Turnovská Špéra spolupracuje s firmami a přináší inovace do výuky

27.10.2023 07:28:51 | Autor: František Kocourek | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Špéra spolupracuje s firmami a přináší inovace do výuky

Ve světě se stále více zdůrazňuje význam propojení vzdělání v oblasti současných technologií a praxe. Tuto myšlenku v současnosti uskutečňuje SUPŠ a VOŠ Turnov skrze unikátní spolupráci se dvěma místními firmami, Komerční slévárnou Turnov a firmou Polpur.

S příchodem moderních technologií a průmyslových inovací je nezbytné, aby školy poskytovaly žákům praktické dovednosti a zkušenosti, které jsou v průmyslovém odvětví žádané. SUPŠ a VOŠ Turnov tento cíl plní prostřednictvím spolupráce s místními firmami.

Litinové dárky pro zákazníky Komerční slévárny Turnov

Jedním z projektů spolupráce jsou návrhy vánočních dárků z litiny pro zákazníky Komerční slévárny Turnov, hlavního sociálního partnera školy. Žáci a žákyně formou soutěže navrhují unikátní litinové předměty, které bude firma rozdávat svým zákazníkům. Dárkové předměty žáci a žákyně navrhují v předmětu design formou 3D modelu, který po vytištění na 3D tiskárně bude sloužit jako model pro formování výrobku. Tato inovativní spolupráce umožňuje žákům a žákyním nejen získat poznatky z oblasti kovolitectví, ale také získat praktické zkušenosti s navrhováním a tvorbou produktů pro konkrétního výrobce.

Unikátní technologie vytvoří umělecký objekt

Druhým zajímavým projektem je spolupráce s další turnovskou firmou Polpur, která se specializuje na strojní opracování skla a kamene a výrobu nástrojů pro jejich opracování. Žáci a žákyně třetího ročníku SUPŠ a VOŠ Turnov v předmětu design pracují na 3D návrzích zpracování skleněné čočky o průměru 40 cm, která bude pomocí technologie CNC frézování skla přetvořena v umělecký objekt.

Získají tak možnost vyzkoušet si praktickou spolupráci s průmyslem, seznámit se s moderními technologiemi a komunikovat napříč různými obory při řešení konkrétní zakázky. Výsledné dílo bude k vidění na výstavě ke 140. výročí školy v Muzeu Českého ráje v Turnově na jaře 2024.

Spolupráce, která přináší benefity pro všechny strany

Spolupráce mezi SUPŠ a VOŠ Turnov a místními firmami má nespočet výhod. Pro žáky a žákyně to znamená praktické zkušenosti a cenné kontakty v průmyslovém světě. Pro firmy je to příležitost zapojit se do vzdělávacího procesu a získat nové a kreativní perspektivy pro své produkty a procesy. Učitelka předmětu design BcA. Pavlína Končická podotýká: „Vidím, jak se naši žáci a žákyně stávají sebejistějšími a připravenými na výzvy, které je čekají po skončení školy. Tato spolupráce vytváří most mezi teorií a praxí a připravuje je na úspěšné uplatnění jejich kreativity v moderním průmyslu. S radostí sledujeme, jak se naši žáci a žákyně díky těmto výzvám rozvíjejí a rostou."

Spolupráce ukazuje, jaký potenciál v sobě skrývá propojení školství a průmyslu. Přináší inovace do vzdělávání a poskytuje mladým lidem šanci získat praktické dovednosti a zkušenosti, které budou mít prospěch jak pro jejich budoucí kariéru, tak pro místní výrobce.

Mgr. František Kocourek
SUPŠ a VOŠ Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami
První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov
Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT