Na turnovském stadionu české hokejistky dvakrát zdolaly Francii

21.03.2016 19:39:33 | Autor: Petr Ježek a HC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Na turnovském stadionu české hokejistky dvakrát zdolaly Francii

Na konci sezony zažil Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově i premiéru utkání žen, a to hned na reprezentační úrovni. České hokejisty porazily v rámci přípravy na mistrovství světa elitní skupiny v kanadském Kamloops dvakrát výběr Francie.

České hokejistky se v Turnově sešli již v úterý 15. března. Generálku před MS absolvovaly rovnou dvojitou, v pátek 18. března a v sobotu 19. března. Oba zápasy sice skončily jasnou výhrou domácích hráček, ale při obrovské převaze měly být výhry určitě ještě vyšší.

Česko - Francie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Úvodní třetina nabídla na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově jednoznačnou převahu české reprezentace, ale bohužel ne moc velkých šancí. Ve druhé třetině už bylo k vidění mnohem více gólových příležitostí. Český celek měl opět převahu, ale z mnoha střel se ujaly jen dvě.

Ve třetí třetině se obrázek hry moc nezměnil, český tým strávil většinu času v útočném pásmu, ale bez efektu. Francouzský tým poměrně dobře bránil, a tak utkání skončilo, přes jasnou převahu českého týmu, hubeným vítězstvím 4:1.

Branky a nahrávky: 14. Pejzlová, 25. Hymlárová (Pejzlová), 27. Bukolská (Pacalová, Manhartová), 50. Zedníková (Patočková) - 47. Boucheová (Vixová). Rozhodčí: Růžičková - Novotná, Štefková. Vyloučení: 3:4, navíc Přibylová (ČR) 10 minut. Využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 42:9 (9:5, 18:3, 15:1). Diváků: 235. Česko: Peslarová - Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková, Zedníková, Pacalová - Pejzlová, Hymlárová, Polenská - Lédlová, Přibylová, Vanišová - Patočková, Bukolská, Manhartová. Francie - Baldinová - Bouetz Andrieuová, Lager Lacombeová, Boucheová, Parmentová, Gendarmeová, Villiotová, Delcorixová - Goncalvesová, Escuderová, Jouannyová - Vixová, Aurardová, Rozierová - Fohrerová, Cuasnetová, Rihetová - Obreová, Coeuruová, Delcroixová.

Česko - Francie 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Národním tým si od první minuty vytvořil velkou územní převahu. Česká brankářka Barbora Dvořáková musela v první třetině předvést přesně jeden zákrok, a byl to také jediný moment, kdy se Francie dostala v českém obranném pásmu ke kotouči. Z drtivé střelecké převahy padl ovšem v první třetině jen jeden gól.

Ve druhé třetině se obrázek hry nezměnil. Byla ovšem gólově úrodnější než třetina první. Národní tým se v ní odpoutal na rozdíl čtyř branek. V poslední části hry pokračovala drtivá převaha české reprezentace. Bohužel, ale pokračovala střelecká nemohoucnost, a tak ve třetí třetině už žádná branka nepadla.

Branky a nahrávky: 13. Polenská (Manhartová), 24. Vanišová (Herzigová, Přibylová), 30. Pejzlová (Bukolská), 31. Přibylová (Vanišová, Lédlová). Rozhodčí: Malá - Novotná, Štefková. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 53:9 (24:1, 15:6, 14:2). Diváků: 186 Česko: Dvořáková - Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková, Zedníková, Pacalová - Manhartová, Hymlárová, Polenská - Lédlová, Přibylová, Vanišová - Patočková, Bukolská, Pejzlová. Francie: Lambertová - Villiotová, Gendarmeová, Parmentová, Boucheová, Bouetz Andrieuová, Lager Lacombeová, Goncalvesová, Lisa Delcroixová - Escuderová, Jouannyová, Vixová - Aurardová, Rozierová, Fohrerová - Cuasnetová, Rihetová, Obreová - Lucie Delcroixová, Coeuruová.

Přehled hokejových výsledků od 14. do 20. března

Související články:

Turnovští hokejisté v závěru prvního duelu o třetí místo zcela vyhořeli

Turnov začal hokejové semifinále lépe, porazil Lomnici v prodloužení

FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů

FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion

Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT