:08:45 | Autor: Pavel Charousek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Jaká byla návštěvnost informačních center v Českém ráji?

Stejně jako v minulých letech monitorovalo i letos Sdružení Český ráj návštěvnost regionu v hlavní turistické sezoně. Dveřmi nového infocentra v Jičíně prošlo o prázdninách přes 35 tisíc turistů, následuje IC v Autocampu Sedmihorky (30 102 návštěvníků), RTIC Turnov (15 760) a IC Mladá Boleslav (10 888).

Jak letošní sezonu pracovníci infocenter hodnotí? „V tuto chvíli máme k dispozici sezonní čísla od 14 informačních center, se kterými spolupracujeme," řekla Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj.

Celková čísla návštěvnosti ukazují pokles, který se potvrdil na infocentrech v Jičíně, Turnově, Mnichově Hradišti, Mladé Boleslavi a Nové Pace. Návštěvnost srovnatelnou s loňských rokem pak zaznamenali například pracovníci IC v Železném Brodě, Lomnici nad Popelkou, Semilech, Sobotce, v Nové Pace a v Autocampu Sedmihorky. Naopak z nárůstu počtu návštěvníků se mohou radovat v infocentru ve Svijanech a ve Zvířeticích.

Pozitivní také je, že mnohá infocentra zaznamenávají trvající zvyšování zájmu o turistické suvenýry a regionální produkty a s tím související růst tržeb oproti minulým sezonám. Nejnavštěvovanějším informačním centrem v regionu zůstává jičínské „íčko", které ve sledovaných měsících červen - září navštívilo téměř 50 tisíc turistů.

Infocentra v Českém ráji<br />Autor: Archiv Sdružení Český ráj Pro jičínské Íčko byla uplynulá sezona zejména zatěžkávací zkouškou pro nově rekonstruované prostory. „Máme za sebou poněkud zvláštní sezonu, se kterou jsme ale v Jičíně spokojeni. Podařilo se spustit nový web pro turisty, máme nové informační tabule a úspěch zaznamenal i náš audioprůvodce. Dveřmi nového infocentra prošlo o prázdninách přes 35 tisíc turistů," hodnotila vedoucí zdejšího informačního centra Radka Tobolková.

V pomyslném žebříčku návštěvnosti za Jičínem následuje informační centrum v Autocampu Sedmihorky (30 102 návštěvníků), RTIC Turnov (15 760) a IC Mladá Boleslav (10 888).

Turnovské infocentrum má naopak za sebou sezonu v provizorních prostorách ve Skálově ulici, zatímco prostory na náměstí Českého ráje procházejí rekonstrukcí. „Bohužel při přestavbě informačního a návštěvnického centra došlo ke stavebně dodavatelským komplikacím, a tak jsme se na hlavní sezonu nemohli přestěhovat a museli jsme zůstat v náhradních prostorách, které nejsou přímo na náměstí, což se také mimo jiné odrazilo na letošní návštěvnosti. Přesto turisté, kteří k nám přišli, byli s poskytnutými službami spokojeni," doplnila Eliška Gruberová, ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Globální geopark Český ráj hodnotily komisařky pro podmínky UNESCO
Turnovské infocentrum je opět nejlepší v kraji!
Liberecký kraj zabodoval v soutěži o nejlepší propagační materiály
Dvě ceny pro Turnov z Turistpropag 2021
Během červencových svátků v Českém ráji sčítali návštěvníky
Den v Českém ráji? S pohádkami, historií a přírodou
Sdružení Český ráj představuje Albrechta z Valdštejna
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
Akce Český ráj dětem je už podruhé kvůli koronaviru zrušena
Natáčí videospot pro Globální geopark UNESCO Český ráj
Dochází k rozšíření území Geoparku UNESCO Český ráj
Turnovské turistické informační centrum má dočasně novou adresu
Ocenění pro Turistické noviny Turnovska

Ke stažení

Návštěvnost IC v sezoně 2021

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT