Semilští kriminalisté odhalili domácí laboratoř na výrobu pervitinu

09.08.2023 22:05:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Pojizeří

Semilští kriminalisté odhalili domácí laboratoř na výrobu pervitinu

Dne 12. července Okresní soud v Semilech poslal na 3,5 roku do věznice 41letého muže za spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Po odpykání trestu čeká muže odvykací terapie.

Jeho trestní stíhání probíhalo od počátku vazebně a později jako obžalovaný uzavřel se státním zástupcem dohodu o vině a trestu.

„V listopadu roku 2022 muže semilští kriminalisté zadrželi v jednom bytě na Liberecku, kde měl domácí laboratoř na výrobu pervitinu s připravenou kapalnou směsí, ze které by mohl vyrobit nejméně 119 gramů pervitinu. Po jeho zadržení provedli kolegové domovní prohlídku hned na dvou adresách. Při nich zajistili předměty a chemické látky, které slouží k výrobě pervitinu, 21 kusů transdermálních náplastí s obsahem fentanylu, 94 gramů rostlinné sušiny konopí a „provozní" hotovost ve výši 188 000 korun," shrnula tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Zádržené nástroje a předměty při domovní prohlídce<br />Autor: Archiv Policie ČR Okresní soud v Semilech později rozhodl o propadnutí všech zajištěných věcí včetně celé této finanční částky. Pervitin z jeho domácí laboratoře zčásti užil sám pro svoji potřebu, zčásti rozprodal nejméně 6 lidem a v několika případech drogou obdaroval své známé za různé služby, například za venčení psa. Soud potvrdil dohodu obžalovaného se státním zástupcem o vině a trestu a navíc mu nařídil ústavní léčbu jeho závislosti na drogách. Rozsudek je už pravomocný.

„Za první pololetí letošního roku jsme v celém kraji odhalili 40 případů přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, ve kterých jsme zahájili trestní stíhání 30 lidí a 59 skutků s právní kvalifikací nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ve kterých jsme zahájili trestní stíhání 56 lidí. Kromě toho jsme při páchání přestupku spočívajícím v držení drogy přistihli 747 lidí, z nich 455 zaplatilo pokutu a 292 lidí se z držení drog bude zodpovídat ve správním řízení. V blokovém řízení za držení drog zaplatilo 455 přestupců celkem 1 050 400 korun," doplnila policejní mluvčí.

Pod článkem si můžete prohlédnout fotodokumentaci k případu dnes již pravomocně odsouzeného 41letého muže z Libereckého kraje, kterou policisté pořídili při domovních prohlídkách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký Toxi tým zajistil obchodnici s lékem Zolpidem
Krajský Toxi tým zasáhl proti výrobcům a distributorům drog akcí Rapyd
Krajský Toxi tým rozprášil skupinu výrobců a distributorů drog
V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
Miliony od kraje obdrží organizace, které pomáhají drogově závislým
Preventivní akce na alkohol a drogy v kraji odhalila mladistvé hříšníky
Toxi tým zasahoval na Semilsku
Pokus o prodej drog mužem v Liberci zmařili policisté
Policistka poučila o drogách studenty Střední školy v Semilech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT