Před Jizerskou padesátkou se i letos konala Jilemnická

12.02.2022 20:55:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

Přes velkou nepřízeň počasí se podařilo pořadatelům na poslední lednový víkend v areálu v Horních Mísečkách připravit a závodníkům zdárně dokončit O2 Jilemnickou 50. Nedělní hlavní závod, nakonec zkrácený na 30 kilometrů, kterého se zúčastnilo přes 60 lyžařů, vyhrál jilemnický Jakub Pšenička před Martinem Sajdlem z týmu Žižkovský tygři a Tomášem Veberem z Kasper - Swix Team.

Sobotní závod na 15 kilometrů volně vyhrál Jiří Suchý z Prahy před Antonínem Mrázem a Jaroslavem Faistaverem. V sobotu si zalyžovaly i kategorie mládeže od minižactva až po dorost. Nedělní závod na 15 kilometrů klasicky vyhrál Jan Oberländer z TJ Sokol Senohraby před Evženem Demčenkem a polským reprezentantem Romanem Majkou.

Jilemnická padesátka 2022<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice „V ranních hodinách při příchodu na stadion to nevypadalo dobře. Silné poryvy větru, na stadionu sundány skoro všechny látkové ploty, rolbaři nikde. Pořadatelé ve 2:30 začali sundávat látkové ploty, které při sobotním závodě lemovaly celý stadion. Stadion tak lemovaly pouze červené tyče. V 5 hodin vyráželi rolbaři na úpravu tratě. Cestou museli odklízet větve, někde šestimetrové vršky stromů. Vzhledem k situaci rozhodl soutěžní výbor o zkrácení nejdelší 45 km tratě o jeden celý okruh na 30 km. Všechny starty nakonec proběhly podle časového programu. Poděkování patří všem pořadatelům ČKS SKI Jilemnice, Stopy pro život, městu Jilemnice za podporu a všem závodníkům, kteří se nezalekli těžkých podmínek a neváhali přijet zazávodit si," uvedli pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice.

Kompletní výsledky najdete ke stažení pod článkem.