Okresní přebor: Roztoky nastřílely pět branek Bozkovu a vévodí tabulce

07.10.2014 18:44:30 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V devátém kole okresního přeboru vedoucí Roztoky nezaváhaly v Bozkově, když rozhodly čtyřmi trefami už v prvním poločase. Studenec doma prohrál s Přepeřemi a v tabulce se už propadl na čtvrté místo. Obhájce titulu Stružinec naopak vyhrál ve Víchové a tabulkou stoupá.

Z dalších utkání byl zajímavý podkrkonošský souboj Horní Branná B - Jilemnice B, kdy byli zpočátku aktivnější hosté, a získali do poločasu jednogólové vedení. Ve druhém poločase domácí vyrovnali, ale rozdílový gól už vstřelit nedokázali. Stínem utkání bylo, že o přestávce zkolaboval hráč Jilemnice Michal Lukeš a musel být převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice v Liberci s podezřením na mozkovou příhodu. (podrobnosti o tom zde).

Před 200 diváky se hrálo derby blízkých týmů z Libštátu a Bělé, které vyhráli domácí 2:0, hosté také měli šance, ale nedařilo se jim v koncovce. V dalším derby Lomnice B - Košťálov B vedli po prvním poločase hosté, ale domácí dokázali třemi brankami ve druhé části utkání otočit ve svůj prospěch. V utkání Mříčná - Nová Ves si domácí dokázali vypracovat dostatek šancí ke vstřelení branky, ale ani jednu neproměnili, zatímco hosté se trefili dvakrát a cennou výhru udrželi i ve druhém poločase.

Bozkov B - Roztoky 1:5 (1:4)

Hned ve 2. minutě poslal před branku střílený centr roztocký Jarda Nýdrle, Illner však minul branku. V 11. minutě převzal Kupkár krásnou přihrávku od Illnera a levou nohou se trefil k tyči - 0:1. Za minutu na to předvedl Jakub Nýdrle, jak se důrazně presuje. Domácího obránce dostal do tísně, odkop ho trefil a hosté vedli 0:2. V 16. minutě míč servíroval opět Illner tentokrát Tuláčkovi, který se zblízka nemýlil a zvýšil na 0:3. Ve 26. minutě házel Tuláček dlouhý aut, Baytalon hlavou prodloužil, míč si našel Jakub Nýdrle a jeho první střela skončila na břevně, odražený míč však již napálil do sítě a Roztoky vedly už 0:4! Ve 33. minutě vhazoval Tuláček opět dlouhý aut a Baytalon hlavičkoval do tyče. Ve 38. minutě fauloval před vápnem Kužel, míč si postavil bozkovský Soukup a střelou do šibenice snížil na 1:4. Ve 40. minutě utekl Tuláček, před brankou našel Jakuba Nýdrleho, ale jeho střelu levačkou brankář domácích vyrazil. Tečku za prvním poločasem udělali bozkovští. Opět trestný kop, opět Soukup, ale jeho technickou střelu přes zeď Hujer vyrazil.

Začátek druhého poločasu hned patřil střídajícímu Kopáčkovi. Nejprve ve 47. minutě šel z levé strany sám na branku, ale střílel vedle. V 52. minutě měl po Tuláčkově přihrávce druhou šanci, míč však v síti opět neskončil. V 53. minutě Mikolášek přihrál Tuláčkovi, který zblízka trefil jen brankáře Bozkova. V 63. minutě Jarda Nýdrle zprava centroval, na míč si naběhl Kupkár, ale jeho volej skončil na tyči. V 79. minutě Ondra David poslal do úniku Tuláčka, který bombou pod břevno zpečetil vítězství Roztok na 5:1. V 88. a 90. minutě ještě z dálky střílel Fischer, ale obě jeho střely skončily mimo branku.

„Dobře odvedená práce celého týmu opět všem udělala radost. Děkujeme fanouškům z Roztok, kteří nám svými hlasivkami vytvořili skoro domácí prostředí," dodali k zápasu trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 38. Soukup - 11. Kupkár, 12. a 26. Jakub Nýdrle, 16. a 79. Tuláček. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 1:3. Diváků: 80. Roztoky: Hujer - Mečíř, Hornig (46. L. Mikolášek), O. David (85. Grof) - Kužel (46. Kopáček) - Jarda Nýdrle, Illner (67. Fischer), Baytalon - Jakub Nýdrle, Tuláček, Kupkár (82. Ginzl).

Studenec  - Přepeře 0:3 (0:1)

Domácím chyběli někteří hráči základní sestavy, v úvodu přesto měli převahu, ale své šance ze standardních situací neproměnili. Hosté hráli tentokrát s plným nasazením, skóre otevřel v 17. minutě Císař, který ve druhém poločase přidal v 63. i druhou branku a tři body pro hosty potvrdil třetím zásahem v 66. minutě Rohacký.

Branky: 17. a 63. Císař, 66. Rohacký. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Sestava Přepeře: Negru - Kvapil, Kupka, Kubáček, Tušer - Mrkáček (75. Beneš), Rohacký, Horák - Pěnička (85. Vedral) - Tokan (80. Víšek), Císař.

Víchová - Stružinec 0:2 (0:0)

Favorizované hosty nečekal lehký duel, neboť nastoupili v improvizované sestavě kvůli několika absencím. Na obou stranách docházelo k hodně nepřesnostem, kvalita hry byla na okresní přebor podprůměrná. Hosté se přizpůsobili soupeři a za poločas si vypracovali pouze dvě gólové šance a jednou jim překazil radost z branky odpískaný ofsajd.

S remízou se hosté nechtěli spokojit a do druhého dějství se zlepšili, zpřesnili hru a dostávali se do šancí. V 58. minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí kapitán vhodil autem malou domů gólmanovi Pivoňkovi, který vyrobil velkou minelu a dotírající Böhm neměl problém zakončit do opuštěné branky. Pojistka dlouho nepřicházela, a tak domácí hráči vycítili šanci a několikrát z brejku zahrozili. Ovšem na stružineckou obranu v čele se Škopánem a gólmana Kohouta si nepřišli. Několikrát zahrával domácí zkušený záložník P. Hartig starší trestný kop, ani z jednoho ale gól nepadl. Nejblíže k němu měli po hlavičce Zbyňka Hartiga v 82. minutě. Kýžený druhý gól Stružince přišel až tři minuty před koncem, kdy střídající O. Bláha vybojoval balon na domácím kapitánovi u postranní čáry, nahrál na vápno volnému Böhmovi, který zaběhl na penaltu a ve stylu a la Panenka přeloboval gólmana. Poslední slovo měli domácí, kteří kopali přímý volný kop, jejich střela skončila však vysoko nad brankou.

Branky: 58. a 87. Bém. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 3:2. Diváků: 60. Sestava Stružince: Kohout - Hamáček, Škopán, L. Stránský (28. Bajgar), Schreyer -  Matěja, Ševců, Sehnoutek, D. Bláha (76. O. Bláha) - Votoček, Böhm.

Další utkání 9. kola:

Horní Branná B - Jilemnice B 3:3 (2:3)
Branky: L. Svoboda 2, M. Svoboda - Lukeš 2, Hradecký. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 2:3. Diváků: 130.

Libštát - Bělá 2:0 (1:0)
Branky: Smolík, D. Kobrle. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 3:2. Diváků: 200.

Lomnice B  - Košťálov B 5:3 (2:3)
Branky: Drahoňovský 2, Cerman, Heřmanský, Vohnout - Stránský, T. Tulach, Piry. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Okresní fotbalový přebor, utkání Mříčná - Nová Ves<br />Autor: Zdeněk Matura Mříčná - Nová Ves 2:3 (0:2)
Branky: Kubelka, Jiřišta - V. Máka, Nožička, Saliga. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 1:4. Diváků: 150. Fotogalerie z utkání