Turnaj v Lípě znamenal pro florbalisty Semil výhru i těsnou prohru

27.10.2016 22:29:43 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Třetí turnaj přinesl pro semilské florbalisty cestu do České Lípy a utkání se dvěma domácími týmy. První soupeř byl poslední tým tabulky a Semilákům se povedlo přes špatný začátek utkání vysoko vyhrát. Ve druhém zápase byl soupeřem druhý českolipský tým, který naopak vede tabulky a výsledkem byla těsná prohra o jedinou branku, když v závěru bylo velmi blízko vyrovnání.

SCC Semily - FBK Ladeo Gladiators Česká Lípa B 11:3 (4:2, 4:0, 3:1)

Zajímavostí byl určitě věk prvního útoku Činovec, Šimon, Hypšman - celkem 103 let :o). Samotný zápas Semilští neodstartovali dobře a už ve 2. minutě inkasovali, když na polovině ztratil míček Vocelka a střela českolipského útočníka zcela překvapila Navrátila. Na konci 4. minuty přišlo vyrovnání, když se poprvé v semilském dresu prosadil Hnídek, který zde spolu s dalšími dvěma spoluhráči hostuje z Mladé Boleslavi. Začátek 5. minuty přinesl další střelu České Lípy, která skončila v síti. Naštěstí semilští hráči nezačali panikařit a dál se snažili o kombinační hru. Vyrovnat se jim podařilo v 11. minutě a do vedení pak šli v polovině 14. minuty, když do úniku vyslal Šimon Hypšmana, který se prosadil střelou na zadní tyč. V poslední minutě ještě více klidu na semilské hokejky přidala šťastná branka Ďurana, který ve skrumáži tečoval míček do sítě.

V prostřední části pokračovali Semilští ve své hře, plné pohybu, přihrávek a zakončení. Navíc fungoval presink, kterým obránce nutili k častým chybám. Českolipští se do zakončení dostávali velmi sporadicky. Na další gól však čekali Semiláci až na začátek 7. minuty, to se ke střele dostal Paroulek, mířil do tyče, ale od brankáře se míček dostal do sítě. O minutu a půl později jednu z pěkných kombinací předvedl první útok, a na jejím konci byl Činovec. Opět odstup minuty a půl, využitá přesilovka a sedmý gól v brance soupeře. Střelecký účet uzavřel dvě vteřiny před konce Šimon po střele z otočky, a využil tak další přesilovku.

Poslední třetinu utkání Semilští kontrolovali a pomalu dovedli do vítězného konce. Na začátku 2. minuty zkompletoval hattrick v zápase Hypšman. Dalším hattrickem se blýsknul Hnídek, který ho završil brankou ze začátku 5. minuty. Ještě jednou nechali prosadit I Českou Lípu, když nahozený míček ze vzduchu přesně trefil její útočník. Poslední branku symbolicky vstřelili "staříci" z prvního útoku po nejhezčí kombinaci zápasu. Šimon naprostředek natáhl míček, zadovkou uvolnil Hypšmana, který před prázdnou branku našel Činovce a pro něj nebyl problém skórovat.

„Výborný zápas. Ač jsme prohrávali, tak jsme od první minuty měli jasně navrch. Vycházela nám hra, kterou bychom se chtěli prezentovat. Jenom škoda asi dalších deseti nevyužitých gólovek, rozdíl mohl být výraznější," pozitivní hodnotil zápas semilský trenér Jan Šimon.

Branky: 4. M. Hnídek (M. Michalík), 11. A. Hypšman (J. Šimon), 14. A. Hypšman (J. Šimon), 15. P. Ďurana (J. Paroulek), 22. J. Paroulek (M. Michalík), 23. D. Činovec (A. Hypšman), 24. M. Hnídek (M. Michalík), 30. J. Šimon (P. Ďurana), 32. A. Hypšman (D. Činovec), 35. M. Hnídek (M. Michalík), 44. D. Činovec (A. Hypšman). Vyloučení: 0:4. Sestava Semil: D. Navrátil (od 3. třetiny Š. Heřman) - J. Vocelka, M. Greenwood, P. Ďurana, J. Paroulek, M. Haleš - A. Hypšman, J. Šimon, D. Činovec, M. Hnídek, M. Michalík, M. Fišer, J. Štěpánek.

FBC Bestie Česká Lípa C - SCC Semily 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)

V druhém zápase čekala na semily opačná situace. Soupeřem byla další Česká Lípa, která dosud neztratila ani bod. Takže tentokrát byl v roli favorita soupeř. Hůře semilští ani začít nemohli, když po prohraném buly, následoval dlouhý míček na útočníka, který oloupal Vocelku a pohodlně zasunul balonek do branky. Domácí byli velmi silní v pohybu, kterým si otevírali volné prostory k zakončení. O minutu později semilskou obranu vyšachovali, ale nedokázali trefit prázdnou branku. První část byla ve znamení nervozity, kdy semilští hráči měli problémy s rozehrávkou a přechodem do útoku. Tu a tam se nějaká příležitost objevila, ale nic velkého. A tak Českolipští udeřili podruhé, kdy se svoji typickou střelou prosadil jejich nejlepší útočník Veber.

Základní pokyn pro druhou třetinu zněl zklidnit hru, pohyb a příležitosti přijdou. A přišly. Naprosto se podařilo hru vyrovnat, v některých pasážích byli dokonce Semiláci lepší. Na začátku 6. minuty po mantinelu utekl Hnídek a střela přes hráče skončila v horním rohu branky. Konec minuty osmé a mladé pušky udeřily podruhé. Hnídek se z rohu dostal k přihrávce na Michalíka, který se dokázal gólově prosadit. Velký obrat dokončil Fišer, kdy pod břevno zavěsil míček po přihrávce Hnídka. Bohužel toto vedení nedokázali Semilští udržet do konce prostřední části. I protože dvě střely Hypšmana skončily na tyči a další slibné šance zlikvidoval vynikající brankář. Čistý hattrick domácí útočník Veber zkompletoval ve 14. minutě a vyrovnal skóre. Za 20 vteřin byl stav opět otočen ve prospěch domácích.

Třetí a poslední část přinesla naprosto vyrovnaný průběh, plný pěkných florbalových akcí. Ve 4.minutě Semilští opět inkasovali. Naivně na polovině hřiště míček ztratil Šimon, a domácí to dokázali potrestat. Zbraně však hosté rozhodně nesložili a bojovali dál. Naději na začátku 13. minuty vykřesal Hypšman, který odražený míček po střele Šimona napálil pod břevno. Minutu před koncem si vzali time out a šli do toho bez brankáře. Vyrovnání bylo velmi blizoučko, ale domácí brankář 20 vteřin před koncem vytáhl fantastický zákrok a zlikvidoval tím gólovou střelu Hypšmana. A když se v závěrečné skrumáži nikdo nedokázal lépe zorientovat, byla na světě opět jednobranková porážka.

„Škoda. Nic jiného se nedá říct. Opět rozhodly detaily. Ale velký rozdíl oproti loňské sezoně, dokážeme otáčet dvou, tříbranková manka. Jsem přesvědčený, že příště už takový obrat dotáhneme do vítězného konce. Chce to jenom makat a pokračovat dál," znělo hodnocení po druhém zápase z úst trenéra mužstva Jana Šimona.

Branky: 21. M. Hnídek (P. Ďurana), 23. M. Michalík (M. Hnídek), 26. M. Fišer (M. Hnídek), 43. A. Hypšman (J. Šimon). Vyloučení: 1:1 (A. Hypšman). Sestava Semil: D. Navrátil - J. Vocelka, M. Greenwood, J. Paroulek, P. Ďurana - A. Hypšman, J. Šimon, D. Činovec, M. Hnídek, M. Michalík, M. Fišer, J. Štěpánek. Náhradníci: Š. Heřman, M. Haleš.