Pět medailí Jilemnice z MČR dorostu a dospělých v běhu na lyžích

26.02.2014 14:28:10 | Autor: Petr Ježek a ČKS SKI JIlemnice | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Členové ČKS SKI Jilemnice pořádali o víkendu za takřka jarního počasí na Horních Mísečkách další z republikových závodů v běhu na lyžích. Domácí jilemničtí závodníci získali dvě stříbrné medaile, tři bronzy a deset pěkných umístění v první desítce.

Hvězdami závodů byli Dušan Kožíšek, který si po příletu ze Soči zazávodil v domácích podmínkách a ve sprintu zvítězil před dvamě kolegy z Dukly Liberec. Vítězství ve všech třech víkendových závodech získala mezi ženami bývalá jilemnická závodnice, nyní už v dresu Liberec, Sandra Schützová. Po dvou vítězstvích získali jablonečtí Petr Knop v kategorii mužů a juniorů a Anna Sixtová v kategorii starších dorostenek.

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu a Český pohár dospělých - vlevo Dušan Kožíšek na startu<br />Autor: Stanislav Henych V pátek byl na programu sprint volnou technikou, jedinou domácí medailistkou byla Bára Kociánová se svým třetím místem mezi mladšími dorostenkami. Obrovskou smůlu měl Martin Čížek, kterého ve finále připravil o boj na stupních vítězů utržený bodec u hole a dokončil finále na čtvrtém místě, František Kožnar doběhl ve stejném finále pátý. Starší dorostenka Kateřina Janatová dojela také na čtvrtém místě. Kategorie dospělých měla závod ve sprintu vypsaný jako Mistrovství České republiky. Jilemnická Lída Horká bojovala s nachlazením, "pomalými" lyžemi a soupeřkami a velice zklamaná obsadila sedmé místo.

V sobotu se závodilo ve skiatlonu, kdy se první polovina závodu běží klasickou technikou a druhá volně. Mladší dorostenky Jilemnice opět ukázaly svou sílu a Dominika Hanušová obsadila třetí místo, Pavlína Votočková páté a Eliška Rysulová sedmé místo. Kateřina Janatová obsadila mezi staršími výborné druhé místo. Hned za ní byla závodnice LSK Lomnice nad Popelkou Zuzana Staňková. Jilemničtí starší dorostenci bojovali o první desítku. Karel Macháč dojel na čtvrtém místě, František Kožnar na šestém místě, Jan Boura na devátém místě, Martin Čížek, který opět zlomil hůl, dojel zklamaný na dvanáctém místě několik centimetrů před třináctým Vojtou Kudrnáčem. „V ženách si Lída Horká prožila další zklamání, po nebezpečném pádu a obrovské ztrátě v  prvním kilometru se dokázala vrátit do boje o medaile, dojela nakonec na šestém místě, největším úspěchem ovšem je, že svůj pád doufejme zvládla bez vážnějších zranění," upřesnil předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

V neděli se závodilo klasikou technikou a nejtradičnějším ze startů - intervalovým. O titul bojovala do posledních metrů z jilemnických závodnic Kateřina Janatová, bohužel scházela vteřina a bylo z toho druhé místo. Třetí dojela opět lomnická závodnice Zuzana Staňková. V mladších dorostenkách se také bojovalo do posledních metrů. Jilemnická Pavlína Votočková obsadila třetí místo, Dominka Hanušová čtvrté, Eliška Rysulová sedmé a Bára Kociánová desáté místo. Jan Kroupa konečně zabojoval mezi mladšími dorostenci a obsadil slušné osmé místo. Mezi staršími dorostenci Karel Macháč obsadil páté a František Kožnar sedmé místo.

Dorostence čeká za tři týdny poslední část Mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě. Už tuto neděli (2. 3. 2014) se ale pojedou hned dva lyžařské závody za pořadatelství ČKS SKI Jilemnice opět na tratích v Horních Mísečkách. Jedná se o Lízátkové závody pro děti a Krajský přebor jednotlivců od předžactva po dospělé. Navíc se má 8. a 9. března jet na Mísečkách i odložená Jilemnická 50, podrobnosti k tomu najdete v samostatném článku.

MČR dorostu a ČP dospělých v běhu na lyžích:

Sprint volnou technikou (pátek 21. 2. 2014):

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu a Český pohár dospělých<br />Autor: Stanislav Henych Mladší dorost (1200 m): 1. Beranová (Trutnov), 2. Holíková (Skuhrov n. B.), 3. Kociánová (SKI Jilemnice). - 1. Kalivoda (SKI Šumava), 2. Husák (Karlovy Vary), 3. Matouš (Krkonoše Vrchlabí).

Starší dorost (1200 m): 1. Sixtová (SKI Jablonec n. N.), 2. Davidová (SKI Janov-Bedřichov), 3. Běhounková (Teplice), 4. Janatová (SKI Jilemnice). - 1. Novák (Karlovy Vary), 2. Pechoušek (Jeseník), 3. Řehořek (Karlovy Vary), 4. Čížek, 5. Kožnar (oba SKI Jilemnice).

Ženy a juniorky (1600 m): 1. Schützová (Dukla Liberec), 2. Klementová (SKI Šumava), 3. Hynčicová (Dukla Liberec), ...7. Horká (SKI Jilemnice).

Muži a junioři (1600 m): 1. Kožíšek, 2. Bartoň, Gräf (všichni Dukla Liberec).

Skiatlon (sobota 22. 2. 2014):

Mladší dorostenky (2,5 km + 2,5 km): 1. Beranová (Trutnov), 2. Holíková (Skuhrov n. B.), 3. Hanušová (SKI Jilemnice), ...5. Votočková, 7. Rysulová (obě SKI Jilemnice).

Mladší dorostenci (3,3 km + 3,3 km): 1. Žalčík (Jeseník), 2. Mánek, 3. Kalivoda (oba SKI Šumava).

Starší dorostenky (3,3 km + 3,3 km): 1. Sixtová (SKI Jablonec n. N.), 2. Janatová (SKI Jilemnice), 3. Staňková (LSK Lomnice).

Starší dorostenci (5 km + 5 km): 1. Novák (Karlovy Vary), 2. Slavík (Krkonoše Vrchlabí), 3. Řehořek (Karlovy Vary), 4. Macháč, 6. Kožnar, 9. Boura (všichni SKI Jilemnice).

Ženy a juniorky (5 km + 5 km): 1. Schützová (Dukla Liberec), 2. Hájková (Nové Město na Moravě), 3. Hynčicová (Dukla Liberec), ...6. Horká (SKI Jilemnice).

Muži a junioři (6,6 km +6,6 km): 1. Knop (SKI Jablonec n. N.), 2. Lopota (Dukla Liberec), 3. Kordač (Stachy).

Závod klasicky (neděle 23. 2. 2014):

Mladší dorostenky (3,3 km): 1. Beranová (Trutnov), 2. Holíková (Skuhrov n. B.), 3. Votočková, 4. Hanušová, ...7. Rysulová, 10. Kociánová (všechny SKI Jilemnice).

Mladší dorostenci (5 km): 1. Žalčík (Jeseník), 2. Husák (Karlovy Vary), 3. Kalivoda (SKI Šumava), ...8. Kroupa (SKI Jilemnice).

Starší dorostenky (5 km): 1. Szotkowská (SKI Mosty), 2. Janatová (SKI Jilemnice), 3. Staňková (LSK Lomnice).

Starší dorostenci (6,6 km): 1. Černohorský (SKI Jablonec n. N.), 2. Novák (Karlovy Vary), 3. Pechoušek (Jeseník), ...5. Macháč, 7. Kožnar (oba SKI Jilemnice).

Ženy a juniorky (6,6 km): 1. Schützová (Dukla Liberec), 2. Hájková (Nové Město na Moravě), 3. Beroušková (SC Plzeň).

Muži a junioři (13,2 km): 1. Knop (SKI Jablonec n. N.), 2. Kordač (Stachy), 3. Rypl (Dukla Liberec).

Kompletní výsledky najdete pod článekm ke stažení, rozsáhlou fotogalerii najdete přímo na stránkách ČKS SKI Jilemnice.