Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen

09.09.2022 17:31:34 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen

Již poosmnácté se v sobotu 10. září semilským Ostrovem rozvoní tradiční dožínková slavnost Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod městem, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i doprovodný kulturní program na Ostrově i na podiu před zámkem.

Novinkou tohoto ročníku je soutěž pro veřejnost s názvem Semilské štrúdlování. Klání o nejlepší doma upečený závin nahradí dosavadní soutěže Dobrý pecen a Podivíni mezi plody.

Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka, poté projde městem dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou. Průvod zamíří na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků budou prezentovat také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

V předvečer Pecnu nebude chybět tradiční Ďolík fest, na němž se představí místní malí i velcí umělci, od 19:30 před zámkem zahraje Cimbálová muzika Miroslava Kotlára.

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. Zatímco páteční podvečer bude patřit převážně kultuře, sobotní program na Ostrově už proběhne ve znamení zábavy. Pecen si prostě užijí velcí i malí, bez rozdílu data narození. Těšit se mohou na ocenění místních chovatelů či pěstitelů i slavnostní vyhlášení nové soutěže s názvem Semilské štrúdlování.

Odpoledne před zámkem opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí dechová hudba Táboranka, hned vzápětí se představí kapela Tuby revival s hity známé skupiny Buty, těšit se můžete na vystoupení Petra Rezka s kapelou a chybět nebude koncert české pop-rockové kapely Vanua2. Program bude pokračovat koncerty místních skupin Hallodrn a Suffering Souls.

Ani Muzeum a Pojizerská galerie Semily nezůstala v plánování sobotního odpoledne pozadu a pro své návštěvníky připravila již tradiční Semilský Montmartre v areálu muzea a muzejní zahrádky. V programu jsou připraveny výtvarné dílny pro děti, Večerníčkova stezka, přednáška o léčitelce Květoslavě Patočkové a odpoledne bude pokračovat hudebním vystoupením harmonikáře Petra Ochmana.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Články a fotogalerie z minulých ročníků:

2021: Na Semilském pecnu ocenili zahradníky i pěstitele

Semilský pecen 2020 se ruší!

Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Semilský pecen 2022

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT