Novoroční ohňostroj 2024 v Turnově bude

30.12.2023 23:42:30 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Novoroční ohňostroj 2024 v Turnově bude

Město Turnov reaguje na doporučení ministra vnitra Víta Rakušana na zrušení ohňostrojů ve městech a obcích. Prosí občany, aby vynechali domácí užití pyrotechniky a přišli raději na oficiální a ohlášenou akci.

V 16 hodin bude slavnostní podvečer zahájen koncertem skupiny Jen tak na pohodu, na samotný ohňostroj se můžete těšit od 17 hodin, podvečerem vás provede Eva Kordová. Chybět nebude ani stánkový prodej občerstvení.

I tentokrát nemůžeme vynechat výtvarnou výzvu pro všechny děti! Letošní téma? Turnov je městem drahého kamene a šperku. Jak by podle vás vypadal nejkrásnější šperk? Navrhněte svůj vlastní a přineste obrázek na místo Novoročního ohňostroje 2024. Těšíme se na všechny dětské práce, každou odměníme malou dobrotou. A pozor, tři vylosované děti získají jeden z dárkových balíčků, které věnoval oslavenec roku 2023, družstvo umělecké výroby Granát!

Parkoviště Na Lukách bude v době konání ohňostroje z technických důvodů uzavřeno.

Aktuální upozornění vedení města Turnov:

Vážení občané, tímto reagujeme na doporučení ministra vnitra Víta Rakušana na zrušení ohňostrojů ve městech a obcích. Jasně pochopitelným důvodem je tragická střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze i předcházející nesmyslná dvojnásobná vražda v Klánovickém lese.

Výzvu důkladně zvážilo vedení města, a naprosto se ztotožňuje s tím, aby obyvatelé omezili užití pyrotechniky na Silvestra či v průběhu Nového roku. Jsme si vědomi toho, že o omezení Vás můžeme pouze požádat. Je na Vás, jak s prosbou naložíte.

Novoroční ohňostroj 2024 proběhne v pondělí 1. ledna v původně plánované podobě. Nechceme tím zpochybnit pietu, ale společně připomenout příchod nového roku, který vždy přináší určitou naději do budoucna. Jde o profesionálně připravený a předem ohlášený ohňostroj nejen pro rodiny s dětmi, o kterém ví i složky IZS, jež budou přítomny. Odehraje se v daném čase (od 17 hodin) a přesně vymezené době. Prosíme, vynechte letos užití domácí pyrotechniky, a pokud máte rádi tuto světelnou show, přijďte se podívat.

Ohňostroj v Turnově je tradičně pořádán za výrazného přispění místních podnikatelů a firem, bez kterých by v této podobě nemohl být financován. Podle každoroční návštěvnosti věříme, že tato pravidelně a s předstihem připravovaná akce stále patří mezi oblíbené zážitky obyvatel města. Děkujeme za pochopení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak probíhaly Vánoční trhy 2023 v Turnově
Rozsvícení stromu v Turnově spojili s adventem v Uličce řemesel
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou
Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT