Okresní přebor: Přepeře a Roztoky bez zaváhání, naopak ztratila Bělá

12.05.2015 20:11:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V dalším kole okresního přeboru nezaváhal ani jeden ze dvou vedoucích celků - Roztoky měly snadnější pozici v Mříčné, kde vyhrály 6:2. Přepeře po jasném prvním poločase nakonec jen těsně uhájily výhru 4:3. Body naopak ztratila třetí Bělá, která jen remizovala v Nové Vsi a na dva favority už ztrácí osm a devět bodů.

Zajímavé bylo také „lomnické derby", ve kterém domácí rezerva posílená výrazně o hráče z áčka porazila Stružinec 4:3. V dalším utkání rezerv Bozkova a Košťálova vedli domácí už 3:0, ale pak polevili a hosté ještě srovnali na 3:3. Studenec těsně porazil Jilemnici B a hosté jsou tak nečekaně stále namočení v boji o záchranu. Libštát vyhrál v Horní Branné, i když domácí rezerva bojovala, hosté rozhodli o třech bodech až dvěma rychlými góly ve druhém poločase. (fotogalerie z utkání zde)

V dohrávaných utkáních Studenec přestřílel 5:4 Mříčnou, která přitom vedla 3:4, na domácí výhře se výrazně čtyřmi góly podílel kanonýr Šír. V zámostním derby vedli prvním gólem hosté z Libštátu, ale pak domácí Košťálov B zapnul a celkově vyhrál 6:3.

Mříčná - Roztoky 2:6 (1:3)

V úvodu utkání v Mříčné domácí zahrozili z několika rohových kopů a hosté se rozjížděli pomalu. Poprvé se zablýskalo a zahřmělo (a to doslova) ve 13. minutě. Nejprve na nebi a následně i na hřišti. O. David našel před brankou Illnera, který otevřel skóre a šlo se do kabin, ukrýt se před bouřkou. Po 15 minutách mohla hra opět začít a diváci viděli dvě rychlé branky. Nejprve se dostal ve 20. minutě do šance domácí Holec, D. Mikolášek ho fauloval a kapitán Kubelka z penalty vyrovnal na 1:1. Minutu na to se uvolnil Tuláček, přihrál Jak. Nýdrlemu, který hosty opět poslal do vedení. V dalších minutách se na mokrém terénu spíše bojovalo, než hrál fotbal. Až ve 38. minutě šli hosté do rychlého protiútoku, míč se dostal k Jak. Nýdrlemu, který hlavou přiťukl Tuláčkovi, ten se trefil z voleje a zvýšil na 1:3.

V úvodu druhého poločasu měl gólovou šanci Tuláček a Jakub Nýdrle. V 65. minutě se připomněl domácí Holec, ale jeho gólovou hlavičku Dlabola výborně zneškodnil. Poté do utkání naskočili čerství Honců s Fischerem. Hosté zlepšili kombinaci a zpřesnili přihrávky. V 70. minutě unikl po levé straně O. David a jeho přihrávku uklidil do prázdně branky Honců. V 75. minutě se na polovině hřiště uvolnil Illner, na jeho kolmici naběhl Honců a samostatný nájezd chladnokrevně proměnil - 1:5. O minutu později Honců přesně nahrál Kuželovi, který postupoval sám na branku a technickou střelou zajistil vedení 1:6. V závěru utkání se radovali domácí. Tečovaná střela Machka zapadla až za Dlabolu, který se při zákroku zranil. Skóre se tak zastavilo na konečných 2:6.

„V prvním poločase jsme se těžko vyrovnávali s mokrým terénem. Hráče tedy chválíme hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase, která se našim fanouškům také musela líbit. Těm děkujeme, že i za špatného počasí dorazili a byli slyšet," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 20. Kubelka z penalty, 88. D. Machek -  13. Illner, 22. Jak. Nýdrle, 38. Tuláček, 70. a 75. Honců, 76. Kužel. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:4. Diváků: 200. Sestava Roztok: Dlabola (89. O. David) - Mečíř, Hornig, Mikolášek - Jar. Nýdrle (61. Fischer), Baytalon (80.Ginzl), Kužel, O. David - Jak. Nýdrle (80. Maďarčík), Illner (75. Kopáček), Tuláček (61. Honců).

Lomnice B - Stružinec 4:3 (2:0)

Domácí postavili v derby hodně posil z I.A třídy a vyhráli poločas 2:0 po gólech Vavrince. V 1. minutě druhé půle Votoček snížil na 2:1 a v 54. minutě už Matěja vyrovnal na 2:2. V 62. minutě exstružinecký Heřmanský krásnou střelou podél zdi dal na 3:2. Jenže za pár minut Votoček vyrovnal na 3:3. V 72. minutě centr Votočka ve snaze odklidit na roh obránce Havrda poslal těsně vedle pravé šibenice. V 77. minutě střední kanonýr Drahoňovský neuspěl proti výbornému zákroku Škopána ve stružinecké brance. V 83. minutě Hamáček nešťastně fauloval na hranici vápna Drahoňovského a T. Ďoubalík nařízenou penaltu proměnil, čímž rozhodl celý zápas pro domácí v poměru 4:3.

Branky: 31., 35. Vavrinec, 62. Heřmanský, 83. T. Ďoubalík z penalty - 46., 64. Votoček, 54. Matěja. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Lomnice B: Jurčo - D. Košťák (Havrda), T. Ďoubalík, P. Kraus, Cerman - Portyk (D. Kraus), Mich. Drábek, Vohnout (Dlouhý), Heřmanský - Vavrinec, Starý (Drahoňovský). Stružinec: Škopán - Hamáček, L. Stránský, Böhm, Schreyer - Matěja, Sehnoutek, Ševců, D. Bláha (Bajgar) - Votoček, O. Bláha (Mizera).

Víchová - Přepeře 3:4 (0:3)

Již v 1. minutě se do velké šance po svém úniku dostal Tokan, ale neproměnil. V 8. minutě už byl stejný hráč před brankou úspěšný po krásném úniku Horáka po pravé straně - 0:1. ve 20. minutě zvýšil Peškar na 0:2 z přímého volného kopu po faulu na Martínka. Ve 41. minutě Tokan střílel do prázdné branky po srážce domácího gólmana se svým obráncem - 0:3.

Ve druhé části se domácí zlepšili a snížili na 1:3. V 70. minutě Tokan zvýšil 1:4 po průniku Císaře přes čtyři domácí hráče a zkompletoval svůj hattrick. Domácí ovšem dál příkladně bojovali a dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Dvakrát se přitom mezi střelce zapsal domácí brankář Kučera proměněnými pokutovými kopy, za výkon tak byli odměněni potleskem od svých fanoušků.

Branky: Kučera 2 (obě z penalty), Kobr - 8., 41. a 70. Tokan, 20. Peškar. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 3:1. Diváků: 80. Sestava Přepeř: Kumprecht - Žabokrtský (46. Tušer), Kupka, Feri, Kubáček - Horák, Rohacký, Peškar (84. Víšek), Císař - Tokan, Martínek (65. Trč).

Další utkání 23. kola:

Nová Ves - Bělá 1:1 (0:0)
Branky: V. Máka - Vitvar. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 0:0. Diváků: 100.

Bozkov B  - Košťálov B 3:3 (1:0)
Branky: Prousek 2, Špidlen - Grafek, Otmar, PrůchaRozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:1. Diváků: 70.

Studenec - Jilemnice B 2:1 (0:0)
Branky: Tauchman, Hylmar z penalty - Kužel z penalty. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 0:1. Diváků: 100.

Okresní fotbalový přebor, utkání TJ Sokol Horní Branná B - TJ Jiskra Libštát<br />Autor: Zdeněk Matura Horní Branná B - Libštát 1:4 (1:1)
Branky: M. Hanč - Palounek 2, Kobrle, Šafář. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:5, ČK: 0:1. Diváků: 70. Fotogalerie z utkání

Dohrávky:

Studenec - Mříčná 5:4 (3:1)
Branky: Šír 4, Havlíček - Hanč, M. Holec, Kubelka, Zákoucký. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Košťálov B - Libštát 6:3 (0:1)
Branky: Beran, Holovič, Fišar, Baudyš, Grafek, P. Vojtíšek - Vejnar, Janata, Fiedler. Rozhodčí: Holman, ŽK: 1:3. Diváků: 120.