Turnovští vyhořeli proti Liberci, play off zajistí výhra nad Českou Lípou

03.02.2016 11:10:25 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ač měli turnovští hráči předsevzetí soupeře z Liberce poprvé porazit, nevysvětlitelným zkratem dopadlo utkání katastrofou a druhou nejhorší prohrou v sezoně v poměru 3:10. O účasti Turnova v play off rozhodne až poslední kolo, ve kterém musí porazit doma Českou Lípu.

HC Turnov - Slavoj Liberec 3:10 (0:2, 3:7, 0:1)

Velice hezká sobotní návštěva 252 diváků sledovala na stadionu Ludvíka Koška střelecké hody. Hokej to byl pohledný, ale byla to jednoznačná záležitost v režii Slavoje Liberec. Pikantní byl souboj dvou bratrů turnovského Jakuba a libereckého Martina Dudových, oba se v průběhu zápasu bodově prosadili, na konci se radoval už potřetí v této sezoně Martin.

Průběh zápasu shrnul Petr Zákoutský: „Od začátku jsme nestačili bruslařsky ani kombinačně a chybělo srdíčko. Při prvním gólu jsme neubránili střední pásmo, druhý gól v oslabení a v hale bylo najednou ticho. Do druhé třetiny jsme chtěli výkon zlepšit, ale spíše jsme se ještě zhoršili, hned v úvodu nám tam napadaly góly a rázem to bylo 5:0 a byli jsme zralí na ručník. Daniel Maděra sice po krásném úniku snížil na 5:1, ale soupeř znovu odpověděl dvěma góly. V poslední minutě se naskytl nebývalý brankostroj, když na každé straně padly dvě branky. Třetí třetina už se spíše dohrávala. Několikrát nás uchránil od desáté inkasované branky výborný zákroky Bažant, ale nakonec jsme opět trestuhodně nechali kapitána hostí Herdu osamoceného v dobré střelecké pozici, a ten vsítil necelých 5 minut před koncem onen desátý gól. Do příště musíme zlepšit úplně vše a dobře se naladit na play off."

Popel na hlavu sypal i vedoucí mužstva Libor Šlechta, který přisoudil výsledek druhé třetině: „O výsledku utkání rozhodla druhá třetina, která byla z našeho pohledu přímo katastrofická. Výsledek ve druhé třetině 3:7 vypovídá o všem."

V utkání posledního kola základní části se na turnovském stadionu v sobotu 6. února v 16.30 domácí utkají s Českou Lípou. Výhra by je díky lepší bilanci vzájemných zápasů posunula na čtvrté místo před Frýdlant bez ohledu na výsledek dalšího zápasu Frýdlant - Liberec.

Branky: 27. Maděra (Zbroj), 40. Duda (Drapák, Žmolil), 40. Jágr - 11. Šesták (Psota, Vorel), 13. Herda (Šesták), 21. Burkoň (Duda), 26. Ubry (Šebesta), 26. Burkoň (Šebesta, Ubry), 34. Šesták (Herda, V. Tomíček), 37. Herda (Šesták), 40. V. Tomíček (Šebesta), 40. Jarolím, 56. Herda (V. Tomíček, Šesták). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 43:37 (13:15, 11:9, 19:13). Rozhodčí: Kájínek - Lorenčík, Svobodová. Diváků: 252. Turnov: Fikrt (17. - 19., 26. - 60. Bažant) - Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Mikule, Petr Zákoutský - Růzha, Jágr, Isach - Baran, Maděra, Řezníček - Žmolil, Duda, Drapák. Liberec: J. Tomíček - Duda, Pěnkava, Horáček, Vorel - Šesták, Herda, V. Tomíček - Burkoň, Šebesta, Ubry - Bretl, Jarolím, Psota.